Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (72)


Recommended Posts

Na am scos si analizele,sunt cat de cat ok inca trombocitele , dar la limita de jos : 160 normalul fiind 150-400.Inainte de tratament eu le aveam super ok,in jur de 240.Deci va trebui sa ma toot "monitorizez" luna de luna.

Uf ca pispirel a evadat din pat,eu credeam ca a adormit si cand colo el bantuie [bang]

Revin.

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

id="size1">

ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI
id="size3">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nu vrea nicicum sa stea la orizontala,n-are decat il las pana pica lat [bang]

BRANDUSA aoleu la tine e chiar groasa rau cu CM [bang].Mie asa mi-a venit doar prima oara la 14 ani si parca si la prima de dupa nasterea Dianei mi-a mai venit cam multisor.In rest venea normal spre putin (foloseam doar OB normal si mini) si ma tinea 2-3 maxim 4 zile.Dar acum dupa nasterea lui Tudor e aiurea rau ca imi vine grosul in prima zi si pe urma mai nimic.Acum doua nopti am consumat vreo 4 OB super,in conditiile in care foloseam doar 1-2 cand venea mai mult.De aia m-am si trezit in ultimul hal de ametita si m-a si tinut toata ziua.Acum in mod sigur e asa si de la scaderea asta a trombocitelor.

Imi pare rau de tatal tau,sanatate ii doresc.Ceva tratament naturist nu ia? Am citit ca la trombocitele scazute ar fi bune catina,macesele si spirulina.Trebuie sa incerc cu niste ceai de macese si catina,mai ales ca e si bun [pofta]

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

id="size1">

ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI
id="size3">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot zicea Lili de bomboane la ingrijitoare.Mami le-a dat si educatoarei si ingrijitoarei prezente ceva pachete,ca na si ele au colindat [:-@]

M-am intalnit azi cu mama-casiera [:D] si mi-a zis ce le-a luat cadouri "la cerere" ca la noi asa se poarta,le intreaba pe fiecare de ce au nevoie sa fie toata lumea multumita.Deci educatoarei in varsta un lant de aur (ea e cu aurul),celei tinere un aspirator + calcator (voia aspirator dar era la oferta cu calcator),unei ingrijitoare o masuta si celeilalte banii,ca nu stiu ce vrea sa isi ia ea.Si cu 25 de lei de copil le-am aranjat pe toate.

Am reusit sa il adorm pe Tudor,acum fug sa pap ceva pe urma ma intorc cu o cafea ca mai am raspunsuri restante.

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

id="size1">

ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI
id="size3">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni, bine ca nu esti chiar sub limita. Mi-a placut chestia cu bile. Si cred ca si lui Tudor o sa-i placa. Si eu i-am luat ingrijitoarei ceva, numai sa apuc sa-i dau! Bomboane, ciocolata si ceva simbolic de Craciun. La noi oamenii sunt foarte saraci si se iau cadouri modest. La colindatori, mai cand n-oi fi la munca. Si asa sunt scufundata rau pana-n februarie. Tot astept sa se elibereze Radu sa-mi faca si mie un PC bun, ca al meu da rateuri si am maaaare nevoie. Si sa se elibereze sa ia copiii de pe capul meu sa pot face ce am de facut......Si mai vine si Craciunul. Anul asta parca nici nu vine, nu ma simt in dispozitie, dar ce e dupa mine? Copiii abia asteapta.

Lili, daca nu esti tu casiera, iti faci nervi degeaba! Data viitoare pune mana pe bani si rezolva treaba, nu?

Fii-mea a primit ieri agrafe de par de la un baiat. Ce ma fac? Era asa de emotionata. Ana e asa un copil cuminte. Ne ajuta la orice prin casa, doar ca e ametzita si imprastiaat uneori. A ajutat-o pe bunica ei sa spele vase, a amestecat in clatite. Se simte importanta si utila! Seara strange jucariile daca o rog. Si Razvi participa cam la orice. Tavi insa e inca in faza de distrugator. Oricum, sunt tare cuminti.

[pup]

 

Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata luat bomboane la ingrijitoare si i-am facut si educatoarei o mica atentie[olala].

Mda... pai ce zici tu mai Moni 25 lei de copil... la noi s-au dat 100ron in care au inclus si cadoul copiilor de Craciun. Cica pt copii iau ceva de 30-35 ron. Parca vad ca cine stie ce porcarie iau pt baieti. Casiera are fata[:D].

