Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV Europa(39)


Recommended Posts

Vin si eu la raport cu un rezultat .... negativ. In ziua 12 de la ET cu 2 blastocisti de z5 , betahcg= 2,64. Parca ar fi fost mai usor daca era zero, dar asta este , ne pregatim pt trannsferul omuletilor de zapada candva, la primavara. A fost FIV1, la Innsbruck , clinica dr Zech, parcursul foarte bun: 12 foliculi, 8 embrioni, 6 blastocisti in z5, 2 transferati, 3 congelati, 1 s-a oprit. Problema: oligoastenospermie severa la sot, FSH 36. Va pup.Elena
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

offf elena imi pare tare rau pt nereusita! dar nu te lasa , incearca sa treci peste si sa o iei de la capat! stiu ca doare al naibii de tare , dar din pacate asta e lupta noastra si trebuie sa castigam! iti doresc multa putere sa treci peste si sa vi cat mai repede cu un beta mare[pup] "Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui brunadria
adria o sa fie bine la dublu test! cand trebuie sa l faci? doamne ajuta sa treci de primul trimestru sa poti fi mai linistita! eu inca mai citesc despre dr recomandat insa nu mi prea inspira incredere, dupa cele relatete de alte fete care au fost la el! deci, nu stiu sunt in aceeasi ceata! "Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."
draga brunadria, la un moment dat m-am gandit si eu sa fac FIV3 in Franta, asa c a am rugat o prietena care e doctorita la Strasbourg sa se intereseze de un centru cu rezultate f bune. Si mi-a recomandat aici: 92 HOPITAL ANTOINE-BECLERE site internet : centre clinico-biologique 157 RUE PORTE DE TRIVAUX 92141 CLAMART CEDEX Intre timp am ales Austria din motive de distanta, pret etc [pup] Gabi+24 placenta previa centrala
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aadina, mi se pare f bine pt inceputul stimularii!! ai putintica rabdare[:)], sigur o sa mai creasca! elena, imi pare rau!!! stiu cum e! dar totusi, ce rapuns bun la stimulare la FSH 36!!!!ai sanse mari in continuare, sa nu renunti, a fost doar o incercare! si mai ai si puiuti la frigider...[:)] adria[pup] te pregatesti de dublu test? pe mine m-a stresat acest DT, pt ca mi-a iesit riscul biochimic (adica free betaHCG) mai mare decat riscul de varsta...asa ca am citit o gramada si am aflat ca asa iese la sarcinile prin FIV si FET. Sa ne tii la curent! Ralu, sa nu ne parasesti! sintem aici, cu sfaturi si idei, "austriaca" noastra simpatica[flo] Gabi+24 placenta previa centrala
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Gabi_B
aadina, mi se pare f bine pt inceputul stimularii!! ai putintica rabdare[:)], sigur o sa mai creasca! elena, imi pare rau!!! stiu cum e! dar totusi, ce rapuns bun la stimulare la FSH 36!!!!ai sanse mari in continuare, sa nu renunti, a fost doar o incercare! si mai ai si puiuti la frigider...[:)] adria[pup] te pregatesti de dublu test? pe mine m-a stresat acest DT, pt ca mi-a iesit riscul biochimic (adica free betaHCG) mai mare decat riscul de varsta...asa ca am citit o gramada si am aflat ca asa iese la sarcinile prin FIV si FET. Sa ne tii la curent! Ralu, sa nu ne parasesti! sintem aici, cu sfaturi si idei, "austriaca" noastra simpatica[flo] Gabi+24 placenta previa centrala
Nu vreau sa se inteleaga gresit , sotul meu are FSH 36, de 3 ori limita superioara, dar totusi am reusit sa avem embrioni fara punctie testiculara. elena
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele mele update. Dupa 7 saptamani de Euthyrox 50 minunatul meu TSH a continuat sa coboare vertiginos. Acum 7 saptamani aveam 0,26, acum a ajuns 0,03[:D][:D][:D]. Eu nu mai pricep nimic. Poate aveti voi o idee?! Deci, reduc doza, cu 25 micrograme mai putin pe zi si el ce face????? ei bine, scade. INCREDIBIL. Am scris iar cu jalba la Viena. Ciclu ioc. Am iar 44 de zile. Imi trebuie nervi de otel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...