Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV la Sibiu (21)


Recommended Posts

Gabi cred ca as putea suporta orice chin..si orice durere..si aproape orice risc sa am un bebe. Banii pentru FIV i-am strans deja.. Am 25 de ani deci sansele alea de 30% ar trebui sa fie acolo.. :D Dr I mi-a spus ca HSG-ul nu este obligatoriu la FIV..dar am auzit prin mai multe parti ca totusi HSG s-ar face si inainte de FIV.. Nu vreau sa compromit FIV-ul doar din cauza ca n-am facut o amarata de "analiza" ca sa ii zic asa.. As incerca sa fac inca o inseminare la SB dar mi-e frica de insucces +timp pierdut+bani.. Ambele sunt cu dus si intors si chiar nu stiu ce sa fac. Iti multumesc din suflet pentru raspuns!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 215
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui hypnotic1978
buna seara fetele! sunt ziua 6 dupa fet si au inceput durerile specifice menstruatiei. stiu ca sunt fete care au mai avut asa si totusi erau gravidutze dar e atat de greu sa crezi ca in ciuda acestor simptome poti fi totusi insarcinata. mai am cam 4 zile pana la test. imi este asa frica...nici nu mai stiu ce sa cred. va pup, o seara buna
pai simptomele specifice menstruatiei sint date de modificarile hormonale, care apar (cu atat mai mult) daca esti graviduta. asa ca nu inseamna nimic, nici chiar cand sangerezi un pic... continui utrogestanul (sau ce tratament de sustinere ai) si pana nu vezi cum e beta, NU INCETEZI SA SPERI!![:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui hypnotic1978
mai vroiam sa va intreb ceva...cele care ati introdus utrogestan, ati simtit cumva colul?ca eu cand le introduc, simt in capul degetului colul cred. acesta trebuie sa se simta daca e sarcina sau ar trebui sa fie mai sus. nu radeti de mine, doar intreb dc a mai sesizat cineva asta.
eu nu simt nimic la capatul degetului, e adevarat ca nu insist cu introducerea in profunzime...pt ca la placenta previa nu tb atins colul in nici un caz! si ma stresez la fiecare ovul de Arefam sau Gynophylus pe care tb sa-l introduc zilnic... in mod normal, ar tb sa te duci cumva in lateral cu degetul, daca stai culcata cu fata in sus, ca sa pui ovulele intr-un fund de sac lateral, nu chiar pe col. Gabi+23 placenta previa centrala
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui hypnotic1978
mai vroiam sa va intreb ceva...cele care ati introdus utrogestan, ati simtit cumva colul?ca eu cand le introduc, simt in capul degetului colul cred. acesta trebuie sa se simta daca e sarcina sau ar trebui sa fie mai sus. nu radeti de mine, doar intreb dc a mai sesizat cineva asta.
Hypnotic, eu am facut FIV anul trecut in decembrie, fiv reusit si a trebuit sa introduc utrogestanul dar dupa 4 zile de la transfer am sesizat o schimbare in pozitia colului, era ridicat sus si nu il simteam.Mi-am dat seama ca e sarcina pentru ca asa citisem ca atunci cand e sarcina colul uterin se ridica mai sus. Din pacate la 8 saptamani am pierdut sarcina.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hypnotic nu te descuraja..trebuie sa crezi in sansa ta si nu contest ce a spus mirela , dar nu toate organismele functioneaza la fel..(nu putem fi toate la fel), deci nici simtomele , nici altceva nu poate fi la fel..eu am avut 2 FETuri pana acum si la fiecare am avut simtome diferite ,,asa ca nu seamana un fiv cu altul la aceeasi pers , dar corpurile si reactii le la 2 pers diferite e important sa crezi ca acolo in burtica ta e un bebe ..pana la proba conrarie (beta sau CM)..eu inca mai sper ca vei fi graviduta si ar fi bine sa speri si tu ca de nu vin cu coada de la matura si iti dau o bataita[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor [flo]am bagat un ochi aici si am vazut discutia despre pozitia colului, nu e adevarat ca dc e sus e sarcina. Eu am fost insarcinata de 2 ori si colul meu era jos , nu va luati dupa pozitia colului pt ca nu e relevanta. A mai fost o discutie de ac gen pe forum in trecut si tot asa zicea o fata ca nu e relevanta pozitia colului. Faceti testul BHCG pt ca numai ala spune dc e sarcina ori ba.
Caut pregnyl !
Miki [flo] MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 2 sarcini obtinute prin FIV oprite din evolutie (8 sapt fara clexane, 5 sapt cu clexane 0.4) Vine Mosu [cubrad]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mona[pup] iti admir optimismul, stiu ca si tu ai trecut prin multe... pana nu demult eram si eu asa, dar de aceasta data, cand stiu ca nu mai am embrioni congelati, si nu stiu daca voi mai avea raspuns bun la o noua stimulare din cauza fsh-ului meu urias de 27, simt ca ma prabusesc in cazul unui esec. am facut inseminari 4 la nr, nu au iesit am sperat in fiv, apoi nici acesta nu a iesit, am sperat in fet....dar acum la ce sa mai sper?...la un nou fiv la care nu stiu dc voi mai avea ovocite. repet sunt in general optimista dar acum simt ca nu mai am de ce sa ma leg sa merg mai departe, dar asta in cazul unui esec. vb ta, pana luni la beta nu imi ramane sa cred decat ca va fi totusi bine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...