Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ingineri fosti, viitori...(31)


Recommended Posts

Salutare!

Ia mai fa tu haba-haba, Dorina, ca faci bine! N-am racit! Cred ca mi-era rau de la oboseala si de la tiroida mea nazdravana. Tocmai mi-am refacut analizele si mi-au iesit dezastruos (TSH = 41, adica de 10x mai mare decat limita maxima admisa). Am zacut toata seara dar azi ma simt ceva mai bine. Maine ma duc la ecografie de tiroida si de san, ca doctoritei i s-a parut ceva dubios la un san (care ma si doare).

 

Va pupicesc pe toate, sa va feriti de gripa! id="Comic Sans MS">id="size2">id="purple">

 

Iepumicid="red"> [iepu]

Noi pozici cu Iepi-Mici

CRISTINA ARE NEVOE URGENT DE AJUTORid="red">

 

All's Well That Ends Well.id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata!

Dorina din pacate nu m-am tinut de program. Au aparut altele dar, macar o sa profit de weekend. Vreau sa merg cu pustimea la padure sa ne jucam in frunze [:D].

Anca nu ma bag la o masina nou. Prea multi bani si sofer prost asa ca prefer o masinuta mai ieftina. Lacetti e tentanta pt ca o iau de la un prieten la un pret foarte bun. Stiu ca are consum mare dar la cat o sa merg eu .... Maine merge sotul sa o vada (e in Cluj), face cateva ture cu ea si apoi vedem ...

Asi fi vrut o masina mica si ieftina dar sotul nu vrea una cu prea multi km la bord (are si el dreptate) si cum asa ceva nu gasesc ... asta are 55000km reali si costa 4000 euro.

Sa ai grija cu tiroida. Eu imi fac analizele de cateva ori pe an si incerc sa o tin sub control. Sper sa nu fie nimic la san [pup].

Elena tu nu mai spui nimic???

 

nma1 si nma2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo]Morning trupa, oriunde te-ai afla!

 

Azi incep cu muzica, sa mai schimb un pic tiparele si sa incepem sa ne obisnuim cu buna dispozitie care trebuie sa ne anime in zilele care vor urma!

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=jfaCOjnotp0&feature=fvst[/tube]

 

Sa servim si-o [cafea][cafea][cafea] si-un mic dejun [papica][papica][papica] proaspat si bun, ca sa fim in forma maxima pentru we-ul care va sa vina!

 

Ancaid="red">, ma bucur ca raceala te-a jalonat maiastru si sper ca asa sa faca orice boala sau virus! Ai grija cu tiroida si cu sanul, sa nu le neglijezi si sa investighezi in amanunt problemele aparute! [pup]

 

Nicoid="red">, sa-ti fie rusinica pentru abaterea de la "programul" prestabilit! Daca aud ca-n WE n-ai fost cu copiii in padure sa te joci cu frunzele, vei fi urecheata! [:D] ... Sper sa tina vremea cu tine! [pk]

 

Otilia, Ioana, Katik, Claudia, Elena,id="red"> voi pe unde v-ati ascuns de nu mai ziceti nimica???

 

[pup] toate fetele si-un WE de vis va doresc! Si nu uitati: NEAPARAT SA MERGETI LA VOT!id="Times New Roman">id="size3">id="blue">

 

Doriid="red">, mami de Vladucid="red"> [bonjovi] (17.10.2003) si Raducid="red"> [auto](15.10.2005)!

 

Povestea unui LICURICIid="red">

 

 

 

"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'id="red">. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatraid="red">, orisicat de tare, se macina si trece standid="red">, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgandid="red">!"id="blue">id="Times New Roman">id="size3">

 

Ziua Balantelor_2009

Clubul miorlaitorilor

Ziua Pisoiasilor_2008

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare!

Pisi multzam fain de urari. mi-ai placut in poze [olala] si tu si tortul[pofta] si familionul bineinteles! pup

eu am activitate din plin cu copii, sunt singura de ieri pana duminica cu ei, ei sunt fericiti ca dorm la mine in pat, am facut picnic aseara pe patura de blana in sufragerie, am mancat ce au vrut spre bucuria lor, ne-am uitat la desene... maine ii duc la inot, iar duminica sper sa vina tati mai pe dupa-masa acasa!

 

Nicon ti-ai luat masina? eu sunt tare multumita cu golful meu, dar consuma cam mult.

 

ma duc sa imi intorc ciupercutzele pana nu le ard si pe astea, ca ieri vorbind cu sora-mea am prajit bine ficatul!

weekend placut tuturor!

hai ca sunt talentata, le-am inegrit si pe astea.

 

Claudia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna diminetaa fetelor!

Am citit pe fuga ce ati scris.

Pisi sarut mana pentru tratatii! La multi ani bunicii chiar daca este cu intarziere. Tu cand intri in concediu de craciun? Ce le iei voinicilor de Craciun? Otilia mai cauta prin vecini idei si am inceput si eu sa fac la fel.

Ancuta ma altur si eu lui Pisi si ma rog ca totul sa iasa asa cum ai planuit. Bucuroasa sa aud ca mami tau este bine.

Nico ce bine ca planuiesti serata la teatru sau cinema... Pot sa metg si eu?

Claudia cred ca tu ai devenit femeia perfecta pentru ca nu mai vorbesti.[:D] Al meu ar vrea asa. Din pacate gura mea nu oboseste nicodata...

