Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

PRIETENE FARA TITLU (72)


Recommended Posts

Moni-what happened,nu dorm strumfii inca?

Cris-ce mai pregatesti,mai baga idei-eu am luat ingredientele ieri pt socrela ca face toba si racituri/piftii ca cica asa trebuie si mai face sarmale si alba ca zapada-eu fac un diplomat si rulada cu brinza/cascaval ca e usoara si mai respiri de atata carne.

Ma gandesc ce aperitive sa mai facin afara de salata de ciuperci si de peste, ca vom fi 14 persone vineri in ajun de craciun cand va veni mosu:)

 

Denisa cu Emma Andrea 4,5 ani si Mark Alex 3 ani

 

Zambeste, si maine e o zi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Maai voi cu curatenie,planuri de papica si placintarit si io [bang]Deci sa va zic ... aventuri cu suflanta [bang]

Asadar a venit mami cu Tudor incoace si am facut "schimb de marfuri" ,ca a luat-o in schimb pe Diana.Fericita ca s-a dus Diana il iau pe Tudor in brate,fug la fratelo si i-l plasez in grija pana sortez boarfele - globuri/beteala albastre si argintii, ca asa am in plan sa fac anul asta . Dupa ce termin iau si cadourile,il iau pe Tudor si vin acasa,avand in plan sa bag intai o proba la suflanta aia ce a sosit azi,dupa care sa mai ambalez din cadouri.Ca Tudor oricum nu stie el de mos,nu e bai daca o vede inainte de Craciun.De montat o montasem mai devreme, dar nu avusesem baterii la indemana si dupa aia a venit Diana si a trebuit ascunsa.

Ei bine lui Tudor i-a placut,dar ii era si oleaca frica de bilele alea ca la un moment dat apasa repede pe buton si o lua la goana si privea de la distanta cum zboara bilele [:D] Distractia a inceput cand dupa o vreme merg sa ii dau drumul si ... canta,sufla si nu mai zboara nimic [bang] Ma uit inauntru si dumnealui bagase niste jucarioare de plastic acolo [mariaj] pe langa bile.Le scot si incerc iar ... tot nu merge [bang] Cand ma uit mai cu atentie in interior ... ce credeti ca era varat inauntru,indesat bine cu simt de raspundere ? [q][bang] Un telefon mobil dezafectat din ala cu clapa,destul de gros.Si nu mai iesea nicicum de-acolo,asa ca m-am distrat vreo juma' de ora pe putin desuruband si insuruband o gramda de suruburi ca sa o pot desface total sa scot telefonul de-acolo [cusca].Asta ca tot aveam prea mult timp [bang]

Deci suflanta mi-a trebuit.Nu destul baga Tudor toate minunile pe sub paturi sau te miri unde,mai trebuia sa le bage si in asa ceva! Si Diana a fost neastamparata rau,dar asta e efectiv de groaza.Io ii dau un ciorap pe picior,el il scoate,eu il dau jos din pat,el se urca iar,ii zic ca nu e voie,iar el imi rade in nas.In bucatarie ne-am razboit si azi sa il pot macar baga in scaunul de masa,ca nu se lasa nicicum,incoarda picioarele.Si oricum un-doi e iar in picioare [bang] Daca il las pe jos muta scaunele din loc si scoate de prin dulapuri te miri ce.Nu mai zic ca il mai apuca de da cu jucariile sau ce apuca in usi,mobile,geamuri.

Acum a adormit si eu aveam in plan sa ambalez alea,dar mi-a pierit tot cheful,imi vine numai sa ma trantesc in pat.

De gatit habar nu am ce oi face de Craciun,oricum se va ocupa mami mai mult - care nici ea nu are timp prea mult din cauza magazinului.O tine pe Diana la ea (de maine au vacanta de la gradi) ca in prezenta ei poate macar gati.Deci eu is abonata non stop cu Tudor zilele astea ... asta inseamna ca o sa pot face o gramada de treaba [bang][:D]

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

id="size1">

ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI
id="size3">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo] LA MULTI ANI ANA TEODORA! [flo]
id="size3">id="red">

 

Saluti,noi bine mersi p-aci,atat de bine mersi ca ne echipam imediat sa iesim un pic la aer ca in casa nu se mai poate [cusca][bang] Afara zici ca vine Pastele nu Craciunul - zapada s-a topit si e cald.

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

id="size1">

ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI
id="size3">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI, ANA TEODORA! Bee, petrecere frumoasa!

