Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV in Ungaria 121


Recommended Posts

KITTA sunteti foarte frumosi si eleganti sa va dea DD sanatate si intelegere, in privinta copiilor daca suntem sanatoase le rezolvam noi cumva, mai pe geam , mai pe usa la Protectie, mai facem un FIV [:D], dar nu ne lasam infrante. [pup][flo] O zi buna fetelor[pup][flo] Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp. Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-heterozigot. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

kitta,foarte frumosi!!!

CASA DE PIATRA!!!

nici nu mi te imaginam o mireasa cuminte si alba[flo]

 

buna dimi unguroaicelor

o zi minunata va doresc.

[flo]

 

____________________________________________________

3 SARCINI EXTRAUTERINE,

FACTOR V LEIDEN-POZITIV HETEROZIGOT-GENA1691A,

URMEAZA FIV 3 LA BUDAPESTA-DR. KOVACS

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui KITTA
Fetele, cele care va mai amintiti de mine (se vede cat de veche sunt pe forum), fiindca anul asta am cam fost in pauza de FIV, icercand sa adopt ceea ce evident nu s-a intamplat, in Romanica, macar mi s-a intamplat un lucru bun in viata si acela de a fi mireasa (eu neffind niciodata panaa cum [:D].Deci, offtopic, va invit sa va descretiti putin fruntile incracte de grijile FIV uitandu-va aici, la pozele noastre:http://www.desprecopii.com/albumphoto/folderview.asp?folder=Anca+IONVa multumesc!
align="right" id="quote2">KITTA, felicitari, casa de piatra si sa aveti parte de implinire si fericire_________________________________________ mutatie homozigota a MTHFR A1298C, PAI-1 4G/5G heterozigot, sarcina pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009 id="size1">id="teal">id="Tahoma">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kitta, casa de piatra! sa fiti sanatosi si fericiti! Eu nu stiu de ce, dar credeam ca v-ati casatorit anul trecut. Parca ziceai tu de atunci ceva....

Miki, io stiu ca tu ai o slabiciune pt semnatura mea![:D] [pup]

Luck, da, a inceput numaratoarea inversa![pup]

 

 

[gravi] 35+ [fetita]

incepand cu anul 2010 voi fi [mamica] fericita de copilas sanatos!id="green">[ruga]


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigotid="size1">id="teal">
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...

Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

id="purple">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara fetele, sunt ofticata rau. Am ridicat azi rezultatul la o parte dintre analizele solicitate pt FIV 4 si am descoperit ca am mutatie homozigota a MTHFR A1298C.

Apelez la fetele cu aceeasi problema : ce tratament se face pt aceasta mutatie? Stiu ca pt FIV se ia clexane. Cat timp? Fetele care ati mai facut FIV si stiati de aceasta problema ce ati avut in plus la tratament?

Multumesc.

 

samira sa vii cu vesti bune [pup]

 

alla - felicitari pt reusita. Dupa patania ta....era si cazul sa ai vesti bune [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am aceeasi mutatie. Pt ea am primit acifol (acid folic de 5 mg). Clexane nu mi a recomandat nimeni, nici hematologul si nici medicul din Ungaria. Si supliment de acid folic se da doar daca analiza homocisteinei o cere (se face fara sa iei ac folic, ca asta o aduce in normal). Nu e o mutatie grava, 40% dintre oameni o au, nu exista dovezi ca e legata de infertilitate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

edenoa,in stare homozigota este mai grava.

asb,mergi la topicul cu Trombofilia si intreaba fetele acolo,sunt foarte dragutze si iti vor raspunde.

si neaparat mergi la Fundeni cu analizele.

 

____________________________________________________

3 SARCINI EXTRAUTERINE,

FACTOR V LEIDEN-POZITIV HETEROZIGOT-GENA1691A,

URMEAZA FIV 3 LA BUDAPESTA-DR. KOVACS

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...