Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 218
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Ramona J
Hai mai Buflea ca sotul meu nu cistiga milioane! Ah, ce n-as da![:D]
Cre'ca milioane e la figurat. Stim cu totii ca prin unele zone, de ex pe unde sta buflea, nu se prea poate trai dintr-un singur salariu, unless stai cu defavorizatii si ai nevoie de "a safe place to go" ca acasa te impusca.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu insist ca nu este o idee rea - important este sa fie aplicata cu cap ... da, este facuta si pentru populatiile sarace care ORICUM nu se ocupa de copii caci mama (de 25 ani) inca isi mai cauta printul. Deci macar sa stea copiii institutionalizati si cu activitatile / tutoringul la dispozitie, decat pe maidan cu siringa pe vena. Ideea este ca timpul asta petrecut la scoala sa fie bine structurat, nu sa fie copiii lasati de capul lor sa-si faca tatuaje in sala de sport. Mie mi se pare foarte bun pasul ala cu Kumonul in scoala, dupa scoala, apoi activitati sportive - baseball, soccer, piane, viori si tzambal - astea nu se pot face in scoala, de la 3:00-6:00 ? Contra cost desigur, dar sa stau si eu (femela muncitoare) linistita sa muncesc in folosul patriei si copilul ocupat ... Ramona, nu se poate, daca face ceva (o activitate) la scoala sa vina acasa si sa nu stie nimic. Ceva tot stie, macar ca a auzit termenii din clasa - acasa se aprofundeaza ... Si nu va mai luati de Obama ca eu tin cu el si cu saracii, nah !!![:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ruxij
Citat:
citat din mesajul lui Ramona J
Hai mai Buflea ca sotul meu nu cistiga milioane! Ah, ce n-as da![:D]
Cre'ca milioane e la figurat. Stim cu totii ca prin unele zone, de ex pe unde sta buflea, nu se prea poate trai dintr-un singur salariu, unless stai cu defavorizatii si ai nevoie de "a safe place to go" ca acasa te impusca.
[:D] .. RuxiJ, te iei de ghetoul meu ? Vezi ca trimit "snaiparii" dupa tine in porumbul Indian(a) [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea,ai fost totala cu programul de lauza si porumbul[:-)))] Bravo ei ,vezi daca a pus mina pe carte cind a trebuit nu ca noi astalaltii[:D] Da mey Obama asta vrea sa nu se duca ala coloratu pe strada sa ii tina seringa lu mama- sa ci sa-l tina cu forta la scoala.Doar ca nu era s-o zica asa pe fata o dadu si el cotita.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

WTF si eu dc nu vreau sa il tin pe fi-miu la scoala (SI) mai mult? Buflea, "contra cost" exista si acum si tzambale si trompete si lectii de chineza. Optional si contra cost. Nu free si obligatoriu. N-am avut niciodata chef sa ma sacrific pe altarul salvarii categoriilor defavorizate. Sa ii salveze Obama, dar nu pe spinarea mea. Ca ce zici tu acolo dc ar fi "free", nu plateste coloratu' ca are nevoie de bani de seringi, platesti tu ca iti cresc taxele ca sa poa' sa stea defavorizatu' in scoala sambata si duminica. Eu una nu cred ca trece bazaconia asta. E destul de transparenta miscarea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ruxij
Citat:
citat din mesajul lui Ramona J
Hai mai Buflea ca sotul meu nu cistiga milioane! Ah, ce n-as da![:D]
Cre'ca milioane e la figurat. Stim cu totii ca prin unele zone, de ex pe unde sta buflea, nu se prea poate trai dintr-un singur salariu, unless stai cu defavorizatii si ai nevoie de "a safe place to go" ca acasa te impusca.
Stiu, stiu - ca asa am ajuns si noi la cowboys astia! Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui buflea
Eu insist ca nu este o idee rea - important este sa fie aplicata cu cap ... da, este facuta si pentru populatiile sarace care ORICUM nu se ocupa de copii caci mama (de 25 ani) inca isi mai cauta printul. Deci macar sa stea copiii institutionalizati si cu activitatile / tutoringul la dispozitie, decat pe maidan cu siringa pe vena. Ideea este ca timpul asta petrecut la scoala sa fie bine structurat, nu sa fie copiii lasati de capul lor sa-si faca tatuaje in sala de sport. Mie mi se pare foarte bun pasul ala cu Kumonul in scoala, dupa scoala, apoi activitati sportive - baseball, soccer, piane, viori si tzambal - astea nu se pot face in scoala, de la 3:00-6:00 ? Contra cost desigur, dar sa stau si eu (femela muncitoare) linistita sa muncesc in folosul patriei si copilul ocupat ... Ramona, nu se poate, daca face ceva (o activitate) la scoala sa vina acasa si sa nu stie nimic. Ceva tot stie, macar ca a auzit termenii din clasa - acasa se aprofundeaza ... Si nu va mai luati de Obama ca eu tin cu el si cu saracii, nah !!![:D]
Exact, acasa se aprofundeaza - dar pentru asta trebuie sa mai ai si timp. Ca eu nu vreau sa faca scoala zi-lumina, vreau sa iasa si la joaca, sa faca vreun sport, ceva... Acuma tu vorbesti despre mamicile vesele, dar Obama zicea ca-s prea prosti copiii si de aia sa stea mult-mult la scoala. Eu zic sa aiba teachers ca lumea, ca stau destul la scoala. Pentru defavorizati - si nu numai, sa se ofere diverse programe dupa scoala. Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui buflea
Mi-e clar, esti lipsita de empatie ... [:D] Cand m-or da astia afara de la serviciu si o sa locuiesc sub pod, pe Homeless Street, nici c-o portocala nu ma fac de la tine ... [:D]
Portocala o mai negociem, dar nu vad de ce pentru o portocala trebuie sa imi stea mie copilul la scoala mai mult si mai degeaba.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...