Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV in Ungaria 121


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui alla76
Citat:
citat din mesajul lui samira33
va pup unguroaicelor.alla,vreo veste???azi trebuie sa faci Beta,nu???____________________________________________________3 SARCINI EXTRAUTERINE,FACTOR V LEIDEN-POZITIV HETEROZIGOT-GENA1691A,URMEAZA FIV 3 LA BUDAPESTA-DR. KOVACS
align="right" id="quote2">[:D] 60,5 betail repet vineri progesteronul e la cer 180_________________________________________ mutatie homozigota a MTHFR A1298C, PAI-1 4G/5G heterozigot, sarcina pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009 id="size1">id="teal">id="Tahoma">
align="right" id="quote2">Felicitari si sarcina usoara[flo][ruga] Va iesi soarele si pe strada mea id="blue">[ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ooooooaaaaaauuuuu! Ce de fete mi-au vazut pozele si raspuns. Inseamna ca am atins rezultatul scontat. Voaim sa revin pe mapamonul FIV-ului si sa va mai destind putin, ca nu trebuie sa fie numai esecuri in viata omului [:D]

Tamaryllisid="red">da retinusi bine, deci nu te ramolisi. Anul trecut facuram cununia civila si cum mie imi place sa fiu petrecareata am facut nunta anul asta, deci ne-am ales cu petrecere dubla si cadouri nu mai spun [:D]

Anul asta am fost la 6 nunti fara a mea, an de criza ce sa ii faci......la anul incep botezurile din ianuarie.....sa vedem de cand la cate ajung [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luni,adria ca am facut Pregnyl si vreau sa fiu sigura ca s-a eliminat tot.

 

un we fain va doresc....eu ma pregatesc sa scot podoabele[:D]

 

____________________________________________________

3 SARCINI EXTRAUTERINE,

FACTOR V LEIDEN-POZITIV HETEROZIGOT-GENA1691A,

URMEAZA FIV 3 LA BUDAPESTA-DR. KOVACS

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor,

 

sunt noua pe forum, asa ca dati'mi voie sa ma prezint:

sunt din Timisoara, am 33 ani, sotul la fel, avem un baiat de 6 ani

si de aprox 2 ani si jum incercam sa'i facem un fratior :)

 

v'am descoperit de ceva timp, citesc din cand in cand ce se scrie pe forum si va admir f mult pentru curaj si perseverenta mai ales, in lupta voastra pentru bebe :)

 

cate ceva despre noi: sotul ok, perfect chiar :)

eu : o trompa 'ciuruita'(am avut Chlamidya) si alta permeabila dar nu stiu daca si functionala, n'am facut investigatii mai amanuntite

FSH aproape de 10

probleme cu colul, numeroase infectii, displazie cervicala simpla/moderata, in oct am facut conizatie, sper sa se fi rezolvat problema

 

dupa 1 an si jum de incercari, am cautat explicatii caci bb intarzia si, dupa ce 2 doctori din TM m'au trimis acasa sa 'perseverez', am ajus la Szeged, la dr.Zadori care m'a ajutat sa descopar tot ce am scris mai sus :)

 

in ianuarie vom intra in linie dreapta pt FIV la Szeged, cu Zadori

si cred ca voi avea muuulte intrebari cand voi incepe tratamentul

 

mai merge cineva de aici la Zadori? vad ca multe sunteti la Budapesta!

 

sper sa ma primiti printre voi :) si va doresc mult succes in continuare!

 

camelia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iti admir calmul si ratiunea.Sa fie intr-un ceas bun, si ambele valori destul de mari incat sa nu fie loc de nicio emotie!Weekend placut si tie, sa impodobesti frumos pe acolo cu ceea ce ai adus de la Budapesta [:D]
Citat:
citat din mesajul lui samira33
Luni,adria ca am facut Pregnyl si vreau sa fiu sigura ca s-a eliminat tot.un we fain va doresc....eu ma pregatesc sa scot podoabele[:D]____________________________________________________3 SARCINI EXTRAUTERINE,FACTOR V LEIDEN-POZITIV HETEROZIGOT-GENA1691A,URMEAZA FIV 3 LA BUDAPESTA-DR. KOVACS
align="right" id="quote2">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

edennoa, eu una nu as incerca sa fac copil fara supliment de acid folic...mai ales in caz de MTHFR A1298C homozigot. stiu ce importanta are acidul folic si cat de repede in sarcina este important si cat de important e sa pleci la drum fara deficit...si din cate stiu eu, doar acidul folic (in forma in care il ei de la acifol) nu prea se sintetizeaza in caz de MTHFR. eu una stiu sigur si pe testate ca luam de luni bune acifol de 5mg si la testare mi-a iesit deficit. S-a reglat cand am aflat de metafolin[:D]

alinamolnarm asb [pup][pup]

kemskaia sa fie un inceput frumos de an cu sanse pt fratior / surioara

naty76 azi beta a doua dozare 146. ma declar pt moment multumita si in grafic...si normal ca il repet luni

sami, sa impodobesti frumos bradul [pup] tin pumnii pt beta

 

_________________________________________

mutatie homozigota a MTHFR A1298C, PAI-1 4G/5G heterozigot, sarcina pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009 id="size1">id="teal">id="Tahoma">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...