Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

PRIETENE FARA TITLU (72)


Recommended Posts

O... ce liniste pe-aici!

 

Pe mine m-au chiaunit "fratii". Cel mic n-a prea dormit, cel mare vroia sa ne jucam cu jocul cu Ben10, eu aveam de facut mancare inclusiv pt el (si pe care nu a mancato[bang]). Cand am terminat treaba s-a trezit asta micu'... cel mare s-a pus pe [q][bang]. Cosmin a stat tot atarnat de mine si nervos si plangacioooos cu mucii pana in chiloti dupa care a mai dormit putin...fix cat am curatat eu in bucatarie dezastrul facut pt un pic de supa[bang]. Acum vad ca e vesel si umblacios pe-aici..s-a linistit si nici mucii nu-i mai curg[alcool].[pk]

 

MONI de la 8 jumate pe Antena 1 este emisiunea. Abia astept sa o vad pe grasa noastra . Cica i-au dus si i-au bronzat ieri[:D]

 

Astept sa vina Robert cu mama[pk].Maine mai fug si eu de-acasa cu cel mare...de pitic[:D].

Sper sa nu ne inzapezim prea tare... oricum am de de facut un drum dar destul de -aproape de casa asa ca nu imi fac probleme ca io cu tractorul meu ies de oriunde[pk].

 

Apropos...Nici eu n-am Casco[bang] da' am "caucioace" de iarna si tractiune 4x4[pk]. Am reununtat la Casco de-acum un an.. ma costa 1700eur/an[bang]

 

LILIANA [mamica] [bebic] COSMIN ANDREI (28.01.2010) si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

 

POZE

 

 

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

LILI cam asa si eu ... m-a inebunit de-a dreptul azi Tudor,in plus nici nu ma simteam prea ok.A dormit doar o ora si la ora 14 era deja sus,chiar cand eu abia atipisem [bang] Dupa aia a venit taica-meu pe-aci cand a scos-o pe Diana de la gradi si in secunda doi am tulit-o in dormitor si i-am lasat pe amandoi plocon cu el,chiar daca si el e racit bocna.Dar nu mai puteam.N-am dormit,doar am stat in pat si ascultam tipetele/pocniturile/zgranganelile/chiuiturile de dincoace.L-au "terminat" si pe taica-meu ... pe urma m-am ridicat si cand sa o pregatesc pe Diana de plecat la spectacol ,am avut spectacol cu ea acasa [q] circ in toata regula ca tot aiurea voia sa se imbrace si da-i si zbiara si protesteaza ... taman cand taica-meu abia reusise sa il puna la nani pe Tudor [bang] Nu mai zic ca n-a vrut sa manance decat o budinca de cioco.Acum a venit frate-meu de-a luat-o d-aci,deci am un pic de respiro,dar parca vad ca mintenas o fi Tudor iar sus fresh [cusca] Nu poti intoarce capul ca iar face ceva [bang] de preferinta urcat pe coltar/pat si sarit plus faza cu cartile nu mai spun.Macar de ar sta locului sa le rasfoim,dar v-am zis ca sta doua minute si gata fuge si aduce alta carte,iar sta un minut doua si alta carte si tooot asa [bang] Daca ii zic gata nu mai e voie si le pun la loc,nu apuc sa ma uit in alta directie ca el deja e iar pe coltar cu o carte in mana [help] Si repet nu le vrea pe cele cartonate,nuuuu nici poveste,numai din celelalte.

 

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

id="size1">

ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI
id="size3">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello si o cafea,

Moni-imi pare rau ca nu ai apucat sa dormi,stiu cum e, eu am noroc ca face de mincare soacra in timpul saptaminii si seara ma ocup strict de copiii si chiar dc Alex are 1 trezire(vine sa ma ia de la mine din camera sa ma duc la el) e ok ca prind mereu cel putin 7h de somn pe noapte-te simti insa bine?[pup]

Lili-am vazut poze faine cu baietii tai, Cosmin seamana cu tine si Nicolas cu tati,cel putin asa vad eu din poze.[pup]

Cris-voi aveti serbarea maine? tinem pumnii si sa pui poze-la noi doar Emma ia vacanta si vrea diseara sa scrie felicitari la fiecare profa,eu treb sa le iau un cos ceva cred...

