Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

PRIETENE FARA TITLU (72)


Recommended Posts

Cu cadourile-jucarii de la gradi mai bine e la noi,adica lipsa.Pai de asa sume nu se pot cumpara decat jucarii din astea mai la kil si greu poti lua ceva pe gustul tuturor asa ca se cam merge pe clasic - masinuta la baieti si papusa la fetite.Daca li s-ar cumpara ceva mai educativ gen puzzle sau vreun joc,poate nu ar fi apreciat de unii copii,sau poate nici de unii parinti [:-@] Si s-ar putea ca astia chiar sa fie majoritari ...

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

id="size1">

ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI
id="size3">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Aoleu cu mamosii mei... n-ati vrea sa stiti cum sta domu' tata la meci si puradeii calare pe mine[:D].

acum se incarca si pozele[olala]...

 

Cris bine ca a iesit repetitia bine... Hai ca te-ai mai facut de luat un cadou si pt dintisorul 2. Imi place ca-i mandru tare copilul.

 

Moni misto ceata de colindatori.Mai eu n-am mai participat la serbari cu el pana acum.Trebuie sa admit ca m-am cam socat cand am vazut diferenta... Nici fetitele nu erau toate brici da' erau cateva care au tinut tonul de la cap la coada.Da' la baieti... trebuie sa recunosc ca nu a fost nici unul pe faza de la cap la coada[:I]Normal ca m-am ofticat un pic cand l-am vazut ca se uita pe pereti in loc sa cante sa ma consolez ca nu a fost singurul?Stiu... asta-i gena masculina... trebuie impinsi de la spate.

 

Piua.. agaaain!

 

LILIANA [mamica] [bebic] COSMIN ANDREI (28.01.2010) si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

 

POZE

 

 

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LILI pai cam asa e ... si trebuie impinsi de la spate si astia maturi [bang] darmite copiii atunci? Io-s obisnuita ca i-am vazut evoluand de trei ani incoace ,inca din grupa mica. Plus ca v-am mai zis - am exemple in familie gramada,intai acolo am vazut bine de tot diferenta fetite-baieti mai ales la vorbit.Tudor se pare ca un pic face exceptie la capitolul vorbit,dealtfel si frate-meu a inceput cu vorbitul cam aproape la fel ca si mine si amandoi destul de devreme - asa zice mami.

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

id="size1">

ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI
id="size3">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aaa si la cantat la Diana au ceva talente la baieti pe-acolo,era unul cu o voce super [olala],stiu ca l-am admirat anul trecut.Si nu doar el.Numai ca-s ceva mai delasatori,asta e baiul [:-@] La desenat iar au pe unul foarte talentat din cate zicea doamna.

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

id="size1">

ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI
id="size3">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa va zic ce era cel mai important... cadoul copiilor pt parinti... o felicitare si o figurina de ipsos pe care au pictato ei... e cu snur de agatat in pom. Totul ambalat frumos intr-o cutiuta si cu beteala .

 

LILIANA [mamica] [bebic] COSMIN ANDREI (28.01.2010) si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

 

POZE

 

 

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Frumos cadou v-au facut [olala]!

Si doamna lor mi-a trimis acasa o gramada de felicitari colorate de copii sa le ducem la magazin si la cei din piata,le imparte maine mami.Ca multumire pentru cadouri.Ca azi le-au uitat la gradi.I-am facut poza celei colorate de Diana (nu e scris numele,dar si-a recunoscut-o ea) ,dar o pun maine in drop.Si ei au primit felicitari de la ceva scolari de la scoala din zona,ca i-au calcat aia "cu colinda" ca tot e sezonul [:D] Azi mi-a si aratat Diana cand am fost afara trei baieti mai mari,cica aia au fost la ei la gradi.Cum de i-o fi recunoscut ... ca banuiesc ca erau multi [:-@] Se uita deja dupa baieti? [:D]

Aoleu cat e ceasul,acum am vazut.Am fugit la nani,noapte buna la toata gasca!

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

id="size1">

ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI
id="size3">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,haideti la o cafea.Is treaza de pe la 7,30 ,iar la 8 a trebuit sa ma ridic si din pat,ca Tudor a evadat din patut si trebuia sa fiu pe urmele lui.Bagat in priza de dimineata ca de obicei.Acum l-am lasat sa stea un pic cu taica-su ca nu mai pot.

