Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Delia, La Multi Ani ! ! ! Pai daca la 30 te simti trista, la 40 iti imprumut lama mea de vene[:D] Joi este si ziua copilului meu mare - face 5 ani ... Joi avem petrecere la scoala si apoi duminica petrecere la patinuar. Trebuie sa fac porcariile alea de Goody Bags. Ce sa mai pun acum la 5 ani in ele ? Tot prostii din astea - fluiere, radiere, creioane, maze ...etc ? Ah ! Si am si 2 fete de 10 ani si un baiat de 9 ani - astora chiar nu le pot pune fluiere ...ce se pune pt varstele astea in Goody Bags ?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 218
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

delia- La multi ani fericiti ! stai, sa atingi 35[:D]dureri ,verifici vremea, sa vezi, de ce te dor picioarele,umbli cu tylenolu si depresivele in geanta[:D]hei,hei[q] buflea - pt donsoarele de 10 ani- bratarele,chestii pt par, fa o vizita la CLAIRE'S. creioane pt cei mici? (eu cumpar chestii din astea ,cand au oferta de 10 obiecte pt 10$....stiu sunt cheap, dar sunt de efect)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Delia,la multi ani! Sigur ca trebuie sa rizi,mie perioada 30-36 mi s-a parut cea mai grozava din viata mea ,nici nu se compara cu cea de la cu 20 de ani[:D] Buflea, ai tu lama de vene marimea 40? Puteam sa jur ca e 20si sau hai sa zicem 30 si ceva[:D] dupa felul cum scrii. Miere ,ce scump e Aidan. Pai stie el saracutu de ce vrea sa roada mobila[:D]doar ii ies dintii. Ciuf,mersi de info cu Tylenol.Eu tocmai ce i-am dat o lingurita cu o seara inainte din ala multi symptoms ca sintem raciti toti. Voi ce le mai dati la copii cind sunt raciti? Ruxij,multam pentru informatiile despre Kumon.Pina la urma a picat fiindca astia de la Kumon nu vin la scoala trebuie tu sa mergi cu copilu la ei .Am pus pe lista de optiuni vreo trei programe din astea de tutoring care vin si fac cu ei imediat dupa orele de scoala.E mai practic si mai comod si pentru el si pentru noi sa mai stea o ora in plus decit sa mai umblam nu stiu cite ore in trafic. Si asa cica vrea Obama sa ii tina la scoala mai mult[:D]Dan e suparat foc ca l-a votat[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Arminad, m-am suparat si eu pe Obama legat de chestia cu scoala. Ne trebuie profesori buni, nu sa stea copilul zi-lumina la scoala. Eu de fapt am nevoie de timp cu el acasa, sa repar ce invata gresit la scoala.[bang] Raspundeti careva cu flu vaccines astea please! Miere, tin pumnii sa fie bine. Stii ca ei sint extra careful, incearca sa nu-ti faci griji. Cind primesti rezultatul? Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
stai, sa atingi 35dureri ,verifici vremea, sa vezi, de ce te dor picioarele,umbli cu tylenolu si depresivele in geantahei,hei
Hai mey nu mai speria fetele[:D] las ca nu e chiar asa rau .Mai incepe sa scirtie una alta dar e si cita importanta le dai . Iti zic eu care parte e mai naspa.Incep sa intoarca barbatii capul dupa fiica-ta si te ignora din mers pe tine[alcool]Ai asa niste mixed feelings[bang]Nu c-as fii fost io femeia fatala [:D] si nu pot trai fara admiratia sexului opus,dar ce vreau sa zic e ca acomodarea in plan psihologic cu noul statut de baba e mai cu impact decit reumatisul[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Delia La Multi Ani! Sunteti niste frumosi cu totii! Ramona, eu nu fac vaccinul pt gripa, nici porcina, nici regular. Am intrebat si eu mai demult aceeasi chestie, dar nu mi-a raspuns nimeni:))) Eu am discutat cu prietena mea care este medic si a avut swine flu:)) si am ajuns la concluzia ca e mai bine pt noi sa sarim peste vaccinele astea. Rezultatele le am in maxim doua saptamani. Acum plec la dentist si apoi la un targ de joburi. sper sa nu imi faca vreo anestezie, sa ma duc la interviuri cu gura stramba:))) [url="http://www.flickr.com/photos/14984866@N07/"] Baby Gator [/url] Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramona eu nu fac nici un vaccin.Sper sa trecem cu bine peste iarna asta dar n-am incredere in vaccin. Cu scoala mie mi-ar cam conveni intr-un fel insa mi-ar place daca i-ar tine mai mult la scoala si sa faca ceva after school organizat adica sporturi ,un pic de gym ,tutoring.Ar fii bine sa fie optional.Intr-un fel are el un point (Obama).Familiile cu situatie materiala bunicica si un parinte disponibil ofera mult mai mult in termeni de educatie decit o familie cu doi parinti care lucreaza amindoi 8 ore plus 2 ore comute . Cu criza asta economica familiile care reusesc sa traiasca decent doar cu un salariu se cam subtiaza asa ca stiindu-ti copilul pe miini bune pina la ora 5 in scoala n-ar fii chiar foarte rau doar ca asa cum am zis ar trebui sa fie optional.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru raspunsuri. Bafta la job search Miere! Arminad, pai e nevoie de babysitting deci. De la middle school incolo cam au activitati sportive, nu? Eu am facut sport in liceu, era antrenament zilnic si gratuit. Chestia e ca mie imi trebuie timp cu copilul deoarece s-a dovedit ca la scoala-i shitty si deci noi avem de lucru acasa.[:D] Am citit articolul ala si vaicareala era ca americanii sint mai prosti decit altii. Perfect de acord, dar daca profesorul e timpit n-ai ce asteptari sa ai nici de la copil. Asa poti sa-l tii la scoala 24 din 24, tot n-ai facut nimic. Daca-i vorba sa nu ajunga copiii pe strazi pina lucreaza parintii - sa faca un program social prin care nu se plateste after school. Cred ca problema e mai mult la nivel de scoala elementara, ca dupa aia exista tot felul de activitati gratuite. Mai ziceti cu vaccinurile alea, am si eu o dilema. Pe aici e swine flu peste tot, in ultima saptamina au murit doua fete care n-au avut nici un fel de alte probleme de sanatate. Una s-a dus in doua zile dupa ce au aparut simptomele. Super scary! Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...