Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sezatoarea canadiana ***(200)***


Recommended Posts

[quote]citat din mesajul lui valen
[hia] Simonna, ziceai acu'1000 de ani ca ti se afuma laptele cand il fierbi. Io, mare gospodina mare[8D], am niste oale adevarate de aluminiu (primite cadou la nunta si emigrate si ele in canada) si in ele fierb laptele cand am nevoie numa ca, inainte de a pune laptele, le umezesc bine cu multa apa si apoi torn laptele . Nu se mai afuma nici sa vreau. /quote] O sa incerc chestia cu apa, sper sa functioneze, nu se simte asa rau, adica eu sint singura care se plinge, including musafiri, da' tot ma enerveaza. Alina, felicitari pt CSQ. Dragaica, LMA, chiar si cu intirziere se pune, nu? :) Iselin :)) azi m-am trezit cu vecinul la usa, bocna, i se blocase yala... Nelia, unde-s retetele alea? Ca eu nu tin post dar abia daca mai gatesc cu carne si mi-am epuizat resursele de ardei umpluti cu quinoa si cuscus cu dovlecel-spagetti... [asia] Ana, am facut quiche... ce e aia pat de pesmet??? Ca eu am turnat pesmet in vas, strat de fo 5mm si ziua buna! Si 35 de minute la cite gradeeeeee???? Ca daca vedeam de la inceput ca n=ai scris gradele nici nu ma apucam :)) Mi s-a parut un pic molicoasa, da' a fost decretata gustoasa, asa ca mai fac una. BTW, Donia, daca ma citesti, trebe ca nu-s cu toate tiglele pe casa, iar nu gasesc reteta ta de praji cu visine [bang][q] Am alta, da' nu iese nici pe departe asa de buna... Please, please, pretty please! [pup] Pe fiu-meu i-a invatat azi la scoala sa faca plingere la Comission de la Langue Francaise daca vad lucruri scrise numai in engleza sau intii in engleza si pe urma in franceza... Si se pregatea serios sa reclame portughezul din colt... I-am zis ca asa si-a spalat si Hitler adeptii pe creier si ca portughezul putea sa stea pe BS nu sa munceasca cinstit... A priceput, saracul... asa ca acum merge la McGill la facultate, nu la U de Mtl :) Copiii astia! Simi, BBQ nostru n-are husa... Lucky S. :)) Going to sleep, S. http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72985
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Simona: http://reteteculinare.weblog.ro/2008/04/09/retete-de-post/ http://www.gastropedia.ro/ Dar cele mai gustoase mi s-au parut aici: http://www.crestinortodox.ro/retete-post/ CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/agtuli#date/2010-09-19/14:00:33"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, Stau si ascult concertul David Foster si invitatii sai : Celine, Bocelli, Bubleul, Barbara...incredibil cate melodii superbe a compus omul asta...si mai e si aratos pt varsta lui :). Deci, bine v-am regasit ! Eu ce fac ? Sincer, habar nu am...serviciu, casa, copii, mai o petrecere si atat...ma chinui de 6 luni sa-i fac acte definitive mamei, sa ma apuc de ceva scoala si nu-mi gasesc timp. In vara am avut scuza ca lucram la casa, acum au venit copiii si vreau sa stau cat mai mult cu ei. Plus ca am descoperit trilogia Milenium si in ficare seara buchisesc la misterele lui Lisbet Salander. Se termina anul si-mi propun iar sa-mi organizez timpul mai bine, sa ma hotarasc sa fac ceva cu pregatirea mea profesionala, mi-e si rusine de voi, eu o am si pe mama aici si nu sunt in stare sa fac atatea cate fac anumite fete de pe forum care au servici, scoala si nu au ajutor pe cat am eu ... Am citit in urma de la pagina 11, asa ca raspund la cateva mesaje : InaCanada, eu am mers la Rev la Arta, ies tare faine, ei sunt buni organizatori, de anul trecut au si open bar inclus in pretul biletului . Noi preferam sa mergem la ski de pe 29 dec ca Ioana e tare pasionata si vrem sa o incurajam cat de mult putem, asa ca mergem la ski cu totii, pardon, la sanie, ca doar ea schiaza :). Andy08 pt de viza de prelungire te duci aici http://www.cic.gc.ca/english/visit/index.asp la Extended your stay-or sorry, da pe franceza daca esti francofona. Trebuie sa aplic si eu saptamana asta pt mama, ar fi cazul. Am observat ca se poate aplica si on-line, e interesant de studiat oportunitatea asta . Succes ! Iselin, ce cursuri faci tu, de MBA ? Ca tare challenging suna ce povestesti tu acolo, poate ai zis mai de mult dar cum eu intru mai rara, mi-a scapat. Exclusiv, ff interesant articolul despre migdale si eu care ma bucuram ca am un snack sarac in calorii si nutritiv :(... scuze ca intreb, dar tu scriai pe forum acum 7 ani ? Ca numele tau imi suna cunoscut...asta daca nu esti cumva din Bacau, am avut o colega Beatrice Moscovici. Pt ca am ramas tare de tot in urma, urez La multi ani si fericire tuturor celor pe care i-am ratat intre timp, dar nu va spun totusi Craciun fericit ca sper sa ma mobilizez mai bine si sa va citesc mai des ! Scarlet O'Hara : Si maine mai este o zi ! Laura ,Ioana Nazdravana si David Fermecatoru'
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

