Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV Europa(39)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

adria o sa fie bine la dublu test! cand trebuie sa l faci? doamne ajuta sa treci de primul trimestru sa poti fi mai linistita! eu inca mai citesc despre dr recomandat insa nu mi prea inspira incredere, dupa cele relatete de alte fete care au fost la el! deci, nu stiu sunt in aceeasi ceata! "Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adria, ma tot gandesc ca e de vina limba (straina si pt mine si pt ei), si de aceea exprimarea e rigida...si oricum faptul ca are loc in scris comunicarea. Inca nu voi lua decizii radicale. Mai ales ca inainte de a se intampla ce s-a intamplat, le-am zis ca doar pt iui nu mai vin la Viena, aa si ca dupa cum imi rec. dr. Kemeter (cel care trebui sa imi explice cum e cu hormonii ) o sa luam o pauza de multe luni (el zicea pana in vara) de gandit la obt. copil :) Nu stiu cum va fi, dar oricum acolo - in Viena, indif la ce clinica - voi mai ajunge doar daca ma hotarasc la fiv, iar acum nu ma gandesc la asta. Poate intamplarea asta ii va responsabiliza mai mult in cazul meu... nu stiu... dar nu voi lua acum hotarari pt care nu e cazul. Eu cred mult in semne care apar pe drum (acum sper ca le si interpretez corect) dar in viata mea cu cat m-am incapatanat mai mult sa am un lucru, cu atat mi-a fost mai greu sa il obtin... -------------- MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot, o sarcina obt. natural in oct. 2008, soe la 7 sapt..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ralu, inteleg ce spui...Si eu lucrurile pe care mi le-am dorit mai mult in viata le-am obtinut greu si cu multa munca si perseverenta... Da, ai dreptate, IA poti sa faci si in tara si cine stie...poate da DD sa nu mai fie nevoie de FIV! Gandeste pozitiv si poate se intampla minunea mult asteptata! In 2011 sa te vad la Odisee![flo][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui adria42
Bruni, pana la urma care este cea mai buna clinica de fertilizare din Franta si cu ratele cele mai mari de reusita? Cele mai multe fete de pe forumul francez unde merg?[pup]
adria e destul de greu sa mi dau seama care dr e mai bun aici in Franta, deoarece aici in fiecare oras sunt clinici de fertilizare, in unele orase sunt chiar multe si fiecare incearca in orasul lor, deci nu stiu , e tare greu! la Marseille , Srasbourg si Paris se spune ca sunt clinici mai bune, dar stii cum e ,cauta acul in carul cu fan! si fiecare vorbeste din punctul de vedere a reusitei sau esecului, de aceea e grea alegerea.. sper totusi sa ma hotarasc in urma celorlalte programari sa vad ce spun si alti medici.. "Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bruni, de scuzat s-au scuzat, dar din ce au scris nu considera ca au gresit...aici era problema... iar tie iti doresc sa faci cea mai buna alegere care sa iti aduca minunea ta! Adria, multumsc mult de urare, cine stie, oricum incerc sa imi vad de viata mea fara a ma mai gnadi prea mult la treaba asta... iar tie iti doresc sa fie totul bine, sa ajungi sa fii mai relaxata sa te bucuri la maxim de minunea din burtica si sa o aduci pe lume sanatoasa si la termen! ps: eu voi cam iesi de pe aici, ca si asa am fost cam "infiltrata" :) fara drepturi depline :), o specie rara, doar cu iui in europa :) nu fiv Va multumesc oricum tuturor ! -------------- MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot, o sarcina obt. natural in oct. 2008, soe la 7 sapt.. [url]=http://www.fertilityfriend.com/home/27f2f9]My Ovulation Chart[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...