Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fetele din Austria (29)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna seara, Am intrata sa va spun ca la Bucuresti ninge ca in poeziile Otiliei Cazimir, e o vreme superba dar geroasa--11 grade celsius. Am in curte zapada de apropape 1 metru daca o mai tine asa nu stiu cum mai iesim. Altfel sunt un pic speriata eu am luat 2 saptamani de vacanta la kaprun-am inchiriat un apartament dar sper sa si ajung la el. Noi am vrea sa venim cu totii-parintii si 2 copii unul de 6 ani si unul doar de 2 plus o bunica .Avem o masina de teren , dar nu stiu ce sa zic cu cel mic, merita deplasarea , sau e prea mult pentru el? PS Nu ma uiotati cu banca daca aflati ceva spuneti-mi si mie O seara buna ligeea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ligeea, eu nu stiu ce sa-ti spun nici de banca, nici de venitul cu masina cu un copil mic... Insa cred ca dupa ce veti ajunge sigur se va bucura si cel mic de aerul curat si de zapada! Poate veti calatori noaptea, sa ii fie mai usor... Insa este oare prudent, dat fiind ca Ro este acum sub troiene? Nicoleta, mama lui Stefan [cavaler] si a lui Matei [caru]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gina, a fost ziua ta sa inteleg -- daca nu mai e listuta la inceput, chiar ca nu-mi aduc amint, si cu listuta si tot mai uitam, dar asa ... scuze! si cu intarziere La multi ani si multa sanatate si bucurii! Noi am ajuns la Viena de vineri seara, insa pana acum sotul a acaparat calculatorul. Ne-am mutat si in apart. nou si inca nu am reusit sa despachetam totul si sa aranjam, mobila copiilor venind joi dupa-amiaza. E un haos in casa, mama-mama! si mai sunt o gramada de aranjat, ma apuca groaza cand ne-am intoarce - reusim poate pana la Craciunul urmator. Din pacate si noi suntem cam raciti. Annika tuseste rau de tot, de cateva sapt. tot racite sunt, of. Lara e mai bine, desi si ea tuseste. Asa ca nu e sigur ca vom ajunge la AKH la Christkindlmark, poate vor merge doar Lara si cu taica-su. sanatate tuturor! si pe curand sper Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Am o intrebare pentru mamicile cu copii la scoala sau chiar la gradi. Cum ati sarbatorit ziua copiilor? As vrea sa fie ceva special pentru Stefan si mai deosebit pentru colegi. Am intrebat-o pe invatatoare si ne-a zis ca se aduc pungute cu dulciuri copiilor si ei ii canta sarbatoritului etc. Voi ati facut ceva in plus, special? Voi intreba la hort daca pot duce tort si sucuri pentru copii (tort cumparat, cu certificat, sa nu am probleme... banuiesc eu ca asa se face). Va fi prima zi de nastere a lui Stefan de cand suntem aici. Sper sa ramana ca o amintire frumoasa. [:)] Nicoleta, mama lui Stefan [cavaler] si a lui Matei [caru]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Ce bine ca s-a mai incalzit! Asa mai merge! Ligeea, vremea se imbunatateste, insa eu nu as pleca la drum cu copil mic nici sa ma platesti. Acum depinde de copil. Eu nu rezist, mi se pare pt. toti si mari si mici, fff obositor sa stai ore intregi in masina. As pleca insa noaptea ca macar sa doarma. Nicoleta, eu am dus la gradi doar tort (cumparat) insa mi s-a spus fara prea multa frisca sau minuni si un joc pt gradi si pt grupa Larei (asa se obisnuia la gradi aia) - mie mi se parea normal sa primeasca sarbatorita un joc[:)] - da asa strangeau ei materiale de joaca pt. copii Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si de la noi numai bine, sanatate maxima la toata lumea, mici si mari si sa vina Mosul cel bun cu multe cadouri! Craciun Fericit si LA MULTI ANI! [url="http://s596.photobucket.com/albums/tt48/tudors-painting/?newest=1/"]Hobby[/url] ****************************************** [url="http://www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8"] "It´s all for love... L.O.V.E."[/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E"]Michael Jackson - King of MUSIC .... "Ok, everybody, that's a wrap!"[/url]
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=141828&whichpage=1"]FanClub DC Michael Jackson organizeaza actiune umanitara pt Craciun - implica-te si tu, click aici![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...