Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Anamaria scoala buna dar pana la urma totul depinde de teacher. Anul trecut nu am facut nimic extra cu ea ca o forja teachera care a fost grozavaaa. Anul asta am cam luat teapa...Este un teacher nou in scoala. El a fost math coach, pedaleaza tot pe mate si alta chestie nasoala zic eu nivelul copiilor in clasa e cam jos. Se vede la ochi daca stii ce vreau sa zic. Poate fi bun omul dar nu prea e cu cine. Asa ca nu pot s o las ca i a 5a si chiar inainte de middle school. Daca o las se duceeeee jos. Don't throw with stones if you live in a glass house. corina mama Ralucai http://community.webshots.com/user/corinaraluca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 218
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Corina, bine ca aveti timp. Eu n-am putut sa-i dau nimic in plus ieri. De exemplu ieri avut mult homework. Cele mai idioate chestii, rounding numbers - dar erau multe exercitii. Alex se tot vaicarea ca-i boring, dar fiind atitea a durat totusi pina cind a terminat. Aseara a avut si tenis, n-am avut cind sa-i mai dau nimic extra. De aia ma gindesc la HS. In citeva ore faci mai mult decit o lalaie ei toata ziua la scoala. Ca imi tot spun ca facem in plus, dar de multe ori n-apuci exact din cauza scolii. Bine, la noi anul asta e mai rau decit oricind. Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu parca nu reusesc nimic in plus. In fiecare an faceam manualele de un an avansat si acu parca e mai greu. sa vedem. Anamaria da Haagen Dazs banana split ai incercat? Tot asa am ras o cutie intreaga intr-un split second parca eram in transa, m-a intrebat sotu daca e buna, i-am raspuns numa dupa ce am terminat-o ca mi-era ca vrea sa incerce si el. Absolut nebunie, sa nu cumparati mei, A
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andrada, diseara ma tenta aia de ginger...dar ma abtin ca miine am un adevarat festin de preparat (am musafiri) si ma vad indopata ca o gisca (am papardelle cu veal ragu, porc involtini, salata de cartofi cu hrean si chive, crostini cu ciuperci si fontina, pate de ficat de pui, si inca citeva...ma opresc ca deja mi s-a facut foame). Ramona, Alex citeste acuma Series of Unfortunate Events (cred ca e la a cinspea carte...se tot schimba seriile) si in paralel citeste cartea de la scoala (Stone Fox)...Nick citeste "In the Name of the Rose" (dupa ce a devorat noua Dan Brown in 2 zile). Anamaria
"With sufficient thrust, pigs fly."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E buna intrebarea lu' buflea. Dupa mine scoala buna e aia unde copiii sunt buni, ca stabilesc un nivel. La noi cica e scoala "buna", de fapt copiii sunt buni, nu stiu cat profesorii. Deci si la scolile publice se vor cara ghiozdane mai tarziu? Aoelo[bang] Nici noi nu facem "in plus", in afara de Kumon math, tot asa, ca nu e timp, sunt destule lectii de la scoala, plus pian, plus mai citeste si el cate ceva...si cam asta-i timpul. Kumonul il face singur. De ala nu ne lasam deocamdata. Eu cred ca a ajutat mai ales la self discipline si bineinteles si la mate, ca acum la noi matematica e un "breeze" ca sa zic asa, el e la inmultiri din alea cu doua cifre, care nu stiu cand se fac, dar mai incolo, la scoala inca adunari si scaderi simple. Bat in lemn, anul asta merge tare bine scoala, imi place teacher asta, ptiu ptiu sa n-o deochi. Nu-mi vorbiti de inghetata, ca sunt deprimata de ieri dupa masa si parca ma vad aruncandu-ma in frigidere pe la Kroger[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, da, da ... ce este cu aceasta noua Dan Brown ? Ca barbata-meu aseara nu mai iesea de pe buda, am crezut ca iar l-au atacat virusii stomacali - cand colo el era in cautarea "simbolului pierdut" cu chilotii in vine [:D]. L-am scos din baie numai cand i-am spus ca la TV, la romani, era o emisiune de fotbal [:D]. Ia sa fac putin misto de el, ca citeste literatura de liceeni [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui buflea
Da, da, da ... ce este cu aceasta noua Dan Brown ? Ca barbata-meu aseara nu mai iesea de pe buda, am crezut ca iar l-au atacat virusii stomacali - cand colo el era in cautarea "simbolului pierdut" cu chilotii in vine [:D]. L-am scos din baie numai cand i-am spus ca la TV, la romani, era o emisiune de fotbal [:D]. Ia sa fac putin misto de el, ca citeste literatura de liceeni [:D]
Mie mi s-a parut mai slabuta...cam "preachy" si punctul culminant cam devreme (nu in ultima pagina)..sorry daca asta-i "spoiler"... Eu tot editez ca ma bilbii azi... Anamaria
"With sufficient thrust, pigs fly."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In mineca pentru Nick mai am "John The Revelator" de Peter Murphy si incerc sa-l fac pe Alex sa descopere Carl Hiaasen (Nick l-a citit)... In vara amindoi au descoperit Mad Magazine, au citit amindoi ultima carte a lui Seinfeld...au fost axati mai mult pe umor. Anamaria
"With sufficient thrust, pigs fly."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...