Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV Europa(39)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

nici eu n-am gasit pe forum decat vreo 2 fete care facusera FIV la Kreuz, dar am gasit adresa si site-ul. Asa ca le-am scris si ne-am dus la consultatii si la Wunsch si la Kreuz in aceeasi zi si am ales dupa feelingul personal. Pe "short list", ca sa zic asa, era si clinica de la Wells, dar trebuia sa calatorim din Viena pana acolo si era prea complicat (si mi s-a parut si prea de tot sa dau peste 300 de euro pt 3 consultatii+avion/masina+cazare). Dar ce sa facem, daca vrem sa nu ne mai pierdem timpul si banii prin Ro... oricum, si eu, Ralu, in locul tau as schimba clinica!...nu e ca si cum ai locui peste drum si ai mai putea sa vii o data maine!!![bang] [pup]si bafta multa pt la anu'! 2011 sa ne faca pe toate mamici Gabi+23 placenta previa centrala
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kitta, clinica se numeste (complet) Wunschbaby Zentrum Gabi, eu nu pot spune ca imi pare rau ca i-am ales pe ei, am fost multumita pana la aceasta faza, si am avut incredere in ei, acum nu stiu ce o sa mai fac- in leg cu ei- ca nu-mi vine inca sa cred... Bombi,[flo] scuza-ma daca ti-am dat impresia ca m-am suparat pe tine, nici pe departe, dar chiar cand ai scris tu am aflat prima data de aceasta sarbatoare, si m-am enervat la culme (Nu pe tine, iarasi...) ca pp ca pt ei e o sarbatoare importanta si nu ai cum sa uiti chiar asa de ea, cu atat cu cat e zi libera, si nu spui nimic cu o zi inainte sau macar un mail dimineata (chiar dc nu toata lumea are net in roaming), ca telefon era prea mult (nu ca nu ma mai sunasera o data in tara in vara). Si in plus mai e si ironica pentru mine (sarbatoarea...) ca probabil asa se asteptau sa concep si eu, sau ce?... uf... iar m-am incins... -------------- MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot, o sarcina obt. natural in oct. 2008, soe la 7 sapt..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui adria42
Orchid, mie ecografia mi se pare ok, asa stiu si eu, ca plus sau minus 5 zile ca varsta este in limite normale. In priviinta progesteronului, aici este o problema dificila, Eu nu as reduce doza de progesteron pana in sapt.12, cand este produs de placenta. Ai putea lua dimineata si la pranz utrogestan si seara crinone, dar bineinteles ca tu trebuie sa asculti de medicul tau. Eu ieri am trimis un mail la Viena si mi-au spus ca din sapt.13 reduc doza de progesteron treptat pana in sapt.15 si apoi fara![flo][pup]
Multumesc mult pentru raspuns Adria42[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui adria42
Orchid, mie ecografia mi se pare ok, asa stiu si eu, ca plus sau minus 5 zile ca varsta este in limite normale. In priviinta progesteronului, aici este o problema dificila, Eu nu as reduce doza de progesteron pana in sapt.12, cand este produs de placenta. Ai putea lua dimineata si la pranz utrogestan si seara crinone, dar bineinteles ca tu trebuie sa asculti de medicul tau. Eu ieri am trimis un mail la Viena si mi-au spus ca din sapt.13 reduc doza de progesteron treptat pana in sapt.15 si apoi fara![flo][pup]
Multumesc mult pentru raspuns Adria42[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adria, da, mi-a raspuns Ana, dar tot ce a scris a fost predictibil - scuze, dar intr-un context in care nu isi asuma vina - ceea ce m-a mirat f tare..., inca ne mai conversam pe mail ca inca nu am terminat... -------------- MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot, o sarcina obt. natural in oct. 2008, soe la 7 sapt..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ralu imi pare rau pt ce ti s a intamplat!! melisa cum esti? fetelor eu am primit raspuns de la dr meu , imi recomanda; www.imr-marseille.com/ dr.Jean Marc Chinchole! oricum mai am doua programari in ianuarie sa vedem ce mi recomanda si ceilalti doi doctori! nu stiu daca sa sun pt programare la cel recomandat sau sa mai astept! cred ca dureaza cam mult timp pana ma programeaza dar vreau sa ma asigur ca am facut o alegere buna! deocamdata ma pun sa citesc pe alte forumuri fr, despre acest doctor.. [pup] si numai bine! "Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...