Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sezatoarea canadiana ***(200)***


Recommended Posts

Buna fetelor canadiene si ma bucur sa va regasesc si recitesc! [canada] Nu stiu daca va mai aduceti aminte de mine, dar eu cu siguranta imi aduc aminte de (in ordine alfabetica): AnaStroe, ankalaura, bebitzu, codritu, Donia, Iselin, mimitete, Pucku ... Sunt Alina, mama lu' Lizuka, cea care scria pe timpuri celebra [:D] rubrica "Ce problema a avut copilu' si cum am rezolvat-o [alcool]" ---Dupa cum vedeti, m-am mai maturizat si io (da tot mai mult cupilu' decat mine) si nu mai folosesc atat de multe emoticoante [8D] Multe s-au intamplat intre timp ... am scris si articole la ziarul Accent din Montreal (Rubrica de Sanatate si Nutritie - semnata Alina Moscovici) caci dupa ce am terminat de educat copilu', m-am apucat sa educ si societatea [alcool] In tot cazul imi pare bine sa va regasesc si va urez toate cele bune si Sarbatori Fericite!!! ____________________________________________________________________ Everyone's duty is to feel and look good!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Doloress, bine ai revenit acasa! Iti doresc sa tii sarcina cit mai mult si bebe Kevin sa stea la caldurica macar pina la Anul nou! [pup][flo] cristip71 si Exclusive, bine ati venit la Sezatoare! [flo] Va asteptam cu drag la petrecerea de Craciun. Daca va hotariti, lista de "bucate" este scrisa de Roxana pe prima pagina, vedeti si voi ce mai lipseste. Arturicii, va doresc sa primiti cit mai multe carti ! [flo] Lorelaim, o imbratisare virtuala de la Montreal [flo][pup] Diana, succes la examene...Cum se mai simte sotul? Dana, din pacate sint multi panglicari si printre romani. Am mai auzit si eu de "horror stories" ca la voi si zau daca te incurajeaza sa mai faci afaceri cu conationalii [bang] Se pare ca va ninge la Montreal in urmatoarele zile. Nici nu stiu daca sa ma bucur sau nu...Imi doresc un Craciun alb, dar cind ma gindesc la problemele de trafic, ma cam prind cu miinile de cap [bang] Oana, mama lui Antonia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sper sa nu avem o iarna chiar asa de grea, om vedea, poate sa ninga, dar nu pra mult si sa nu fie f. frig, atata imi doresc. V-am spus ca sunteti minunate? Multumesc pt. linkurile de pe prima pagina sunt informatii utile si nu chiar usor de gasit. Voiam sa va intreb, dar voi ati fost in jamaica? Aveti ceva pareri de la colegi, cunostinte care au fost? Eu am inteles ca e f. frumos, doar ca e mai scump decat in Cuba sau Dominicana. A ajuns si randul nostru sa alegem o destinatie mai la sud si fiind prima noastra excursie in zona respectiva trebuie sa ne bazam pe sfaturilor celor mai cu experienta. Daca nu Jamaica atunci Bora Bora, voi stiti cam in ce perioada e cel mai bine de mers si cand sunt oferte, cum e mai bine sa iei biletele, sa astepti oferte de ultima secunda sau sa iei in avans? Eu am o problema in a gasi o camera pt. doi adulti si doi copii, unul de 14 ani care in termenii lor e considerat adult si unul de 3 ani jumate. Voi ati luat cate doua camere, sau exista si apartamente de inchiriat? Dana, help please, stiu ca voi ati fost cu gemenii, voi cum ati facut? Carmencita Cristian 3 anu jumatate si Alex 14 ani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doloress, bine ai venit acasa! Sa fii cumintica, sa ai grija de bebe mic si o sa ne cunoastem noi intr-o zi cu siguranta! Ai facut un calendar special pentru bebe, sa-i arati acolo cat mai trebuie sa stea linistit? Dar cum n-a ajuns sotul tau la teatru, a fost ocupat sau nu a mai gasit bilete? Cge, multumim pentru buburuze, cand serveste cuiva in nevoie o actiune ca cea pentru Maria imi incalzeste sufletul. Anka, mi-a placut f mult cum ai scris despre copilasi.[flo] E clar pentru mine ca ai talent in domeniul educatiei lor Dana, ziceai de o dezamagire romaneasca capitolul trecut, acum ai scris despre doua? S-a mai intamplat una? Poate uiti pana de sarbatori, o multime de lucruri frumoase te asteapta: familia, cadourile, colindele, cozonacul cald...[pup] Cristip, bine ai venit. Ma intorc mereu sa citesc dupa ce te modereaza pe tine, asa ca am citit tot ce ai scris[:)] Deci inca o familie din vestul insulei! Trebuie sa demenajam spre vest: Pucku si cu mine suntem cele mai estice... Edit: O sa revin cu un mesaj din ciclul: mi se intampla numai mie, acum mai spalam niste dinti si pregatim ziua de maine. Ziceti ca o sa ninga? Pai Dragaica? Si eu am de rulat mult weekendul acesta...[bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doloress bine ai revenit acasa!!! Bebe Kevin sa stea cat mai mult la caldurice in cuptor! [pup] Cristip71 bine ai venit la Sezatoare! Ma bucur ca o sa ne revedem la petrecerea de Craciun. Poti sa incerci reteta aia de cozonac care ti-am dat-o [:D] Glumesc, desigur!!! Aduci ce doresti tu, mai uita-te pe lista si vezi daca e ceva mai putin sau deloc acoperit. Dragaica maine e botezul, nu-i asa? Desi mi-ar fi placut sa vin si eu la biserica si sa-ti admir ratoii, nu pot. Petrecere frumoasa!! Dana hai mai ca nu-s asa toti romanii! [:D] Uite o [flo] de la mine sa-ti mai treaca din suparare. Imi pare tare rau de intamplarile neplacute...
