Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV la Sibiu (21)


Recommended Posts

miki-miki[pup] mi-a mai venit inima la loc. si tu ai avut aceste simptome specifice cm? chiar atat de asemanatoare pot fi? stii cum e....pana nu ti se intampla parca nu iti vine sa crezi. dureri de spate, de ovare.... am si o prietena care a patit la fel si imi repeta zilnic de aceste simptome, dar..... pupici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 215
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hypnotic [flo]eu am avut dureri de spate, de burtik (usoare, nu insuportabile), sanii la o sarcina au fost moi, nimic deosebit la ei dar la a 2-a f sensibile sfarcurile. Deci si la ac persoana difera simptomele de la o sarcina la alta. Durerile de burtik si spate incepeau sa ma doara dc stateam in fund, cum ma intindeam imi reveneam. Tu fii optimista pt ca stresul nu-i face bine lui bb. Ia 3MgB6/ zi pt ca ajuta si lui bb dar si tie pt ca esti stresata. Dc ai dureri f mari ia un nospa, nu-i bine sa stai cu dureri.
Caut pregnyl !
Miki [flo] MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 2 sarcini obtinute prin FIV oprite din evolutie (8 sapt fara clexane, 5 sapt cu clexane 0.4) Vine Mosu [cubrad]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!Nu am mai scris de mult dar va citesc zilnic. Noi suntem bine,bebelusi sunt bine si suntem in grafic.Am fost pa 10 la eco - avem 3,27cm si 2,93 cm -ne miscam ,avem manute.... Sunt in ac placenta doar separati de o membrana -am inteles ca mai rar la FIV si sanse mari sa fie de ac sex.Urmatoarea eco pe 28 dec cand o sa aflam si sexul.Eu ma sint f bine . De Yarina stie cineva ceva? Va pup pe toate si va doresc numai bine!Bafta multa la toate fetele -am observat ca sunt multe care urmeaza sa inceapa in ianuarie. Essperantza - cum esti? mai da un semn sa stiu ce faci.pupici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Misspi Noi suntem bine. Am fost la eco pe 24 noiembrie ,ambii feti aveau aprox 2cm si sunt in placente diferite . In rest suntem bine si iau utrogestanul . Dar am o nelamurire,cred ca o sa-l sun pe dr. Ispasoiu. Utrogestanul tb luat pana in sapt. 12, dar sapt.12 din ziua conceptiei sau dupa varsta data de ecograf, fiindca daca stam sa ne gandim intre z. conceptiei si varsta data de eco este o diferenta de 2 sapt. La urmatoarea ecografie mergem pe 22 decembrie. In rest , va urez sarbatori fericite si multa sanatate. Va pup pe toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Essperantza - ma bucur ca esti bine,eu o sa iau utrogestanul pana la urmatorul control,28 dec- asa a zis medicul meu.La duphaston s-a renuntat ca nu mai este cazul ,luam 2x2/zi si in rest totul bine. Dupa cate am citit si am vorbit cu medicul a zis ca era mai bine daca erau in placente separate dar e bine oricum. Ce data probalila a nasterii ti-a zis?La mine a zis 6 iulie . Te pup si mai vorbim.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

esperanza, la sarcinile obtinute prin FIV, socotelile se fac ca la o sarcina obtinuta natural, adica de la data ultimei menstruatii. Varsta la eco e altceva, ca se socoteste in functie de dimensiunile bebelului. Ideal e ca varsta gestationala (socotita in functie de UM - ultima menstruatie) sa concida cu varsta "ecografica", adica bebele sa creasca asa cum tb. Ce zici tu, data conceptiei este numita data punctiei foliculare. Poti sa socotesti pe site-ul asta: http://www.ivf.ca/duedate.php Deci sarcina de 12 saptamani inseamna de la ultima menstruatie. [pup] Gabi+23 placenta previa centrala
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup] [pup] Salut fetelor!! Ma bucur sa vad ca mai sunt fete care au ramas gravidute prin fiv la Polisano,SB.Asta ma face sa am incredere si o speranta mult mai mare. Sotul meu a facut o alta spermograma iar diagnosticul a fost "astenozoospermie" [q] Sa fi fost asta motivul pentru care pana acum n-am ramas gravi??si motivul pentru care IA fost un insucces?? Abia astept sa fac toate analizele pentru fiv si sa ma apuc de tratament.Sper ca de data asta sa vina si la noi [bibe]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...