Daniela-voi ce mai faceti,gata serbarea cu Snow white? Cu cadourile ai terminat, am vazut ca ai facut research fain de jocuri.

La job se pregateste un X-mas party cu mincare si bautura si prin urmare tati duce printesa la balet,si aseara au avut fun la teatru cu actori insa,nu de papusi cum credeam eu[:D]-revin ca arde ceva aici[bang]

 

 

Denisa cu Emma Andrea 4,5 ani si Mark Alex 3 ani

 

Zambeste, si maine e o zi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,dau o cafea rapida la cine vrea,ca dupa aia ma uschesc pana in oras cu treburi.

Nu merg cu masina ca e cam inghetat,n-am chef de experimente azi si in plus am de umblat prin mai multe locuri si e nasol cu parcarea in centru, tot as avea de umblat pe jos si asa destul.Deci traiasca tramvaiul,chiar imi era dor de el ca n-am mai fost demult cu el ...

Diana iar merge azi cu colinda cu gradi,nu ma intrebati unde ca habar nu am [alcool],dar azi-dimineata iar au zis doamnele sa nu ii descalte ca dupa ce mananca doar isi iau gecile pe ei si ... la drum! Ghita n-a mai intrebat unde merg.

Pe Tudor l-am plasat la ai mei [pk] si sper sa nu mi-l repatrieze pana diseara [zz][:D].

DENISA ma simt super ok azi,ieri am fost cam descentrata,dar mi-a trecut rapid dupa un nurofen.Eu am fost capoasa ca nu am vrut nicicum sa iau,ca-s d-aia cam contra medicamentelor [:-@] Da' ieri ma apucase si durerea de cap ,cred ca si de la nervi [bang][:D] Maaaai am ajuns ca imi venea la un moment dat sa plang de ciuda cu asta mic [cusca][bang] Drept l-as fi legat undeva,dar sigur iesea si din legaturi [:D][bang]

DANIELO tu nu mai zici nimic? Am inteles ca la voi e cam viscol.

Na ma duc sa ma echipez.

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

id="size1">

ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI
id="size3">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza si un ceai fierbinte,

Moni-da stiu ca esti contra,ai insa grija cu stresul sa nu dai in altele-sio sa stii ca astia mici simt tot[bang]

Si eu sunt contra chimicale, de aia am luat pt tiroida naturiste si uite ca cu putin efort sa reduc stresul, am reusit in ultimele 6 luni sa am tiroida pasiva,deja mi-a zis endocrinoloaga sa merg sa fac analizele doar de 2 ori pe an cu medicul de familie, si doar dc ma simt nasol sau reapare,sa merg la ea-pina prin martie sigur voi fi OK,apoi depinde de stres,de fapt de ALEX-asa ca inteleg perfect cum esti, cu TUDOR-inca mai trec prin asta ca nici al meu nu sta mai deloc, mai nou stie mai toate dvd si butoneaza la greu, isi pune singur pasajele care ii palc, cantecel din cele cu disney, e durere- de aia Santa o sa ii aduca 3 dvd noi, ieftine, pe linga microfon fain care ii inregistreaza vocea si o camasa cu veste.

Emma- primeste joc DS si cu game, o fustita/rochita pt balet si carti de lucrat in vacanta[:D]-poate o invat putin si 1-2 jocuri la PC-dar ea vrea sa asculte muzica, sa cante si danseze si apoi vreo 30 min pe zi va fi eefectiv lucru-adica la mate 2-3 pagini si la pian, ca de citit in general o face dupa amiaza...

Daniela-beti vin fiert si stati la caldura, mi-a scris tata ca e nasol in partea de sud, ca aveti 20cm si e viscol rau,la noi e subtire-sper sa vina de craciun zapada.Copiii ce fac, ce cadouri le mai pregatesti[pup]

Cris- cum se mai simte razvan, cum a iesit serbarea, vrem vesti si poze[pup]

Ingrid,Bee, Deea,Lili,Ana-pe unde sunteti?[flo]

 

Denisa cu Emma Andrea 4,5 ani si Mark Alex 3 ani

 

Zambeste, si maine e o zi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DENISA ma bucur ca esti bine acum cu tiroida.Zici a Alex e cu DVD-urile? Noi n-o lasasem pe Diana sa umble la DVD player ,dar nici n-a fost cine stie ce interesata.In schimb frati-suuuu [bang] E desperados la tot ce tine de tehnica - TV, telefoane, radiocasetofon, DVD - player.Azi a scos chiar DVD-ul din aparat,numai l-am vazut ca se plimba cu el pirn casa [bang]