BEE - eu nu m-am bagat in comitet pt ca eram f. gravida anul trecut. Oricum pe tanti asta a ales-o educatoarea de anul trecut. Defapt e bunica unei fetite. Ma cam deranjeaza ca se crede de parca ar fi gradinita ei... in fine... Nici anul trecut nu m-a lamurit ca i-a luat educatoarei... ca daca fu cu gripa aviara serbarea a fost cu circuit inchis. Acum cand au strans banii a zis ca dau ingrijitoarelor bani in plic, alora de la optionale si la asistente nu stiu ce casete cu BU iar directoarei... ceva. Pt educatoare cica ii poate lua orice ca e la inceput si orice e binevenit... eh nu Zau? Pai nu stiu de ce nu i-or da si ei banii ca e tinerica si poate vrea sa-si ia haine sau orice altceva pt ea. Oricum sper sa ii fi cerut parerea cand i-a luat cadoul.Ma scoate din sarite faza cu pilote, servicii de farfurii si alte d-astea de "zestre". Eu chiar sunt multumita de educatoare. Mi-a placut ca i-a invatat pe copii sa spuna Tatal Nostru la masa si Ingerasul la somn[olala] si asta sigur nu intra in programa scolara. Si ideea asta cu serbarea "surpriza" e misto... ca i-a invatat pe copii sa nu divulge acasa ce pregatesc pe-acolo... Nicolas s-a mai scapat cu niste chestii da' nu mi dat nici o reprezentatie pe-acasa deci abia astept[pk].

 

Vai Brandusa[olala]... la cat este de frumoasa Ana normal ca primeste cadouri de la baieti. Si eu aveam un admirator la gradi... il chema Cosmin[:D].Si la clasele mici aveam unul.. Stefan[:D] (coincidenta naibii... c-asa trebuia sa il cheme pe Nicolas..era tare sa am 2 copii cu numele "gagicilor" din copilarie). Asta de la scoala imi aducea mereu mici atentii si la sf. clasei I i se rupsese o garoafa din buchetul care trebuia sa il dea invatatoarei si el i-a zis lu' maica-sa ca sa mi-o dea mie[:D].

Sa vezi emotii pe mine cand mi-or cere ai mei sa le dea cadouri colegelor[:I].

 

Piua ... merg sa pregatesc pe-aici ca imediat ce se trezeste Cosmin ii dau sa pape si plec cu el sa il parchez la mama. La 4 trebuie sa fiu la gradi sa il schimb pe gradinar si sa-l pregatesc de serbare. Sper sa nu ma buseasca plansul meu de "labila psihic" pe-acolo[:I]cand l-oi vedea in actiune.

 

 

LILIANA [mamica] [bebic] COSMIN ANDREI (28.01.2010) si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

 

POZE

 

 

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Brandusa da e inca in limite,in schimb sunt putin sub limite leucocitele,hematocritul,neutorfilele si acum si hemoglobina vad (la analizele trecute era chiar la limita de jos 12,acum e 11 [bang]) Dar cred ca la trombocite era mai naspa de nu erau ok.

Deci Ana a primit agrafe taman de la un baiat? [:D] Ai pus-o de-o salata daca incepe de pe acum [:-@][:D] Asa ii place si Dianei la nebunie sa ajute,mai ales la bucatarie.Cand face mami prajitura e si ea prezenta.De strans prin casa nu mai zic,ca mereu o solicit sa punem la loc ce imprastie frate-su.Parca v-am zis ca ma ajuta si cu impaturat hainele in dulapuri - ii place grozav si ei si imi pica bine si mie [8D].

DEEA sa stii ca si io-s de acord cu Brandusa in privinta scolii,adica nu vad numai rele acolo.Eu nu mi-as priva copiii de scoala nu numai din cauza invataturii ce o vor culege de-acolo ci si din cauza colegilor si a profesorilor pe care ii vor cunoaste.Prietena mea cea mai buna mi-a fost colega de banca in liceu.Si mai am destui fosti colegi pe care imi pare atat de bine ca i-am cunoscut! Nu aveam ocazia asta daca stateam acasa,nu? Si de profesori ce sa mai spun - poate-s putini grozavi,dar si aia care sunt asa ... ramai mut de admiratie in fata lor,sau ii poti lua drept model in viata.Mie mi-au placut fff mult in generala de profesorul de geografie,de profesoara de franceza,de cea de matematica si poate nu intamplator mi-au si placut f. mult materiile respective! La liceu aveam un profesor de franceza grozav,fiu de actori,actor el insusi prin firea lui - era sclipitor de inteligent,cult,jucaus,ironic si caustic ... si se ocupa de trupa de teatru a liceului.Vai ce piese beton regizate de el am mai vizionat [olala] Piese celebre,dar adaptate de el.Suuuper! Le invidiam rau pe cele la a carui clasa era diriginte [zz] ca noi aveam si concursuri in fiecare an intre clase - fiecare clasa trebuia sa aiba in repertoriu un cantec in cor/ceva dansuri/ o melodie populara/una usoara parca si o tema la liber. Si la clasa lui avea mereu "la liber" scenete grozave [pk] se distrau aia la repetitii de nu-i adevarat.Era liceu economic,dar se facea si nitica arta [:D]

