Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV Europa(39)


Recommended Posts

aadina raspuns la intrebarea 1: mie mi-a venit ciclul la 4 zile dupa oprirea Primosiston. 2. Pentru fostimon si merional. Cumperi seringi normale, de 2 ml ajung. Cumperi 2 tipuri de ace, unul mare si unul mic, pentru subcutanat. Folosesti o singura fiola de ser fiziologic (solventul). Pui acul mare la seringa tragi solventul din fiola, Il injectezi in fostimon. Solutia formata o tragi iar cu acul mare in aceeasi seringa si o bagi iar in urmatorul fostimon. Tragi iar solutia. La urma o bagi in merional. Ultima solutie formata o tragi inapoi in seringa. Schimbi acul mare cu ac de subcutanat. Scoti aerul. Si faci injectia. La Cetrotide te-ai prins singurica.[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

aadina cu placere. Sa folosesti o singura fiola de solvent. E suficient. Si injectezi mai putin, cel mai bine e sa le faci in burta, sub buric, in zona aia unde ai mai multa grasime. Iei un pliu sanatos de piele, strangi bine, bagi acul perpendicular. Sa nu iti fie frica ca nu doare. Si daca ti le faci singurica tu simti cel mai bine cum sa le faci ca sa ai cat mai putin stres asupra pielii. Eu am facut singura si Pregnylul care m-a ars ca naiba cand mi l-a facut asistenta si am avut si durere vreo 20 de minute dupa, dar cu mana si cu rabdarea mea nu am simtit nimic.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

kitta felicitari!! casa de piatra si tot binele din lume!!! orchid felicitari pt inimioara! sa parcurgi cu bine sarcina si sa ti ti bebele sanatos in brate! asaaa... o parte din analize sunt gata, am primit rezultatele! asadar: DHEA-142,90micg/dl , tabel de referinta 60,9-337mcg/dl FSH -5,7ui/l LH -4,5ui/l estradiol- 86,3pg/ml sau 316,72pmol/l prolactina- 11,7ng/ml sau 248,04 mui/l ce parere aveti? restul le au trimis la Lyon, sunt gata doar peste o saptamana! "Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

kitta felicitari si casa de piatra! brunadria te-ai impacientat degeaba cu raportul LH/FSH! Sunt foarte bune analizele! Bafta multa la FIV 5! adijo daca te incalzeste cu ceva eu sunt un caz de PCOS "ca la carte" si tot nu a avut efect metforminul. Tu ce simptome de PCOS ai? La mine sunt o multime: lipsa menstruatie (deci lipsa ovulatie), kg in plus (IMC=27-28), hirsutism (am scapat de parul de pe fata cu epilare definitiva), deci un testosteron la limita superioara si peste, raport LH/FSH peste 1 (max 2), AMH = 24, glicemie mare (intre 90-120), TTGO - la 2 ore glicemia un pic peste limita, insulina a fost in limita tot timpul si bineanteles o multime de microchisturi pe ovare. [pup] Bafta multa tuturor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...