Diana a fost figura azi,la un momend dat incep sa strige: "MAMIII TUDOR O CAZUT SI O STRIGAT "AU!" MAMIII ! O CRESCUT MARE! CE BINE IMI PARE CA AM CU CINE MA JUCA! " [:D]

De la gradi a venit cu o sacosa de cadouri plina cu dulciuri care mai de care [pofta] ca au fost cu colinda ... in zona industriala,deci la vreo fabrica straina . Au venit aia cu autobusul dupa ei.Se invarte doamna lor [:-@]

la ora asta e ocupata cu puzzle ala de 250 bucati - la care am tot lucrat amandoua de cateva zile (cu maari intreruperi) si dupa ce reusisem sa facem aproape o treime,ni l-a stricat Tudor [bang] Asa ca ... de la capat [alcool]

Merg sa il culc pe dumnealui,pe urma ma intorc sa ii citesc mandrei.Inca suntem la aventurile lui Habarnam.

CRISTINA cum e Razvan? Ati fost la serbare?

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

id="size1">

ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI
id="size3">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la ceas de seara!

 

Am intrat oficial in vacanta!!! Gata serbarile! Acum dormim cat vrem dimineata!!!

Ieri a fost serbarea lui Rares! cadou a primit dar poezie ioc...ce zic eu...macar sa fi partcipat si el in vreun fel la serbare..[:D] n-a vrut omu mic si pace!! te pui cu el??

La Ioana a fost de-a dreptul superb. A fost carnaval! Poze pun maine ca azi mi-a murit bateria de la aparat tocmai cand sa descarc pozele si am bagat-o la incarcat.

Sunt cam in urma cu cititul pe aici dar ce s-a scris si tare mult as vrea sa pot recupera...poate o voi face in we asta desi nu prea cred...

Deea, esti o artista. O persoana nonconformista greu de digerat pentru mireni ca noi. Foarte idealista lumea ta..din pacate este putin populata. Lumea reala este asta in care traim noi ceilalti, cu reguli(oare cine impune regulile astea?), cu carari batatorite...Familia voastra o cunosc intr-o anumita masura(cea dorita de tine) sunt tare curioasa sa stiu cum este familia cu care te vei intalni dupa sarbatori. Oare ce ocupatie au? Cati copii au etc...Si eu mi-as dori pentru copii mei o viata frumoasa si lipsita de griji. Din pacate sunt limitata. Imi place sa faca sport pentru sanatate si pentru a avea un corp frumos dar daca s-ar putea sa faca si performanta tare mi-ar placea, mi-ar placea sa cante si la un instrument, asta asa pentru cultura generala si mi-ar placea multe alte ucruri sa faca..teatru, pictura, ceramica..etc. Cu siguranta ai mei nu sunt artisti dar tot mi-ar placea sa aiba habar de toate astea.

Din pacate in cadrul scolii actuale nu se face nimic din toate astea si pentru a suplini acest handicap trebuie sa cheltui o gramada de timp si bani ca sa alergi cu copilul de la un cerc la altul de la antrenamentul de inot la proful de chitara s.a.m.d. Am impresia ca voi slei copii de puteri ca sa-mi indeplinesc eu un target. Nu cred ca voi avea timp pentru toate astea. Nu stiu daca ai mei copii vor putea face toate astea avand in vedere ca vor face in acelasi timp o scoala de stat unde se merge inca pe spagi(meditatii), unde nu se invata nimic in clasa ca sa aiba proful mai multi meditati, unde se dau teme in draci pentru acasa. Un sistem bolnav cu slabe rezultate in concursurile internationale.Si totusi nu o sa am curajul necesar sa ies din sistem. Nu vreau sa se uite ciudat alti copii la copii mei atunc cand vor afla ca ei nu merg la scoala(precis vor fi considerati ca apartinand vreunei secte), asta ii va marginaliza. Mi-ar fi teama ca vrand sa le fac un bine le voi face mai rau. Cred ca as alege o cale mai usoara si anume aceea de a pleca in straintate. Precis gasesti o tara al carui sistem de invatamant sa-ti placa(nu mai tin minte acum care tara anume parca suedia, oricum o tara nordica, are un sistem performant...am inteles ca la scoala copii se descalta, stau in papuci de casa si in general imbracati ca acasa, tolaniti pe sofale/perne si alte cele si toate orele la ei se desfasoara intr-o armonie perfecta. Nu au teme de facut pentru acasa ca fac absolut totul la scoala. Totul este sponsorizat de stat, nu se plateste nimic si copii nu vin cu ghiozdane incarcate de acasa. Ideal nu?? In plus au foarte bune rezultate in competitiile internationale.) Voi aveti si o meserie ce o puteti practica oriunde.