valen, multumesc de ideea cu Aquasport. Parca au unul pe St. Jean intr-o plazza vis-a-vis de YMCA. laurajr, da eu am mai scris pe forum, dar nu acum shepte[:D] ani caci avem numai shese[:D] ani de cand suntem in Canada. Eu scriam pe forum acum 3 ani - cand mi-am dat brusc seama ce adictiv e (de fapt mi-a spus sotul: "Ori forumul, ori eu!") asa ca m-am decis sa iau o pauza. Dar m-am intors caci mi-a fost dor de toate povestirile hazlii si sentimentul de a ma simti aici ca in sanul familiei [pup] Va urez Noapte Buna - ma duc, sa nu se simta sotul neglijat si sa intre la idei din cauza forumului [:D] _________ Everyone's duty is to feel and look good! ___________
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, ce bine imi pare ca te vad. Milenium a fost una dintre seriile mele preferate![olala] Si daca incepi sa sapi in teoriile conspirative, vei avea surpriza sa afli ca nu tot ce a fost prezentat in acele seriale sint chiar fantasmagorii![:D] Eu m-am pierdut in: www.filocalia.ro Din punctul meu de vedere, unele dintre aceste texte sint o comoara!!![asia] Si mai am... nu ma mai satur sa le citesc. CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/agtuli#date/2010-09-19/14:00:33"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua! Vin si aici si urez felicitari Alinei! Vad ca Anka tu ai fost cea care a dat vestea [flo]; ma tot gandeam ieri sa spun, sa nu; apoi Alina a zis ca va intra ea si am zis sa o las pe ea; ca sa o las, ieri nu am intrat pe net, ca dc intram apai sigur dadeam p-aici [:D] Asa zicea, ca i-a tinut enorm; au intrat la 13.30 si am asteptat in ideea ca intr-o ora ies; pe la ora 3, vazand ca nu am vesti, mi s-a facut cumva, am intrat in stare nasoala, am zis ca poate s-a intamplat ceva si i-a respins si n-or avea chef de telefoane bietii de ei! Doar ca ei pe la 3 si ceva abia scapau! [:-@] Uuuuffffff, a trecut si asta! Bafta pe mai departe, Alina! De-acuma, fetele "de luna octombrie" incepem noi bataiala si urmarirea cutiei postale! [:D] Iselin, bafta cu urmatoarele "praguri" la scoala! Sa spun ca nu stiam dc sa rad sau sa-ti compatimesc sotul de patania cu usa? Las' , la noi a fost altfel: sot iesit cu dl catel afara fara a-si lua chei; eu nu am stiut ca el nu are chei si am intrat frumusel la dus [:D] ; "noroc" ca stam la bloc, la etajul 3 e caldut, desi tot iarna era [:D]; ei....si m-au asteptat ambii super nervosi la usa pana cand eu, fresh, imbaiata si cremuita le-am deschis [:-)))] De atunci nu si-a mai uitat cheile! Nelia, pt mine esti exemplu! M-am zgribulit numai citind; dar pare super ce ati facut voi, in "raul" mersului prin frig a fost si binele-plimbarea cu saniuta, a fost oprirea si tratatia..... Cand si daca vom ajunge acolo, cand voi face drumuri pe afara si-mi va fi greu, sigur imi voi aminti de tine! Si greul va trece! [asia] [pup] toate fetele si merg la joaca, sefa vrea sa ne jucam impreuna; pai, joaca sa fie! Cecilia, mami de Nicolle Adelina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Exclusive
laurajr, da eu am mai scris pe forum, dar nu acum shepte[:D] ani caci avem numai shese[:D] ani de cand suntem in Canada. Eu scriam pe forum acum 3 ani - cand mi-am dat brusc seama ce adictiv e (de fapt mi-a spus sotul: "Ori forumul, ori eu!") asa ca m-am decis sa iau o pauza. Dar m-am intors caci mi-a fost dor de toate povestirile hazlii si sentimentul de a ma simti aici ca in sanul familiei [pup] _________ Everyone's duty is to feel and look good! ___________
Au, ce de-a dreptatea ai cu addictive-ul... barbatu-miu inca se abtine, dar imi zic eu singura ca se impun masuri [:D] Cellia - pai da, ca mi-a trimis SMS pretena mea Melania, care a asteptat-o pe Alina la iesire [:D] Si nu m-am putut abtine. [:D] Delphin - da, de asta intrebam de interviu, stiam ca pentru multe tari din Europa de vest, interviurile se tin la Paris. Simi - ce simpatic baiatul tau! A mea si-a pierdut ochelarii, cu toc cu tot [bang] Zilele trecute si-a pierdut caciula, tot ieri si-a pierdut capacul de la sticla cu apa, dar cand am vazut ca lipsesc ochelarii, chiar m-am suparat! Daca nu ii gaseste azi, o mananc cu fulgi cu tot! Asta dupa ce acum vreo 2 saptamani isi ratacise adidasii (i-a gasit dupa 2 zile), si dupa ce acum o luna jumate si-a pierdut o sapca tare faina noua nouta, pe care nu a mai gasit-o nici pana azi [bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa e cu forumul asta ... ca un drog, tre' sa'ti iei portia dimineata, la pranz si seara. Cel putin [:D] (facebooku' nu e asa addictive, acolo de abea daca intru ca nu primesc feedback imediat la intrebari genul: "De unde'i iau kilotzi lu' fiimea?" [:D] ). In alta ordine de idei, am gasit costum de baie (bikini) la Sears, sectiunea de Liquidation si l-am luat pe singurul care era la marimea 10 (corespunde cu varsta).Acu' daca nu i'o veni, il port io [:D] ca inapoi nu am voie sa-l mai duc...si mai are si ce ma bodogani sotul ca io si cu forumu' meu tot nu stim cum sa cumparam kilotzi [:D] _________ Everyone's duty is to feel and look good! ___________
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...