Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV Dr.ALBU Dragos 17 Bv Corry, Arabella, Babyblue


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui corry_28
Fetelor, aseara am avut un morcov in fund............Mi-a aparut o scurgere rozalie.Nu cantitativa.Astazi dim, era maro deschis[bang].Imi este f frica.M-am dus si mi-am repetat beta: la 13 zile de la ET 555.55( la 9 zile 48.37).Nu este cam mare valoarea?[alcool]Va pup[pup]
align="right" id="quote2">Corry, sangerari apar la multe fete in primele saptamani. daca vrei si statistici, 50% din ele duc sarcina la termen! e bine ca e maro acum, inseamna ca e sange vechi, nu proaspat, se mai elimina treptat.si ce daca e mare beta, asa e la sarcinile obtinute prin FIV! inseamna ca se dezvolta [bibe]sa ne scrii ce s-a vazut la eco!Gabi+24placenta previa centrala
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

felicitari mamicilor corry si arabella ;sarcina usoara si la termen [bibe][bibe][bibe][bibe], sa ne tineti la curent cu toata evolutia sarcinilor...pleaseeee.

flo-flo eu am probleme de ovulatie- sotul era ok in vara,vom repeta spermograma in ianuarie,+ toata analizele le vom face in ianuarie-la medlife..ca m-am saturat de drumuri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Speranta asa este ianuarie scrie pe noi, dar stai sa ajung pana acolo ca mai am analize de facut, tratament si toate cele. Tu pe cat ai ET?

Nu mai stiu nimic de Didi...

Da, eu injectiile le-am facut singura. Sincer nu este greu de loc.

Cocolyso draga mea mesi, o sa intreb. Coco eu te stiu pe tine de cand ai facut primul fiv la MNL.

Corry sigur sunt gemenasi. Superrrr [bibe][bibe]

 

[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rica [pup]

La MNL a fost primul fiv si cea mai tampita experienta pt mine.

La Dr Albu a fost al doilea si inca tin legatura cu dansul.

Cu dansul am facut si laparo si histeroscopie, este un om deosebit.

La Biogenesis am facut asta vara fiv 3, reusit, din pacate sarcina oprita la 7 saptamani.

Pe 28 noiembrie am facut FET la Biogenesis cu 3 embrioni din pacate nereusit.....

Acum imi iau o pauza totala, chiar nu ma mai tine creierul, sufletul si nici celelalte.

Mult succes tuturor si felicitari proaspetelor gravidute!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cocolyso stiu prin tot prin ce ai trecut, nu stiam de ultimul FET.

Ce sa iti spun este greu, dar alta cale nu avem. Nici eu nu am fost multumita de MNL, dar ce a fost a fost. Tb sa vadem ce facem de acum inainte.

Cand ma gandesc ce ma asteapta si pe mine, dar mai bine nu ma mai gandesc, merg cu valul. Daca nu era sa fie dr albu eu nu as mai face nici un fiv, dar am mare incredere in dansul.

Astazi dupa amiaza vom merge la dr ptr analize, sa vedem ce mai spune si dl dr, ce pastile sa mai opresc.

 

[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui corry_28
Fetelor, aseara am avut un morcov in fund............Mi-a aparut o scurgere rozalie.Nu cantitativa.Astazi dim, era maro deschis[bang].Imi este f frica.M-am dus si mi-am repetat beta: la 13 zile de la ET 555.55( la 9 zile 48.37).Nu este cam mare valoarea?[alcool]Va pup[pup]
align="right" id="quote2">corry, calmeaza te!!uite, eu cu sarcina obtinuta natural, in ziua 28 de ciclu, aveam beta 678,2. in ziua 30, aveam 1580. deci, ce sa mai zic de valorile mele, sunt uriase comparativ cu tine!!! eu l-am sunat pe dr si a zis ca sunt ok. ma asteapta joi la eco.deci eu zic sa te calmezi.ia un no-spa si stai in pat._______________________________________________________________________Babyblue va pupa pe toti!!id="red"> [ruga]In asteptarea unui ingeras in viata noastra....2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010, decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv.id="blue"> ________________________________________________________________________id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

corry, tu iti mai faci vreun beta? sau nu mai e nevoie? asteptam eco?

 

_______________________________________________________________________

 

Babyblue va pupa pe toti!!id="red">

[ruga]In asteptarea unui ingeras in viata noastra....

2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010, decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv.id="blue">

________________________________________________________________________id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelorrrrr astazi am avut bucuria si placerea sa o cunosc pe mamica binecuvantata Babyblue. Spune iubita ce a spus al nostru doctoras?

Siii am mai cunoscut-o si pe aspiranta la statutul de mamica de flo.flo. Bafta!

 

Eu am recoltat analize, nu am scapat si a tb sa fac si AMH, analiza pe care nu as fi facut-o ptr ca nu vreau sa am surprize. Inainte de fiv 2 a fost 1.35, inchipuiti-va acum [q][q][q]

Asa cum am banuit se pare ca am ceva probleme cu secretia. Am mentionat asistentei care a recoltat ca am niste semne ref la secretie si la recoltat a mentionat ca se pare ca ar fi ceva, dar sa vedem ce va spune rezultatul.

 

Coco am intrebat si nu au progesteron inj. [bang]

 

Speranta am mentionat dr ca inca nu a venit menstra si mi-a spus sa mai asteptam si daca pana luni nu va veni, vom investiga, asa ca pica schema cu ET pe 19, pentru ca nu voi mai incepe AC maine.

 

[pup][pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...