Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sezatoarea canadiana ***(200)***


Recommended Posts

Dragele mele va multumesc din suflet pentru urari, anu asta am primit cele mai multe urari, mai ca ma apucase plansul [q] Diana, Ione va multumesc din suflet pentru sambata, am apreciat enorm efortul vostru de a fi alaturi de noi. [pup] Botezul a fost super, mai bine decat ne-am fi asteptat. Spre rusinea noastra abia acum am realizat ce prieteni minunati avem, ne-au ajutat enorm, au fost alaturi de noi intr-o zi speciala [:I]. Noi suntem multumiti dar si foarte obositi, nu-mi mai revin, as dormi zi si noapte pentru cel putin un an. Gata pauza mea, am sa revin dupa ce mai citesc din urma. http://community.webshots.com/user/Dragaica Mamica fericita[mamica] de leuti minunati [copil]Tudor Sébastian si [copil] Félix Alexandru 10.08.2010
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Se pare ca am picat aici la fix pentru o aniversare :) La multi ani, Dragaica! [flo] Carmen, Cellia, multumesc mult pentru informatii si pentru ca v-ati oferit sa ma ajutati![flo] Pb este ca la mine franceza nu exista deloc, deloc, o iau de la zero si nici nu stiu in ce ritm voi putea-o invata. Vad ca ziceti de timp indelungat...asta cat inseamna? 8-9 luni? Vad ca Alina are nevoie sa ii tinem pumnii pt interviu! Bafta![flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Dragaica, multa sanatate si sa te bucuri multi, multi, multi...ani d'aci inainte de puiutii tai dragi. dienutze, 8-9 luni pana cand? pana la obtinerea vizei? Asta a devenit in ultimul timp o tinta tare greu de atins..daca aveti dosar prioritar se misca mai repede, dar in ultimele luni timpii de procesare au crescut foarte mult. In ceea ce priveste franceza, faceti-va punctajul si vezi poate poti pune un nivel mai mic. Din ce am citit, sunt multi care au luat-o de la 0 cu franceza si au reusit..important e sa fiti hotarati. Hai ca am recitit si s-a inteles o varza din ce-am scris..deci pot fi(si cam sunt) si 8 luni pana la interviu..asta ca sa-ti dai seama de timpul pe care il ai la dispozitie pentru studiat. Dana(Podeanu), nu am vazut pozele cu bucataria voastra, pentru ca nu am parola la contul comun, dar m-am uitat la pozele dupa site-ul firmei...sunt super..banuiesc ca a voastra seamana. Raluca mami de Riana(2 iulie 2006) si Erica(3 septembrie 2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eeei, fetelor, nu sunt consilier in nutritie, tot ce stiu este cultura si curiozitatea mea privata...sunt in domeniul fionanciar, dar nevoile familiei m-au incurajat sa dezvolt aptitudini ...de nutritie. Era o gluma pentru Delia, dar oricum va spun tot ce vreti sa stiti, daca este interesant. Nelia, Diana, prezentarea noastra nu a fost proasta prin conceptie sau ca sustinere, pur si simplu esti pus in fata unor alegeri mai mult sau mai putin logice, care alegeri trebuie sa fie coerente si cifrele sa stea in picioare. Cand am zis ca a fost aiurea prezentarea este ca noi am prezentat, primele intrebari dupa au fost corecte si apoi ne intreaba consilul format din profi ce facem cu M. Tremblay, directorul executiv respectiv, atunci unul din colegi - barbat- a avut inspiratia sa-i spuna unui membru din Consilul de Administratie ca ar fi cazul sa munceasca mai mult, ca el s-a cam retras si a delegat aiurea responsabilitatile, ca el are retributii bune anual dar nu se implica si nu ia decizii convenabile companiei. Si atunci alt actionar mare, tot membru in Consiliul respectiv, un alt prof de fapt, ca la teatru, sare la cel incriminat de colegul meu si zice: pai eu am investit in companie si tu nu muncesti, e adevarat? Colegul meu, normal rol de responsabil in departamentul financiar nu stia ce sa mai zica. A iesit cearta si blablabla.. Oficial intr-o expunere, prezentare nu ai voie sa ataci personal unul din membri. Tu expui si contrazici idei, cifre, concepte, nu persoane. Ca si pe forum. Si deci la sfarsitul prezentarii ne-am luat toti morala cum ca atacam directiunea fara drept...ceea ce o sa influenteze nota. Dar nu de nota e vorba, ci de faptul ca se munceste ff mult la aceste lucrari, stam in conferinte zilnic ore, ore, pana dupa miezul noptii, si ca de fapt ajungi cu nervii prastie, iar ei corectorii stiu asta, d-aia si exploateaza aceste slabiciuni. Mai urmeaza saptamana aceasta doua si saptamana viitoare unul si apoi ne vedem de Mos Craciun! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru gindurile bune [asia]. Cu adevarat am nevoie sa schimb karma sotului [bang], ca eu sint bine [:D] iselin, din pacate stiu si eu regulile cu asigurarile [bang] Problema este ca de fapt nu poti beneficia de o asigurare decit daca, Doamne fereste, ai o problem mare (masina pierdere totala sau furata, incendiu etc). Altfel, pentru "accidente" mai mici, de multe ori este preferabil sa platesti din buzunar si sa nu reclami, pentru ca, sau iti creste prima, sau dupa mai multe reclamatii nu te mai asigura deloc si intri in categoria cu risc mare si platesti niset prime exorbitante. Deci in final nu ai deloc de cistigat, decit de pierdut [bang] Dragaica, "La multi ani!" [s][s][s] si sa va traiasca mici crestini! [pup][olala] Ma bucur ca ati avut un botez frumos. Sint niste amintiri de neuitat. Alina, bafta la interviu [pk] Daca vreti sa stiti cum sint evaluati elevii de 15 ani la lectura, matematica si stiinte, uitati clasamentul din 2010. Canada, spre surprinderea mea, este f.sus in clasament...Ma si intreb de ce [:D] Romania in schimb este la coada [bang] http://www.lefigaro.fr/actualite-france/2010/12/07/01016-20101207ARTFIG00679-le-systeme-educatif-francais-mal-note.php Oana, mama lui Antonia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, Dragaica, cu multa sanatate si bucurii alaturi de familia ta! Am si eu o intrebare. Cum procedez daca vreau sa prelungesc sederea mamei/soacrei? Are viza multipla si stiu ca are dreptul sa stea 6 luni. Daca vreau sa stea mai mult, trebuie sa cer o prelungire, asa-i? Aveti idee cum se procedeaza? Andy, mami de [copil] Andrei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, Dragaica! Sa fii sanatoasa si sa te bucuri alaturi de sotul tau de baietii vostri![flo] Sa va traiasca micutii crestini! Ma bucur ca aveti prieteni si ca ati avut un botez frumos. M-am gindit la voi, dar din pacate, nu am putut sa ajungem, prea multe de facut. In schimb, am vazut pozele de la botez si voiam sa-ti spun ca arati foarte-foarte bine! Iar costumatia a fost super![olala] Iselin, inteleg ce zici, dar conteaza si ce ati invatat, lectiile de genul acesta va vor ajuta mult atunci cind veti ajunge sa practicati ceea ce invatati acum. Anka, lasa ca ai tot timpul sa-ti schimbi parerea despre iarna![:D] Dana, am vazut bucataria![olala] Sa mincati sanatosi in ea, cred ca ti-e drag sa gatesti intr-o asa ambianta. Alina, bafta multa, toate gindurile mele bune sint spre tine! dienutze, bine ai venit![flo] CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/agtuli#date/2010-09-19/14:00:33"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...