Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Prietenul lui Ana de la pre-k a lipsit astazi pentru ca fratele lui are swine flu. El cica-i bine. Na, acum eu ce fac? Teacher mi-a spus ca a mai trimis azi doi copii acasa, ca erau bolnavi. I hate parintii care aduc copiii asa la scoala! Edit ca si baiatul cu care joaca tenis Alexandru are swine flu. Tocmai aflaram! Joi au jucat ultima oara, nu stiu de cind e bolnav. Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 218
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Delia LA MULTI ANI!! [s] indata schimb si eu prefixul [:D].. wow Adriana ce mare e bebele ala! Ramona ma cam sperii cu swine flu.. noi maine avem controlul de 18 luni.. tare-s curioasa daca imi zice ceva dok de vaccin.. Mihaela, mami de [ispita]Andra - 29 martie 2008 [url="http://family.webshots.com/album/570774585USjozM"]Mica dansatoare[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Primul anisor[/url] [url="http://aventuridehoinari.blogspot.com/"]Hoinarii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramona, parca imi vine sa te trimit la vaccin acum ...asa de multe cazuri sunt in Texas ? Si pare ca sunteti inconjurati ... Deci ceva idei de Goody Bags-urile alea ? Am inteles pt fetele alea mari margele si inele dar pentru restul ? In alta ordine de idei, Alex copilul meu briliant si-a bagat azi o bilutza in nas [bang] ...fetelor, cand am vazut ce bilutza mi-a venit ameteala. Cica s-a chinuit soacra 20 min sa i-o scoata si pana la urma l-a pus s-o sufle afara ... ce sa-i fac frate, sa-i astup toate guarile cu scotch ? Auziti la el, cica a vrut sa faca o magie, sa vada daca o baga pe nas, o poate scoate prin gura ? [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramona cind a fost fiu meu racit rau exact cind s-a terminat scoala, mi-a zis doctoru ca se prea poate sa fie swine flu, nu se mai fac teste decit daca exista vreun pericol ceva. Raceala a fost nasoluta, l-a cam tintuit la pat, dar a fost OK in final, nu mai rau decit un flu, dar ma gindesc ca nu in toti simptomele sint nasoale, sper si eu ce sa zic. Tare asertiva sint astazi formulez ca in eseurile de clasa a treia. Cu temele astea, daca sint teme serioase: fise de matematica, scris, citit, etc nu ma supar, daca sint insa proiecte, de lipit si cautat cuvinte in ziar etc imi bag picioarele ca m-am saturat sa-i fac temele, sa impachetez sticle si sa lipesc maimutoi cu felt, mai ales cind pierd BBC Rosemary and Thyme ca astazi ca sa nu mai zic ca au teme si vineri cind am East Enders (de acu 5 ani dar nu conteaza noi il urmarim). M-am saturat de renovare nu mai am haine de serviciu, miine are fiumeu foto-day si i-am calcat camasa pe masa de gradina, bine ca nu mi-a zis in masina in drum spre scoala cum mi-a zis data trecuta. Aidan e asa o frumusete de copil, lacrima aia e bestiala, miere lasa cupilu in pace mei[:D], sinzi ia masa mei la fin sa aiba copilu in ce sa-si infiga frumusetile alea de dintisori.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, tocmai ce i-am intrebat pe prietenii nostri despre vaccinul asta si cica sa nu-l luam, ca are nu stiu ce chimicale. Ea nu stia prea bine si el era in drum spre NJ la o conferinta, deci mai multe nu stiu. La noi sint foarte multe cazuri, o scoala a fost inchisa pentru ca au lipsit o treime din copii. Cert e ca foarte multa lume face gripa asta, tot mai multi si in jurul nostru. Eu ma gindesc sa n-o mai duc pe Ana la gradi. Prietenul ei n-a venit azi la scoala pentru ca fratele lui are swine flu, teacher mi-a spus ca a mai sunat doi parinti sa vina sa-si ia odraslele. Daca vin toti la scoala sint maxim 15 copii! Chestia e ca unii zic ca au facut forme foarte usoare, comparativ cu o raceala obisnuita. Altii au avut febra 40 cite cinci zile si le-a fost nasol si mai sint aia putini care mor rapid. E scary ca sint copii care altfel n-au avut probleme de sanatate. Ma intreb daca or fi diferite strains de flu care circula, nu prea inteleg ce se intimpla. Nu prea stiu nici care-i treaba cu Tamiflu. Inteleg ca poate avea efecte adverse destul de nasoale, deci nu stiu cit de bine e sa-l folosim si pe asta. Buflea, e periculos Alex al tau![:D] Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor, Si eu din ani in Pasti pe la voi cu scrisul. Vad ca vorbiti de vaccinul gripal. Noi nu am facut niciunul, niciodata si nu as face nici anul asta, chiar gravidoasa fiind. Sper sa nu regret vreodata alegerea facuta. Daca mai aflati ceva, pareri cit de cit avizate si de la prieteni, nu de la autoritatile obligate sa indemne la vaccinare, impartasiti-le si cu noi. Pupici, ...si da bb3 am aflat azi ca e baietel. totul e in grafic, mai putin placenta mea care e doar la 6 mm de col. sper sa se mai ridice pin la urmatoarea ecografie de la 29 saptamini. [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Alina&year=2010&month=2&day=7&babycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120"]Vine Surpriza[/url] Alina [gravi] 21+ [baietel], mamica de 2 fetite, [zana] Andreea (27 iulie 2002) si [majoreta]Laura (5 august 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce sa zic? noi tot timpul am zis ca e baietel, si mai mult Claudiu decat mine ( de fiecare data cind se uita la burtica zicea: asta e baietel). Eu am visat, inainte de a sti ca sunt insarcinata, ca al meu bunic mi-a pus un baietel in brate, dar am ignorat pentru o vreme visul crezind ca nu e posibil. In momentul in care am avut testul pozitiv in mina (sarcina prinsa la 4 zile inainte de o noua asteptata menstruatie), primul gind m-a dis la vis si era mai mult o curioazitate sa vad daca chiar va fi baietel. Oricum ma bucur f mult ca vom avea si un baietel. Ma simt implinita din punct de vedere al familiei. Fetele: cea mare tot timpul a sustinut ca bb e baiat, iar Laura isi dorea o surioara,dar nu pare prea afectata de vestea ca va fi fratior. Andreea a a vut pretentia sa nu-i spun ce e. A vrut a vada ea poza de la eco, si culmea a vazut bine ce e. S-a bucurat f mult. [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Alina&year=2010&month=2&day=7&babycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120"]Vine Surpriza[/url] Alina [gravi] 21+ [baietel], mamica de 2 fetite, [zana] Andreea (27 iulie 2002) si [majoreta]Laura (5 august 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...