Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ingineri fosti, viitori...(31)


Recommended Posts

Salutare!

 

Mai dau si eu cu subsemnatul pe aici. Am o gramada de treaba dar e musai sa fac pauza. De fapt este o adevarata provocare sa-mi beau cana de ciocolata calda cu cafea. Langa cladirea noastra se bat niste piloni (aici a fost un lac pana nu demult) pentru o cladire noua. Iar scaunul meu face tup-tup in ritmul batailor [:D]. Adica o placere sa compui rapoarte in ritm de tobe. Mai am si ceva nou pentru mine, un raport cu prevenirea accidentelor de gaze, adica vorbaraie si legislatie si eu nu-s obisnuita asa fara calcule, analize de rulat.

 

Ancaid="red">, eu tot intru sa citesc, m-ai facut curioasa [:I]. Ce-ai facut la cele doua ecografii?

Elenaid="red">, crede-ma ca daca te hotarasti cu bb2 vei tanji dupa putin sedentarism, bb2 e reteta sigura de bagat in priza.

Claudiaid="red">, imi dai idei cu picnicul. Ce frumos te distrezi cu pustimea.

 

Mami de Ana Mariaid="red">(18.12.2004) si Elisa Andreeaid="red"> (09.12.2008) Povestea nasterii celor doua gogosele sagetele

Pozele noastreid="green"> id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[hia]

Pisi nu merit urecheata, am muncit toata saptamana dar am avut un weekend frumos. Sambata dimineata am fost la teatru de papusi, apoi in padure sa ne jucam in frunze, am servit masa in oras (nu am vrut sa mai pierd timpul la bucatarie), apoi un pui de somn si .... seara am avut musafiri pe care i-am servit cu papanasi facuti la minut [:D]. cam asa a fost ziua de sambata. Duminica am gatit ceva dimineata, putin nani, apoi tup la gradina zoo cu pustimea. A fost si prima mea iesire cu masina fara sot in dreapta [:I].

Pana la urma am luat masina, e frumoasa dar inca nu am plecat la plimbarica cu ea.

Am iar o perioada super plina, sunt foarte obosita si am niste cearcane .... partea buna e ca o sa imi platesc singura masina, am invatat multe lucruri noi. Aproape fiecare proiect are cate ceva ce nu am mai facut.

Casuta prinde bine contur. Au inceput sa ridice zidurile.

Ca sa va demonstrez ca am profitat de vremea buna va invit la

pozici cu pitici.

De joi plec la munte pana marti.

 

nma1 si nma2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In primul meu an de facultate, acum aproape 11 ani, cand m-am cuplat cu sotul meu in camin, nu aveam nici unul din noi bani de restaurant si de iesiri romantice, asa ca am organizat cu ajutorul colegelor de camera, un picnic pe covorul nostru din camera, cu omleta cu jumari si vin rosu si lumina difuza si l-am chemat, ca el statea la doua camere mai incolo. A fost foarte impresionat si fericit.

 

Citat:
citat din mesajul lui Pisicuta

Claudiaid="red">, ce frumooos![olala] Sa sti ca o sa experimentez si eu un picnic cu piticii pe covorul din sufragerie (profit de faptul ca este verde) dar astept o zi cand vom fi doar noi 3, caci al meu nu prea "gusta" "excentricitati" de genul asta! [alcool]
[asia] pentru aprecieri! [:I]

align="right" id="quote2">

 

Elena Isabela, mamica lui Razvan - Gabriel - 01.08.07

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buan dimineata!

Eu sunt bine chiar daca aici sunt inundatii - la mine in campus nu - razii ca au incepu iar sa se bata in Belfast...

Pisi a fost foarte frumo dar eu am fost foarte ocupata. Am petrecut serile impreuna si zilele de sambata, duminica si joi. In rest eu am fost la treburile mele.

Nico ce bine ca te-ai mai si odihnit. Este bine cand fiecare nou proiect iti aduce ceva provocare.

Elena ce dragut! Si eu imi aduc aminte de zilele cand eu eram cu soata mea la inceput si ieseam la un Lotto clasic si un suc ca si noi ca si voi nu aveam bani.

Va pupic si sper sa aveti o zi super!

 

Cristina si Roxy (2.10.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor!

Pai ce facurati nu ati mai intrat niciuna...

Cafeluta? Mic dejun - poate va ademenesc cu ceva...

Eu sunt bine, am avut aseara un raid again cu seful meu... Nu va zic decat ca sunt iarasi cu sufeltelul in maini...

Afara vremea s- ami indreptat deci macar cand ma uit pe fereastra nu se vede gri.

Va pupic si sa aveti o zi super tare![:)]

 

Cristina si Roxy (2.10.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

He he Elena ce draguta esti... Ti s-a facut dor de puicul care nu l-ai vazut de dimineata... Oh as vrea si eu macar sa o vad pe Roxy o data pe saptamana....[pup]

Pisi iar ai disparut? Sper ca esti bine.

Nico ai intrat iar in priza? Sau tu faci ture cu masina si ai uitat de noi...

Otilia, Ancuta mai scoateti nasul din hartoage si hai la vorbaraie...

Eu sunt mai bine, aseara am terminat cumparaturile de craciun. Parca nu imi vine sa cred. In weekend am sa lucrez ca am foarte mult de lucru cum al meu zurli mi-a mai pus doua chestii in carca...

Va pupic si sa aveti un weekend super!

 

Cristina si Roxy (2.10.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, dragele mele!

 

Imi cer scuze ca n-am mai intrat, dar la noi este nebunie: bugetul pe anul asta inca se mai modifica, ceea ce inseamna ca eu inca mai modific programul de gospodarirea apelor pe anul in curs, desi acesta-i pe duca si habar nu am cu ce valoare o sa ma inchid pana-n coada. Plus de asta pregatim temeinic si programul pentru anul viitor, pe care Dumnezeu stie de cate ori il vom mai modifica.

 

Acasa toate-s bune, copii-s sanatosi, gradinitari de frunte si karateka cu ambitie dar fara talent, insa nu ne lasam, mergem mai departe.

Serbare nu face nicicare, lucru care m-a intristat teribil. Parca ni s-a luat o bucurie imensa pe care o asteptam de la acest sfarsit de an... ma rog, nu ne punem noi cu porcina de serviciu.

 

Va [pup] pe toate si ma iertati ca nu comentez ce ati mai scris, fiindca sunt in viteza si nu prea mai am vreme.

 

Un WE PLACUT va doresc!id="Times New Roman">id="size3">id="blue">

 

Doriid="red">, mami de Vladucid="red"> [bonjovi] (17.10.2003) si Raducid="red"> [auto](15.10.2005)!

 

Povestea unui LICURICIid="red">

 

 

 

"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'id="red">. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatraid="red">, orisicat de tare, se macina si trece standid="red">, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgandid="red">!"id="blue">id="Times New Roman">id="size3">

 

Ziua Balantelor_2009

Clubul miorlaitorilor

Ziua Pisoiasilor_2008

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...