Bat campii probabil

Va pup pe toate si va urez noapte buna

11

 

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)

filmulete

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dragelor, va salut si eu..........iarasi pe fuga.

La noi s-a deschis sezonul de ski si cel de prajiturit, asa ca suntem ocupati.[:D].

 

azi avem program de zapada (eu cu program de de toate[bang]), maine mai vedem.

http://picasaweb.google.com/kluckermira/Decembrie2010#5551929276662453554 .............de aici le vedeti pe toate[:D]

 

un weekend linistit va doresc.

 

Mira mami de DAVIDid="blue">(15.08.2002), DARIAid="red">(20.11.2004), si SELINEid="purple">(07.02.2006)

 

Poze noi.....cu noi


Mit Kindern vergehen die Jahre wie im Flug. Doch Augenblicke werden zu Ewigkeiten.

id="brown">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara!

Ce zile... ieri si azi... MINUNATE!

 

Ieri serbarea a decurs ok, fara incidente majore, copiii au fost MINUNATI [olala] din toate punctele de vedere, doamnele noastre si domnisoara ajutor merita toate laudele [flo].

Singurul lucru de reclamat - sala a fost ghetzarie! Si aseara am luat-o de la capat cu laringita, pe un virus nou-nout + frigul de acolo din sala.

Mosul a venit cu sacii de cadouri. De unde se stabilise ca fiecare copil sa aiba cadoul bine impachetat si legat + eticheta intro cutie de pantofi maxim mar. 37... de unde n-au inceput sa apara niste namile de cutii din sacii mosului......... Bun simt lipsa al parintilor, punct, nu comentez mai mult.

 

Noaptea a trecut ok, fara plecat la urgente, dupa ce aseara am bagat Prednison doza minima, aerosoli cu Dexa, Romergan, calciu etc.

 

Azi... aveam planificata o excursie cu autocarul [olala] la Bucuresti, unde, la Palatul Copiilor, urma sa aiba loc un mega spectacol artistic + Mos Craciun, pentru copiii cu handicap din Romania, din cadrul asociatiei de sprijin, unde m-am facut membra de curand.

Dimineata la trezire... avea Razvan al meu o tuse latratoare oribila!!! Am zis, gata, spitalul stie de noi. Doar ca am zis sa incerc tratamentul simplu (nu mai repet ce) si... a tinut smecheria, si sper ca la noapte sa dormim in patul nostru.

Deci excursia planificata a avut loc, toata lumea super extra fericita, lui Razvan i-a placut mult, la fel si mie.

Copiii care au evoluat pe scena au fost absolut minunati, talentatti si daruiti, a fost muzica, dans din plin.

A fost o sala plina de copii cu mari, foarte mari probleme de sanatate (multi in fotolii rulante [q])... mame super-obosite, dar zambitoare si optimiste (Dumnezeu stie ce era in sufletele lor), si pot sa pariez ca niciuna nu era preocupata de branduri, mall-uri si preturile aferente si de "vaaaaai, hai sa ne vaitam ce bine o ducem".

Incredibil!

Am avut impresia ca am pasit intro alta lume..., fara ipocrizie, fara false pudori, totul era "no name", dar atat de bine definit.

Am ajuns acasa fericita si foarte rascolita de tot ce am vazut.

 

Vreau sa cred ca putem fi mai buni si mai putin superficiali, doar privind la cei de langa noi, la felul cum isi traiesc ei viata.

 

Cid="red">rid="green">iid="yellow">sid="purple">tid="green">iid="teal">nid="orange">aid="blue"> si [bonjovi] Rid="blue">aid="yellow">zid="red">vid="green">aid="teal">nid="yellow"> (31.01.2006)
id="size1">

 

(PHOTO)id="size1">id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...