 

Daca va spun ce cloceste Viorel pt. aniversarea lui Razvan... o sa spuneti ca suntem nebuni [alcool].

Musafiri multi, adulti si copii, muzica live [bang]... are el o treaba cu cifra "5", si fiindca Razvan aniverseaza 5 ani... Eu personal nu sunt de acord cu planul lui, dar nici nu ma pot opune.

 

Moni, la fel este vremea si aici, soare orbitor, doar ca eu pot sta cu geamurile deschise in casa, pe cand tu cu Tudor nu cred.

Eu ma tot chinui pe aici cu curatenia, m-a palit si-o colica renala [bang], zic totusi mersi ca nu m-a luat azi noapte, atunci e cel mai nasol, doare ca naiba.

 

Eu i-am facut norma de cadouri lui Razvan. Aseara am gasit printrun mare noroc mega-bloks Cars un set care ii lipsea. Asadar Daniela - acum il avem si pe DJ ala albastru [olala], si copilul e fericit. Apoi, i-am cumparat un joc BINGO pt. copii, ne vom juca impreuna. Puzzle cu Cars am zis deja. Oricum, trebuia sa improspatam jocurile si jucariile pe aici, asa ca bine am facut, desi am ramas fara bani de tot.

 

Gata, plec sa continui curatenia.

 

 

 

Cid="red">rid="green">iid="yellow">sid="purple">tid="green">iid="teal">nid="orange">aid="blue"> si [bonjovi] Rid="blue">aid="yellow">zid="red">vid="green">aid="teal">nid="yellow"> (31.01.2006)
id="size1">

 

(PHOTO)id="size1">id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CRISTINA cum e jocul ala Bingo? Super ca i-ai intregit setul de jucarii,is faine alea de la Mega Block,dar scumpe rau.Ma consolez ca ai mei nici cu ce au nu se prea joaca [bang] Si daca se joaca,nu asa frumos precum Razvan [olala] Deci faceti chef de chef de ziua lui Razvan ! Presupun ca la ceva restaurant! Io zic pas la chef pentru Diana mai ales acasa ... Mami a zis ca poate invita la ea cativa copilasi din bloc de la ei,prieteni de-ai Dianei,ca si asa au camera mica aproximativ goala acum,ca e in asteptarea mobilei de dormitor comandate.Sa vedem ce-o iesi.

 

Eu iar la o cafea - singurica pe-aici vad - asta ca sa am combustibil la cate am de facut.Am fost pe-afara cu Tudor vreo ora,am reusit sa rupem si caruciorul [:D][bang] Dar mare paguba nu-i ca si asa nu-l suportam,e un jaf cumparat de mami cand Diana era deja mare (aproape 2 ani) ca asa i s-a nazarit ei ca sa o mai duca uneori in el,nu-i ajungea tricicleta.Ca tot se rupsese ala tip umbrela de-l avea.La noi toate se rup [bang] Tricicleta Dianei s-a rupt,la fel leaganul (bouncerul) ei si caruciorul umbrela [:D] Acum ma astept sa se rupa in curand si leaganul lui Tudor ca normal e pana la 9 kg ,iar el are vreo 10 - dar nu reusim sa il adormim ziua in altceva [bang] Si azi am inceput operatiunea nani pe la ora 13 si abia la 14,40 a adormit [bang][bang] Deci sunt un car de nervi,nu stiu de cate ori s-a dat jos si a fugit ,l-am mai lasat sa bantuie,iar am incercat ... Am reusit doar sa fac o supa de mazare cu galuste,in rest sunt toate in asteptare,dar deja nu mai am suflu [alcool] Si am de curatat in baie,inclusiv ordine prin dulapuri,de intins hainele,apoi in bucatarie de curatat frigiderul,plus mai am in plan si ordine in dulapul Dianei cu rechizite/jucarii,ca e o debandada acolo de nu-i adevarat.Daca il deschid cred ca pica toate pe mine [:D][bang] Si cadourile-s tot in asteptarea impachetatului ,ca aseara n-am mai avut chef de ele,nu ca acum as avea mare chef [alcool] Am pregatit niste maruntisuri pentru fiecare si o sa imi pun si mie ceva mai consistent,ca de mos Nicolae mi-a trantit-o Diana ca eu am fost rea ca am primit putine,iar ea a fost cuminte de-aia a primit multe [bang][zz] Dar i-o coc eu de data asta,ca o sa pun etichete la toate cadourile cu numele fiecaruia si cred ca o sa ascund initial cadoul ei,sa creada ca nu a primit nimic,ca prea si-a luat-o in cap [bang] Si ieri mi-au sosit colantii comandati,trei perechi super faine si cand ii arat ce credeti ca imi zice madmoiselle ? Ca acum cand nu mai merge la gradi i-am luat? [bang] Moamaaa ce m-am enervat,dupa ce ca am dat o gramada de bani pe ei mai face si mofturi.Prea multe cadouri in ultima vreme,asta e baiul [:-@] Si nasa-mea iar a sunat ca ce sa ii cumpere de mos Craciun,nici nu aveam vreo urma de idee [bang],pana la urma i-a luat ceva de confectionat margele parca asa zicea.Si cica sa ma gandesc ce sa ii ia si de ziua ei.Habar nu am [alcool]

