Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sezatoarea canadiana ***(200)***


Recommended Posts

Ah, stai ca am vazut asa in treacat... pai ai mei cred ca toti pot fi suspectati de adhd si de deficit de ascultare, nu de atentie.[:D] Ca sint precum potirnichile alea, alearga toti in toate partile, numai in directia ceruta nu... iar cind vorbesc cu ei si le cer, pardon, ii rog frumos, sa faca ceva, zici ca vorbesc cu peretii... Daca las ruga deoparte si strig odata 'cara-te', se misca toti intr-o fractiune de secunda.[:D] CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/agtuli#date/2010-09-19/14:00:33"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui cristip71
[...] lui fii-miu(nu stiu daca am scris corect) i-au pus ochelari de citit +0.75. O sa-ti spun daca ii cresc dioptriile. Nu stiu daca iti amintesti, el e miop(-1) dar mie mi-a spus ca daca ii pune ochelari de citit, are mai putina presiune la ochi si nu ii avanseaza dioptriile. Sunt curiosa daca o sa mearga. Cristina - mama lui Alexander si Kaitlyn
Buna Cristina, am si eu o intrebare/rugaminte ... Si fetita mea e mioapa si-i cresc dioptriile ceva de speriat. Deja in 2 ani de zile s-au dublat si oftalmologul ei (Dr. Koneenkoop -West Island) mi-a explicat ca asta se intampla din cauza ca ea e in perioada de crestere ... Poti sa-mi recomanzi si mie oftalmologul care ti-a sugerat sa folosesti ochelari de citit? Mi se pare interesanta teoria folosirii lor ptr. a micsora presiunea. Multumesc anticipat. _________ Everyone's duty is to feel and look good! ___________
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Arturicii, cred ca am scapat mesajul in care ziceai cam ce carti ati vrea. Am si eu carti, unele mai noi, altele mai putin noi. A venit si la noi frigul si ploaia, zilele trecute a fost un fenomen f ciudat: ploua dar era atat de frig si batea vantul, incat a inghetat apa pe crengile copacilor, pe iarba, totul se transformase in sloiuri. N-am mai vazut asa ceva. Weekend placut tuturor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, se pare ca vin ninsorile... Nelia, f fain descris cum vorbesti tu cu peretii. Eu le tot amintesc ca nu-s un radio pe care sa nu-l bage in seama. Iar despre agitatia lor spune totul foaia cu note. La toate cele sunt peste media clasei insa la comportament, toti profii (ca i-am luat la rand joi) ne-au spus ca "a, micutii gemeni, sunt f buni, au mult potential dar....se misca mult". Si ca urmare au B la comportament. [bang] Carmen, pai e bine ca ai vazut cum e cu fenomenul respectiv. Acum esti pregatita pentru cel de aici. Cat despre carti, daca ai titluri pe care voua v-ar placea sa le regasiti aici si pe care doresti sa le donezi spune-mi cate titluri ai si in functie de asta iti dau pe PM datele persoanei de contact potrivite.[asia] A, la scoala la baieti am vorbit si cu profa lor de engleza. Si ne-a spus ca ea nu are voie sa ii invete pe cei mici sa scrie/citeasca in engleza. Noi intamplator am descoperit cum se poate sa mearga la scoala francofona cei mici si sa invete si engleza si franceza. Inscrierea la o scoala francofona in care sunt f multi copilasi anglofoni. Acolo si-au facut prieteni cu care (desi nu au voie) vorbesc in engleza si de cand au inceput scoala engleza lor este si mai faina. [flo]
[url="http://lbff.lilypie.com/lxhFm4.png"]Ioana & [/url][url="http://lbyf.lilypie.com/V8TIm4.png"]Arturicii[/url][url="http://lb1f.lilypie.com/Cympm4.png"]'S[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui nelia
Ah, stai ca am vazut asa in treacat... pai ai mei cred ca toti pot fi suspectati de adhd si de deficit de ascultare, nu de atentie.[:D] Ca sint precum potirnichile alea, alearga toti in toate partile, numai in directia ceruta nu... iar cind vorbesc cu ei si le cer, pardon, ii rog frumos, sa faca ceva, zici ca vorbesc cu peretii... Daca las ruga deoparte si strig odata 'cara-te', se misca toti intr-o fractiune de secunda.[:D] CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/agtuli#date/2010-09-19/14:00:33"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)
Ce ma bucur ca se intampla si la altii acasa nu numai la mine. Eu cu ai mei, greu reusesc sa fiu la timp undeva. Ca sa plec cu masina la 8h25 incepem sa ne punem incaltarile la si 15. din casa pana la masina sunt 25m. Da'i iubesc ca sunt ai mei! [:D] In alta ordine de idei NELIA felicitari pt. sfarsitul prezentarilor, cu note faine! BRAVO! [pup][flo] Ce film ai vazut? BUN VENIT noilor fete la sezatoare! Sper sa va simtiti la fel de bine pe cat ma simt eu aici! ARTURICII, exact asa am si eu foile de evaluare a celui mare. Si ma astept si la cel mic, el e si mai si!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui delphin
CARMENCITA, de ceva vreme ma tin sa te intreb, unde locuiesti in Montreal, in ce cartier. Ca pt. inceput imi suna fain imobilul ala cu piscina, daca mai are si sala de fitness si nu e foarte depate de scoala internationala, parca e tentant ca prima locatie. Cat e chiria pt. un 4 1/2.Are parking? Daca vrei poti sa-mi dai raspunsurile pe PM. Merci.
