Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV la Sibiu (21)


Recommended Posts

Multumesc Honeys. Trebuie sa lasi durerea in urma si sa privesti spre viitor. Eu mi-am creat o strategie care ma ajuta fizic si ma motiveaza sufleteste. Urmez tratament cu ceai de cretisoara si capsule de branca ursului pentru a-mi creste sansele la urmatoarea incercare. Si fetele care nu ne pot intelege pierderile suferite le rog sa ne ierte ca dorim sa postam si privitor la aceasta latura a procedurii fiv dar sufletul nostru are nevoie de asta.Din nefericire si sarcinile obtinute prin fiv sunt supuse acelorasi riscuri ca si o sarcina normala ! Si ramo_29 tu nu trebuie sa te descurajezi. Fiecare dintre noi avem deasupra steaua noastra norocoasa, si tu trebuie sa crezi in ea! Pe mine m-a ajutat anterior ca am luat inainte mult timp vitamine acid folic si omega 3-6-9. Si asa o sa fac si acum.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 215
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ramo_29 voi face fiv la Sb cu dr.I, dar din pacate din ianuarie incep protocolul... Mai am o probl.cu prolactina marita si o infectie de kre ma tratez zilele astea. Ilary momentan mai am 4 zile de tratament, apoi astept CM sa-mi refac o parte din hormonale, indeosebi prolactina...oricum in ianuarie incep protocolul,nu mi-a dat nici o schema momentan pana nu sunt ok cu analizele astea. ysa [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui llary
Gaby in Germ cati bebei au implantat? Am facut analizele si mi-au iesit limfocitele marite...ce parere aveti?
In Austria am facut al 3 lea FIV. Mi-au pus 3 embrioni de ziua 3, desi am 34 de ani. Intai pregatisera doar 2, dar am insistat, si au acceptat destul de usor. Dupa care m-au pus sa semnez un consimtamant in care scria ca inteleg ce-i aia sarcina multipla si care sint riscurile...brrr, am semnat si gata! si s-a prins o gagalice din 3! o fi fost al 3lea, cel pe care era sa-l abandonam??!!?? Gabi+23 placenta previa centrala
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramo,da..este primul FIV..cu toate ca dr spunea ca mai bine incerc sa mai fac inseminare..dar nu mai am rabdare..am deja 2 inseminari la activ(nu le-am facut la SB).Probleme prea mari nu sunt..defapt nu am descoperit nimic care sa ma impiedice sa nu raman gravi..si de 4-5 ani tot asteptam si tot investigam..N-am ramas niciodata gravi.Schema de tratament inca nu mi-a dat-o..momentan fac analizele..mi-a trimis o lista prin mail..si dupa ce am rezultatele imi da si schema. Tie ti-a dat tratament?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...