Stai departe de oamenii care iti micsoreaza ambitia. Oamenii mici intotdeauna fac asta. Cei cu adevarat mari te fac sa te simti ca si tu poti deveni mare. (Mark Twain)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Roxana, Merci ca ma primiti si pe mine la petrecerea voastra. Nu garantez ca sotul vine, dar who cares!!! Pentru ca el nu vorbeste romana stiu ca nu se simte prea bine cand toata lumea vorbeste romana in jurul lui. Cat despre meniu, ce zici de niste pizza Cavalarro style? Cat despre cozonac, vreau neaparat sa-l incerc dar nu credca am timp inante de petrecere si oricum nu m-as incumeta sa garantez ca-mi iese. Al tau a iesit asa de bun, salivez numai cand ma gandesc. Am uitat sa-ti spun lui fii-miu(nu stiu daca am scris corect) i-au pus ochelari de citit +0.75. O sa-ti spun daca ii cresc dioptriile. Nu stiu daca iti amintesti, el e miop(-1) dar mie mi-a spus ca daca ii pune ochelari de citit, are mai putina presiune la ochi si nu ii avanseaza dioptriile. Sunt curiosa daca o sa mearga. Cristina - mama lui Alexander si Kaitlyn
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de primire fetelor [flo] oanagabriela, multumesc de invitatie, dar in perioada 17-23 decembrie ne ducem pana la Punta Cana(da) [8D] sa ne insorim oasele batrane ... Dar poate organizati ceva de Anul Nou? Chiar mi-ar place sa venim si sa ne cunoastem in carne si oase. Si copiii chiar ca ar avea fun! Cum Liz e singura la parinti, chiar tanjeste sa aiba si ea cu cine sa se dezlantuie [olala] carmencita, noi am fost la Trelwany (Jamaica) era ceva de 3 1/2 *** Copilul s-a simtit bine si sotului i s-a parut exotic, insa serviciile au cam lasat de dorit. Asta a fost prima nostra iesire in Sud, si de atunci am decis sa alegem numai hotele de 5****. Am mai fost la Cancun - Crown Plaza Paradise - care au un mini parc de apa ptr. copii si serviciile f.bune. Dar cel mai mult ne-a placut in Dominicana (serviciile, mancarea, plaja lata, localnicii care nu-ti dadeau impresia ca esti intr-o tara mai saraca - adica nu cerseau sau se milogeau la tot pasul, cum de exemplu ne-au tratat chiar la vama in Jamaica, unde au rascolit valizele ca la Otopeni pe vremea lui Ceausexcu, doar-doar om scoate ceva si s-or potoli. De aceea anul acesta am hotarat sa ne reaintoarcem la Punta Cana, insa intre timp a mai aparut si holera si alte cele si parca deja plec acolo cu un nod in gat ... Anyways, promit sa fiu mai activa pe forum --- in limita posibilitatilor;-) Everyone's duty is to feel and look good!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, am uitat, Philip esti binevenita la petrecerea noastra!!!! Un pic de zapada inainte de paradisul din Azore nu strica, nu-i asa? [pup]
Stai departe de oamenii care iti micsoreaza ambitia. Oamenii mici intotdeauna fac asta. Cei cu adevarat mari te fac sa te simti ca si tu poti deveni mare. (Mark Twain)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dolores, ma bucur mult ca ai ajuns acasa, tot acolo e mai bine! Si ca o ai pe mama linga tine![pup] Nu am mai citit, am fost tare prinsa cu toate alea, dar mi-am rezervat aceasta seara sa o fac... am scapat de prezentari, de toate si au iesit foarte bine, chiar neasteptat de bine (am luate niste note maaari!). Desi de o luna incoace m-au stresat aceste prezentari, pina la urma a fost un lucru in echipa foarte frumos, din care am invatat multe, in ciuda neintelegerilor avute pe parcurs... si cred ca imi vor lipsi.[:D] Acum ca m-am relaxat parca ma dor toate oasele... dar mi-a luat sotul o bere si un film nou, surpriza - cica sa termin intii cu DC-ul si apoi imi spune...[:)] Noi am facut in seara asta scrisori pentru mos Craciun, Agata a scris-o caligragic... in romaneste, la alegerea ei.[:D] Moare ta-so de mindrie, poate ca-i si cumpara tot ce a spus. Au cerut multe pentru buzunarul nostru, dar le-am spus ca poate nu le aduce chiar tot... ca sint multi copii pe lumea asta. Agata nu a renuntat la Ipod, nu a insistat niciodata atit pentru o scula din astea noi, in care noi ne prindem urechile... a zis ca vrea unul mini, poate sa nu aiba ecran (ma rog, hai sa zicem ca i-am sugerat discret ca-si strica ochii pe ecranul ala mic si ca are calculator in camera pentru videoclipuri si jocuri[:I]) Asa ca, ii voi lua pe [url="http://www.apple.com/ca/fr/ipodshuffle/"]acesta[/url]... cred. Mai tirziu unul cu ecran... Hai sa va pun si voua melodia pe care o ascult acum si pe care nu am mai ascultat-o de multa vreme. Nu v-am mai dedicat de mult timp un cintec...
[tube]http://www.youtube.com/watch?v=BvsX03LOMhI&feature=related[/tube]
Gata, ma duc la film, va pup, o noapte usoara![pup] CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/agtuli#date/2010-09-19/14:00:33"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...