si eu sunt interesata, [flo].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nelia, felicitari pentru notele bune! [flo] Si tot asa sa fie pina la absolvire [pk] Pentru cine nu si-a facut program in weekend intrarea este gratuita la Biodom: Le Biodôme de Montréal rouvre ses portes aujourd’hui après six mois de fermeture. Pour ce faire, l'entrée est gratuite tout le week-end pour les 17 ans et moins. http://lcn.canoe.ca/lcn/infos/regional/archives/2010/12/20101204-112046.html Noi am avut o aventura tare neplacuta ieri seara: ne-a spart geamul la masina in parkingul de la Marché Central ca sa fure cumparaturile... [bang] Asa ca acum sintem cu un plastic in geam, multi nervi [bang] si cadoul copilului volatilizat [q]. Am sunat la politie si la asigurari...Fiti f.atente, nu lasati lucruri de valoare in masina, se pare ca este la mare moda spartul masinilor in parkingul mall-urilor. Oana, mama lui Antonia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui oanagabriela Noi am avut o aventura tare neplacuta ieri seara: ne-a spart geamul la masina in parkingul de la Marché Central ca sa fure cumparaturile... [bang] Asa ca acum sintem cu un plastic in geam, multi nervi [bang] si cadoul copilului volatilizat [q]. Am sunat la politie si la asigurari...Fiti f.atente, nu lasati lucruri de valoare in masina, se pare ca este la mare moda spartul masinilor in parkingul mall-urilor. Oana, mama lui Antonia
Of, ca voi chiar aveti ghinion cu masina aia... Imi pare rau. Nu cred ca are Politia ceva de facut, din pacate... Oh, sper ca se mai gaseste cadoul la magazin si ca nu era ceva comanda speciala... Cristina, am auzit si eu de serviciile proaste din Jamaica. De la o prietena fd. umblata prin resorturi sudice... S-a jurat ca nu mai calca acolo. Altfel totul a fost frumos. Noi mergem pe Riviera Maia, in Mexic, depinde cind vrei sa mergi, dar sint perioada in care preturile devin comparabile. Exclusive, eu as cere o trimitere la neurolog... Nu mi se paare plauzibila explicatia aia cu cresterea... Tu ai mai scris pe forum? Ladies, mai e f. putin pina la party! Ho,ho,ho! Am luminite de Craciun in fata casei, incepe sa se faca alb... not bad. See you real soon! S. http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72985
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragaica, nu stiu exact cat e ora la voi, va urez din inima petrecere frumoasa! Nelia, iti citesc cu drag postarile, nu stiu de ce, dar am sentimentul ca ti-ai ales f bine meseria, asa ca nu e de mirare ca au iesit bine prezentarile. [flo] arturicii, as putea dona cel putn 10 carti, literatura ramana si straina. Vorbim pe Pm. oanagabriela, ce ghinion[bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doloress, welcome back![pup] Noilor venite, la mai multe mesaje pe DC si veniti si la intilnire[flo]. Mi se pare mie sau a ramas numai Qc pe baricade? mqqm, Donia, khristin, Laurajr, ca restul au dat de mult bir cu fugitii...unde sinteti? Nelia, felicitari pt note[flo][flo]. Exclusive, schimba oftalmologul....motivul invocat mi se pare fara suport stiintific ca sa ma exprim delicat...iar parerea mea despre Dr K atit profesional cit si ca interactie cu pacientul este sub orice critica[q]. Oana, imi pare tare rau...sper ca nu era laptopul[q] Vecinilor nostri li s-a furat masina cu totul acum 4 ani ca era plina de cadouri (masina veche de 10 ani)...au gasit-o peste citeva luni...tot dintr-un parking de mall, in Angrignon. Mihaela "Never argue with idiots cause they'll drag you down to their level and beat you with experience."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...