Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV Dr.ALBU Dragos 17 Bv Corry, Arabella, Babyblue


Recommended Posts

Flo, procedezi bine ca te duci acum.Te tratezi si incepi FIV-ul mai repede[:D]. Referitor la simptome, nu am.Nici macar durerea de CM. Decat sanii tensionati( dar este de la hormoni). Ce ma ingrijoreaza este ca daca stau intinsa pe partea dreapta , ma doare in zona ficatului.Poate dau in altele[:D] Aaaa, acum sunt balonata[:D] D-astea, fac eu...!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Valy, analizele le-am facut la Medlife - doar cele hormonale (din ziua 3 si 21) le-am facut la Parhon. Cred ca noi vom incepe cam in acelasi timp procedurile - sper analizele tale sa iasa bune - nu ca ale mele. Nu am retinut: la voi ce probleme sunt? [flo]
Citat:
citat din mesajul lui valy27
mersy cory pt raspuns. bafta multa si noroc.ce a spus samirra mi se pare f o.k.; in disperarea de a avea un bebe ne agatam de orice raspuns,informatie...ne hranim cu asa ceva...dar cred ca dupa esecuri..nu-ti mai arde de comentat..devenim mai apatice. am vazut ca acum se fac trombofiliile si la medlife: deci cred ca voi face analizele acolo. flo-flo tu unde ai facut analizele???? va citesc in fiecare zi, va tin pumnii...si sper cand m-oi apica si eu de fiv(prin martie) sa fiti alaturi si de mine...cred ca incurajarile ne mai ridica moralul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua fetele, Iti multumesc SAMIRA pentru explicatii, acum inteleg si eu mai bine tacerea asta.Nu aveam de unde sa stiu toate astea deoarece nu am trecut decat prin analize uzuale iar problema a fost la sot si ni s-a recomandat fiv din prima luna cand ne-am dus la doctor ca sa vedem care este problema de nu aveam un bebe.Eu in februarie ma duc la doctor sa vedem ce ne recomanda si el(am fost la ANCAR si ne-a recomandat FIV+ICSI, SPERMOGRAMA 4 MIL, A+B+C 25%) si o sa incepem procedurile.Am intrat pe forum ca sa ma documentez si sa incurajez si nu am de gand sa plec de aici fara sa va i-au pe toate cu mine la odisee.[pup][pup] D-zeu ne iubeste!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui alexa1986
Mirela sotul ce spermograma avea?Adica cati spermatozoizi si A+B+C ?Ati facut FIV simplu sau + ICSI? D-zeu ne iubeste!!!
mobilitate 0, forme anormale foarte multe abia a gasit 8 bucati cat sa fertilizeze cu ICSI cele 8 ovocite [:D] [gravi] +33 cu motaneii [baietel]Razvan si [baietel] Robert si mami de Vlad (12.12.1999) [ruga] AMR 18z, cu voia lui DD poate rezistam mai mult[ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mi s au transferat 4 embrioni de ziua2 2 embrioni de 4 celule 2 embrioni de 3 celule 2 au fost cei mai norocosi si acum fac karate n burta mea si luna asta o sa ne intanim face to face[olala][olala] [gravi] +33 cu motaneii [baietel]Razvan si [baietel] Robert si mami de Vlad (12.12.1999) [ruga] AMR 18z, cu voia lui DD poate rezistam mai mult[ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui honeys
vai Mirela ce frumos si emotionant trebuie sa fie numai gandul... asteptam vesti si dupa ce nasti... va pup
sigur ca voi ramane cu voi[pup][flo] [gravi] +33 cu motaneii [baietel]Razvan si [baietel] Robert si mami de Vlad (12.12.1999) [ruga] AMR 18z, cu voia lui DD poate rezistam mai mult[ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragelor, am fost si noi aseara la Albu din nou si abia la sf lui ianuarie mai are locuri la FIV, am fost f surprinsa s-aud asta. Asa ca cine vrea sa faca programare, sa se grabeasca putin ca altfel prinde din februarie incolo, cine stie cand. Flo, eu cand nu gasesc programare, ma duc pur si simplu si spun la receptie ca am adus analizele sa le vada. Aseara cand am ajuns noi chiar n-avea pe nimeni, probabil intarziase vreo programare, si-am intrat si-n cateva minute am rezolvat tot. Eu zic ca poti sa faci la fel. Bine, i-am dat un mail sapt trecuta si l-am anuntat ca n-am gasit programare si ca din receptie mi s-a spus sa-ncerc pe data de 8 si mi-a raspuns ca e ok. Fetelor, se-apropie zilele de beta, am emotii pt voi si va tin pumnii! Apropo de scumpiri, aseara am luat si o parte din tratament, tot in ideea ca poate se gandesc sa le scumpeasca si pe-astea. Mi-a dat reteta si le-am luat, chiar daca le folosesc abia la anul. Rica, sper sa citesti postarea mea, stiu ca esti pe drum spre Ro si ca voiai sa faci FIV in ianuarie, dar uite ca nu mai sunt locuri! [aho] imi va aduce cel mai frumos cadou!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...