Sa va spun si de Gent: a fost super dar extrem, extrem de scump....Cred ca dupa Paris este cel mai scump oras in care am fost in Europa. Orasul este superb, vechi si o multime de vazut.

Va pupic si sa aveti o zi super!

 

Cristina si Roxy (2.10.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Amfost membru intr-o sectie de votare si am acumulat foarte multa oboseala zilele astea. Sectia era intr-un sat departe de domiciliul meu, asa ca am schimbat cate 2 mijloace de transport ca sa ajung acolo. In plus Razvan saracul cum ma prindea, ma lua de odihnita sa ne jucam, asa ca am dormit pe sponci si sunt nauca de cap.

Observ ca sedentarismul isi spune cuvantul la momente din astea...

 

Razvan e acelasi copil atasat de mine, dimineata am plecat la serviciu si am lasat acasa un copil ce plangea cu hohote si suspine pline de suferinta ca ii pleaca "mama ma". Nu stiu zau, cum sa il invat sa fie mai independent, dar fara sa il resping sau sa fiu dura cum mi s-a sugerat...

 

Elena Isabela, mamica lui Razvan - Gabriel - 01.08.07

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo]Salutare, fete dragi!

 

Se pare c-am ratat micul dejun [:I], dar vin cu al doilea rand de [cafea][cafea][cafea][cafea][cafea] si cu "lautarii" sa ne cante si incante (cu putin noroc, desigur [:I]):

 

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=3tNzXCl47A8[/tube]

 

Elenaid="red">, nu-ti dori, inca, independenta puiului tau, caci asta inseamna ca a crescut, ca nu se mai cuibareste in bratele tale ca un puiut sub closhca si ca, de multe ori, te simti inutila si "a cincea roata la caruta" in viata copilashului tau! Stiu ca-i obositor si ca de multe ori nu ai vreme de cocoloseala, dar peste cativa ani vom regreta amarnic aceste zile cand ei se cereau in brate si noi eram prea obosite ca sa-i luam! [pup] Razvanelulid="red"> scump care plange dupa mamica lui!

 

Cristinicaid="red">, bine ai revenit "acasa" la noi! Esti cam rezervata cu povestile: cum a fost marea intalnire, cum ati petrecut zilele acelea??? Bine, nu vreau eu detalii prea multe [:I], dar macar asa, un indiciu poti sa ne dai si noua! [:-@]

 

Claudiaid="red">, ce frumooos![olala] Sa sti ca o sa experimentez si eu un picnic cu piticii pe covorul din sufragerie (profit de faptul ca este verde) dar astept o zi cand vom fi doar noi 3, caci al meu nu prea "gusta" "excentricitati" de genul asta! [alcool]

[asia] pentru aprecieri! [:I]

 

Nicoid="red">, tu treci cu urechiusele la urecheat, ca nu te-ai tinut de cuvant si-ai incalcat "codul odihnei" pentru a nu stiu cata oara! Si data viitoare, daca mai faci asa, nu mai scapi doar cu o urecheala, claaar??? [:D][pup]

 

Ancutaid="red">, ma bucur enorm ca n-ai racit si sa sti ca am continuat de atunci sa tot fac "haba-haba"! Nu stiu pentru ce si pentru cat timp o sa fac, dar sunt disciplinata si ma tin de program! Sa-mi zici doar cand trebuie sa ma opresc, da???? [:D][pup]

 

Trebuie sa inchei abrupt, ca urla treaba dupa mine, dar nu inainte de a va transmite din partea Katikaiid="red"> toate urarile de bine si toata dragostea ei. Din lipsa de timp si datorita faptului ca are probleme cu calculatorul, nu prea mai are vreme sa scrie, dar citeste ori-de-cate-ori poate!

 

No, v-am tzucurit si-o zi minunata sa aveti, sub semnul caldurii din Brasil![pk]id="Times New Roman">id="size3">id="blue">

 

Doriid="red">, mami de Vladucid="red"> [bonjovi] (17.10.2003) si Raducid="red"> [auto](15.10.2005)!

 

Povestea unui LICURICIid="red">

 

 

 

"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'id="red">. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatraid="red">, orisicat de tare, se macina si trece standid="red">, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgandid="red">!"id="blue">id="Times New Roman">id="size3">

 

Ziua Balantelor_2009

Clubul miorlaitorilor

Ziua Pisoiasilor_2008

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna diminetaa!

Poftiti la cafeluta!

Muzichia pe ziua de azi este asta:

Tot nu stiu sa pun videoclipul cum il puneti voi ca nu am avut timp sa caut...

Elena bine ai revenit!

Soata mea nu s-a mai dus la votare pentru ca este doar pierdere de timp si pentru mai nimic.

Cat despre bebelul tau asta este. Fa si tu ca mine: stimuleaza-l. Stiu ca nu este bine dar mai bine decat lacrimile.

La mine azi este gri afara... Bate si vantul de nu se poate....Si in inimioara mea este tot asa ca imi este dor rau de Roxy...

Ah am uitat sa va spun ca soata bonei mele a murit DD sa-l ierte sambata acum doua saptamani.

Acum Roxy este inapoi in rutina ei zilnica si este mai bine.

Pupici si sper sa aveti o zi super!

 

Cristina si Roxy (2.10.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...