Am recuperat si printesa cu garderoba,atat de mult imi place, ca daca nu se joaca Diana cu ea o sa ma joc io [:D][:I]

http://www.dropshots.com/tudor2#date/2010-12-16/09:30:24

Si is compatibile cu celelalte doua printese tip Barbie pe care le are - poate cu ocazia asta le dezbracam si p-alea - ca n-au avut inca onoarea.

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

id="size1">

ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI
id="size3">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poftiti la un ceai!

Eu mi-am pus si Tinctura de "raceala si gripa"... m-am cam infundat in nas de-aseara plus ca-mi simt capul cam greu[bang]... m-a luat un pic de curent pe la serbare, nah ca doar stiti ca la astfel de evenimente culegi de toate pt toti[bang]. Acum sper sa fie bine Nicolas sa nu-mi dea de furca in vacanta. Si-asa asta micu' e cu mucu' in nas... ba ii ies...ba nu prea ii ies da' e infundat... I-am bagat deja vreo 20ml de ser pe nari[:D].

 

MONI - si eu vroiam sa iti zic la fel[:D].. Diana e cu ochii dupa baieti? Ei..las ca asa sunt fetele... grabite[:D].

 

Mie mi-e o lene maxima si trebuie sa fac ceva supa pt Nicolas... si pt Cosmin.

Asta seara e Finala la concursul de grasi.. abia astept sa o vad pe verisoara-mea cum au vopsit-o aia si cum o vor imbraca[:D].

Am inteles ca erau cam praf de deshidratati toti concurentii[:D]...deh c-asa-i inaintea cantarului va dati seama.

 

Piua ca ma solicita picione!

 

O zi buna tuturor..pana una ...alta

 

LILIANA [mamica] [bebic] COSMIN ANDREI (28.01.2010) si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

 

POZE

 

 

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LILI pe ce post si la ce ora e concursul ala? Macar la finala poate apuc sa arunc si io un ochi.Poate am norocul sa doarma Tudor la ora aia.

Si mie mi-e o leneee crunta ... am pus doar o tura la spalat,mancare nu stiu ce fac si daca fac.Am de-aseara niste supa de brocolli.Am niste carne macinata proaspata de curcan - asta inseamna ca am oarecum de munca: niste ciorba de perisoare si felul doi chiftelute cu piure si sos de rosii.Da' ma ocupa mai incolo cand doarme Tudor,ca nu-i de stat cu el in bucatarie.Nu mai zic de acte,cate mi s-au adunat iar [bang]

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

id="size1">

ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI
id="size3">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cris ce mafra de Razvanel ca va avea costum la serbare. La noi s-a spus doar sa-i imbracam pe baieti cu o camasa/bluza rosie si ceva inchis in partea de jos iar fetele cu alb si rosu. Pai evident ca fetele erau care mai de care cu rochite de Craciunite...(mi-au placut vreo 2 dar nu se prea se vad in poze ca erau in partea opusa lui Nicolas). Baietii erau care mai de care... care cu grena , care cu rosu, care cu protocaliu-maroniu... camasi in carouri...ce sa mai ..o varza. Eu preferam sa le facem costume sa simta si ei ca este o sarbatoare. Pai d-asta sunt barbatii atat de dezinteresati de tinute cand mergem la vreo nunta/eveniment ceva si nu ne intelg pe noi de ce ne trebuie mereu toaleta noua... pt ca noi ii "educam" asa... Lasa ca-s baieti la ei merge cu orice... Chiar ma enerveaza chestia asta.

 

Moni - nu e treaba ca papusa a fost mai scumpa decat masina... ci ca mai aveau si niste truse de machiaj in pungi... DAAAA?Si l-am intrebat pe Robert ce avea masina..era desprinsa din suruburi... rupta in doua[bang][bang][bang].

Am fost mai impacata anul trecut ca au primit doar dulciuri de la gradi. Chiar nu-mi convin chestiile astea cu dat bani sa ia cineva ce are chef si sa mai fie si stricat. Eu le-am zis de jocuri educative dar au sarit ca arse... ca ele vor papusi pt fete si ca toti copii vor o jucarie nu joc[bang].

Vorba Brandusei... daca nu-s banii la mine... sa tac si sa suport[:D].

Normal ca nu am facut comentarii fata de nimeni pe-acolo... da' m-au apucat dracii cand am aflat ca a fost stricata masina.

Merg sa-mi pun o cafea... verde. Pana nu il culc pe Cosmin oricum nu pot sa fac mancare... si cand adoarme asta micu' se va trezi frate-su...[alcool]

 

 

LILIANA [mamica] [bebic] COSMIN ANDREI (28.01.2010) si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

 

POZE

 

 

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...