Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV la Sibiu (21)


Recommended Posts

Esperantza la fel ca si Miha 3 si eu am pierdut doi baietei- sarcina gemelara la 20 saptamani- din acelasi motiv al distensiei uterine... Si la mine colul era ok cu doua saptamani inainte insa ... in momentul cand a aparut dilatarea a fost mult prea tarziu sa mai pot face ceva... desi am incercat sa mai cerclaj in ultima clipa...dar nu s-a mai putut; eu am pierdut mai intai un copil iar pe cel de-al doilea l-am pierdut la o saptamana distanta si am sperat macar pe al doilea sa il mai salvez dar aveam 1% sanse ...care insa nu au fost sa fie pentru mine... Esti in cumpana si nu stii ce sa faci?In primul rand cred ca trebuie sa reduci efortul la minim, cat mai mult stat la pat si sa ai in vedere ca nu e neaparat nevoie sa ai sangerari ca sa fii in situatia de a avea nevoie de cerclaj!Chiar daca te simti f bine si crezi ca nu ai nevoie... sarcina gemelara implica mai mult decat o sarcina unica. Fiecare organism reactioneaza intr-un mod unic si imprevizibil! D-zeu sa iti dea sarcina usoara fara pb si bebei sanatosi si la termen atat tie cat si tuturor celor care se bucura de minunatele 9 luni de sarcina! Si care dintre voi fetelor mai face FET in ianuarie? Hai, va rog spuneti-mi...ca numar zilele pana cand pot sa incerc si eu din nou! Craciun fericit pentru fiecare dintre voi! Si bebeii sa vina pentru fiecare dintre noi in anul ce va urma Noki
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 215
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Essperantza, Am fost azi la medic la 18:00. Gemenii sunt super OK,sunt baietei ,sunt in grafic.Maine fac dublu test - medicul zicea ca nu este f relevant dar o sa-l fac maine dimi. Dar in ianuarie o sa fac cerclaj [q].nu scap... Eu am uterul f mic si medicul a zis si daca era 1 tot nu scapam. A zis ca nu am de ales ...sunt cam suparata ,nu aveam chef ..dar o sa o fac . Tu ce ai decis?mai astepti? Nu ma monitorizeaza Ispasoiu ,am fost doar la prima ecografie. Te pup si astept vesti de la tine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...