Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV la Sibiu (21)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 215
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pentru MYHAT Sunt noua pe acest forum si transmit in acest sens salutari tuturor fetelor! MYHAT, inteleg foarte bine prin ce treci! Dar trebuie sa fii puternica si sa te ambitionezi pentru viitoarea incercare asa cum fac si eu! Stiu foarte bine cat iti este de greu! Acum o luna am pierdut o sarcina de 9 saptamani(obtinuta prin FET)care a evoluat prost cu sangerari iar acum un an am pierdut sarcina gemelara de 20 de saptamani(sarcina obtinuta din prima incercare pe care puteam sa nu o pierd daca faceam cerclaj! )iar acum numar zilele pana cand voi putea incerca din nou..pentru ca sunt inca in perioada de refacere...Te asigur ca am suferit ingrozitor si inca mai sufar... dar nu las durerea sa ma copleseasca! Trebuie sa fii o luptatoare!Te-am urmarit pe acest forum pentru ca treceai cam prin ce am trecut si eu si pentru a te incuraja am si intrat pe acest forum.. Din pacate unora dintre noi ne sunt date mai multe obstacole...insa nu trebuie sa renuntam!Se pare ca la FET sunt ceva mai multe pb si se reuseste mai greu. Eu iti sunt sufleteste alaturi, asa ca nu te izola ci revino pe forum! Poate urmatoarea reusita o vom avea in acelasi timp, mai ales ca suntem la acelasi medic! Succes celorlalte dintre voi, sarcini usoare si bebei sanatosi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nokiane , iti multumesc din suflet ptr. incurajari .Sincer ? imi trecuse prin gand sa nu mai postez ,ma simteam oarecum in plus ,simteam ca nu mai nici o farama de optimism ,Intotdeauna problemele noastre sunt mai mari ca ale celorlalti ,dar am ajuns la concluzia ca nu este asa .Sunt multe fete in situatia noastra ,poate daca am posta mai multe ,ar prinde bine celor care se arunca cu ochii inchisi in acest " maraton" numit FIV ,asa cum am facut si ieu .Am crezut ca odata ce am ramas gravi. totul este rezolvat .Nu m-am gandit o clipa ca lucrurile vor evolua altfel.Macar daca eram atentionata ,dar totul se rezuma la "viata normala "sper ca intelegeti ce vreau sa pun.Te rog sa-ti activezi MP(mesage private).Iti multumesc . Hypnotic, multumesc si tie. H
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Myhat imi pare sincer rau!!!!!!!!DUpa 3 IA nereusite simteam ca nu voi reusi,dar iar o iau de la capat. ramo nu mi-a dat nimc,doar sa refac analozele ptr FIV>>>>>>>>> Gabi cat te-a costat i Germania? Andreia esti prea tanara,daca erai ca mine 36 ani iti ziceam nu mai sta Yarrina ce faci? cum te simti, dar bebeii?[pup] Ysa sa stii ca nu m-a sunt dr, e drept nu-mi sunt gata toate,tu ce trebuie sa faci?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Myha, intelegem multe dintre noi prin ce treci, pt ca am trecut prin asta! nu esti deloc in plus...si eu am avut momente dupa al 2lea FIV, cand mi-as fi dorit sa am beta negativ, decat sa fie pozitiv, sa ma bucur asa de tare si apoi sa pierd sarcina! am plans saptamani de-a randul...dar cu timpul durerea s-a mai atenuat, si am incercat sa vad partea plina a paharului (stiu ca e mai usor de zis..), si anume faptul ca se prinde sarcina la mine, doar tb gasit embrionul potrivit...ma gandisem si la ovo donate, eu sint o fire mai incapatanata de felul meu. adevarul e ca nici un dr nu te pregateste pt situatia asta, sau pt riscurile unei sarcini obtinute prun FIV, fata de o sarcina obtinuta natural...nu cred ca asta ne-ar opri, dar macar am intra mai informate in lupta numita FIV! Al 3lea FIV l-am facut in Viena, la Goldenes Kreuz - a fost FIV simplu, fara ICSI, cu embrio de 3 zile si a costat 2600 de euro, la care mi-au facut reducere 600 euro[:D] plus medicamentele, desigur. [pup]toate fetele Gabi+22 placenta previa centrala
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu, n-am avut nevoie de ICSI, dar cred ca a fost o probl de laborator, de embriolog...sau nesansa, nu stiu. La primele 2 FIVuri am asteptat pana la blasto. La al 3lea, nu. am scris FIV fara ICSI sa stie fetele care m-au intrebat. [pup]fata optimista o sa fie bine data viitoare! Gabi+22 placenta previa centrala
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...