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

id="size1">

ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI
id="size3">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LILI da mai si la Diana la gradi i-au invatat alea sa zica Tatal nostru inainte de a incepe sa manance! Ingerasul nu stiu,ala a invat-o buni,dealtfel si Tatal nostru tot ea a invatat-o pe Diana.Si la ei e surpriza ce au la serbare,dar cu guraliva de Diana deja cam stiu repertoriul cel putin la cantece si poezii.Is curioasa la dansuri,ca sincer mie alea imi plac cel mai mult,is mai de efect [pk]

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

id="size1">

ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI
id="size3">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ei si mi-am mai amintit de o profesoara de romana din liceu,o profesoara care avea obiceul sa ne asculte exclusiv cand doream noi.Iar eu si prietena-mea amandoua timide rau nu ridicam absolut niciodata mana sa ne oferim desi tot invatatm si ne pregateam psihic sa raspundem dar ... tot nu indrazneam [alcool] Si mereu raspundeam in ultimele ore,de musai.Iar profesoara ne-a remarcat si ne-a spus ca vom pierde foarte mult in viata cu asa o atitudine,adica daca nu vom invata sa fim mai indraznete.A avut dreptate.Pai si aici la bazar pe DC mie una nu mi-a trecut prin cap defel sa ma targuiesc [:I] pana nu a facut o tipa asa cu mine si i-a mers,asa ca am incercat si io [:D] si uite ca dau 60 lei pe jucaria aia nu 100 cat era pretul "fix".Omul cat traieste invata [8D]

Tot profesoara asta ne-a mai spus referitor la carti ca nu a avut niciodata un necaz/suparare atat de mare incat sa nu treaca/sa se amelioreze dupa o ora de citit o carte buna [olala].

Sau mai tin minte cum ne zicea profesorul de drept,ca oamenii cu cat sunt mai culti cu atat sunt mai buni,mai intelegatori ... ei nu pot fi rai, pentru ca ei inteleg ca toate faptele sunt determinate de anumite cauze.Si vor cauta mereu o scuza pentru greseala si vor cauta sa o indrepte ...

Si cate si mai cate am invatat de la profesori,multe poate le-am uitat ,dar multe le tin inca bine minte.

 

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

id="size1">

ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI
id="size3">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bon soir.

Ger, a venit iarna cu adevarat! recunosc, imi place, se simjte mirosul de Craciun in aer.

 

Repetitia pt. care ama vut atatea emotii a mers bine, inclusiv transportul cu autocarul [olala]. Razvan a fost tare fericit, stiam ca asa va fi, de aceea am riscat.

Am facut cateva poze si filmulete la repetitie, imediat le incarc in drop; tot azi i-a sosit in sfarsit si costumul de ursulet, deja Denisa l-a vazut [:I].

Mai stau putin si voi cobori sa-i cumpar Bronchovaxom si Septilin, am tot uitat.

 

Mai, am tot uitat sa va spun: i-am cumparat lui Razvan o salopeta de schi minunata cu doar (Moni [:D]) 20 lei, de pe okazii. O minunatie, nu altceva, abia astept sa-l imbrac cu ea cand o veni o zapada mai mare, ceva.

Aseara a nins marunt, s-a depus cat sa perturbe traficul obisnuit. Dintro-data, multi s-au trezit tare smecheri la volan [alcool].

Facuse Nevro mai demult un subiect "cum sa conducem pe zapada" [:-)))], foarte intelectual, ce sa zic.

 

Noi la gradi am cotizat 50 lei pt. d-ne, in total sunt 5: 2 educatoare, o ajutoare (fiind clasa de step) si 2 ingrijitoare/infirmiere. Asa am dat si pana acum, mie mi se pare rezonabil.

Cadourile pt. copii le cumpara fiecare parinte in parte, am scris eu ieri cum facem: ambalat bine si frumos intro cutie de pantofi, cu eticheta cu numele copilului, si Mosul le daruieste imediat dupa serbare.

Eu azi le-am dus suplimentar cate o mica atentie la toate 5 doamnele - 1 pachet de cafea si-o cutie de bomboane de ciocolata, la toate la fel. Ma simt mai linistita acum [:I].

 

 

 

Cid="red">rid="green">iid="yellow">sid="purple">tid="green">iid="teal">nid="orange">aid="blue"> si [bonjovi] Rid="blue">aid="yellow">zid="red">vid="green">aid="teal">nid="yellow"> (31.01.2006)
id="size1">

 

(PHOTO)id="size1">id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...