Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV Europa(39)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Multumesc mult pt raspuns sisipisi [flo] Eu iau de o luna Euthyrox. Ce am observat e ca nu imi mai cade parul ceea ce ma bucura enorm ca mai aveam cateva suvite. In ceea ce priveste greutatea am obs ca am dat jos 1kg insa nu cred ca e de la tratament.In ceea ce priveste menstruatia, eu luna trecuta am avut doar niste scurgeri maronii fara pic de culoare rosie, insa eu pun asta pe seama Vitex(Castus Agnus) pt ca dupa hiperstimularea ovariana severa pe care am avut-o in urma celui de-al 2 fiv am ramas cu nise chisturi destul de marisoare ..si acum incerc sa scap de ele. Sper sa reusesc sa curat ovarul de chisturi si TSH-ul sa revina in limite normale si la anul sa pot incerca un nou fiv .
Mutatia protrombinica G20210A - genotip heterozigot Factor antinuclear pozitiv OATS girl FIV 1 +ICSI la Kinderwunschzentrum Mittelrhein Neuwied Germany, martie 2009 nereusit FIV 2+IMSI Germany, feb 2010 nereusit FET mai 2010 nereusit
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, cele care va mai amintiti de mine (se vede cat de veche sunt pe forum), fiindca anul asta am cam fost in pauza de FIV, icercand sa adopt ceea ce evident nu s-a intamplat, in Romanica, macar mi s-a intamplat un lucru bun in viata si acela de a fi mireasa (eu neffind niciodata panaa cum [:D]. Deci, offtopic, va invit sa va descretiti putin fruntile incracte de grijile FIV uitandu-va aici, la pozele noastre: http://www.desprecopii.com/albumphoto/folderview.asp?folder=Anca+ION Va multumesc!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bruni, cum au iesit analizele?[flo][pup] Adijo, poate iti faco surpriza puiutii de zapada si o sa fie lipiciosi pt 9 luni![pk][pup] sisi, e o enigma ce se intampla cu tiroida ta, de ce se stabilizeaza asa de greu? Eco de tiroida ai facut?[flo][pup] Gabi, Meli, Balanta[pup][pup][pup] Kitta esti o mireasa tare frumoasa! Sa fiti fericiti![flo][pup] Redramy, bafta la FIV din ian/febr.![flo][pup] aadina, spor la injectat! Sa fie FIV norocos![flo][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi puteti da niste sfaturi de folosire a Fostimonului si Merionalului? Ce fel de seringi se folosesc,din alea de insulina/? Incap 3 fiole intr-o seringa/ se poate amesteca Fostimonul cu Merionalul? Trebuie folosit tot solventul de la cele 3 fiole? Ma gandeam sa folosesc solvent mai putin, macar 2 si nu 3. Cetrotide , cred ca trebuie folosit tot odata, pt. ca e pus solventul deja in seringa, nu?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

stefy 13 eu cred ca reactionam diferit la acelasi medicament, depinde de persoana. Mie la FIV mi-au zis ca o sa am dureri de cap de la stimulare si nu am avut, in schimb am avut niste insomnii ingrozitoare. Din fericire eu am o tufa de par super des si nu m-a afectat caderea aia, numai ca m-a speriat pentru ca mie de obicei nu imi cade. Sa stii ca si eu m-am apucat de vreo 3 saptamani sa iau Vitex ca sa imi reglez hormonii si mi-am comandat si niste Maca. O sa o iau si pe ea. Vreau neaparat sa folosesc chestii naturale si Maca iti da si vitalitate printre altele. Azi am fost la bautorii de sange (asa le-a zis un nene batran care a venit dupa mine la recoltare) si am donat pentru TSH. Ma duc luni la doc de familie sa aflu cum stau.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...