Na,m-am dat destul cu capul de pereti,acum ma duc sa vad cu ce sa incep [q]

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

id="size1">

ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI
id="size3">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo]LA MULTI ANI, ANA TEODORA! id="red">id="size2">[pup]

Brindusa-sa aveti o zi faina si petrecere frumoasa!

 

Moni-spor la treaba si nu te mai enerva atata, cu somnul si Tudor nu ai idee cat te inteleg ca seara la noi inca dureaza culcatul lui Alex uneori si numai dc stau cu el,asa ca[bang]-pe cand Emma dupa ce ii citim ne da afara din camera[:D]

Cris-ai grija cu canatate si super ca va petreceti asa, noi la un loc de joaca cred ca facem din cel cu trambuline,asa zicea Emma-treb sa verific cu ea.

Daniela, Lili,Ana,Mira,Ingriddddd-pe unde umblati?

De Ursu-mai stiti ceva?

 

Denisa cu Emma Andrea 4,5 ani si Mark Alex 3 ani

 

Zambeste, si maine e o zi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[centerLA MULTI ANI ANA TEODORA!! ][/center]id="size3">id="red">

Sper sa aveti o zi frumoasa plina de daruri.

Tocmai mi-am perdut 30 min din viata aiurea. Am scris un mesaj luuung si a disparut[bang], poate nu era important dar eu m-am chinuit sa-l scriu....[q]

 

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)

filmulete

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara.

DANIELO hai mai,ca se mai intampla d-astea.Eu sunt curoasa ce voiai sa ne mai zici,asa ca fa macar un rezumat.

DENISA cum stai cu pregatelile? Eu am pierdut sirul [:I] ,cine e acum la voi,soacra ?

BRANDUSA cum ati petrecut? Dar la serbari cum fu?

 

Io am reusit sa fac cat de cat treaba,dar nu ma intrebati cum,cu Tudor printre picioare sau alergand dupa el sa salvez una alta,ca a dormit doar o ora si jumatate.Mi-a mai ramas doar frigiderul din cele planificate pe azi,dar si maine e o zi.De cina am bagat niste somon cu orez - a mancat si Tudor en gros,ca asta ii place.Din supa de mazare a mancat doar supa si galustele,boabele de mazare nu ii plac,daca le simte le arunca afara.Diana n-a facut niciodata asa [alcool]

Tudor a mai inceput sa spuna si alte cuvinte noi - din proprie initiativa,asa ca pot zice ca deja a cam ajuns-o pe Diana cu cele cca 30 de cuvinte la un an si 4 luni.Vorbeste precum ea,destul de pocit sau zice doar silabe din cuvant.De exemplu la ciocolata o cere strigand CATA ,desenele animate le cere,zicand ATE,la cheie zice mai ok,CHEA.Dar oricum e mai lenes la vorba decat era Diana.Prefera sa strige ATA=asta si sa arate cu degetul,decat sa denumeasca obiectul.

Nu mai stiu ce voiam sa zic [alcool]

 

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

id="size1">

ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI
id="size3">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hola ,

Mama Moni bas e belea Tudor [:D]. Incep cu tine ca esti ultima , zambeam cand scriai ce nazbatii face , dar te cred ca esti plina de draci [:D] nu poti face nimic de el , clar . Din septmebrie baga-l la gradi [:D].

La multi ani Ana !!! Sa fii mereu vesela si senina !!id="red">

Vai cum trece timpul , uite cum fac puiutii nostrii 5 ani , si noi cu atatia mai batrani [bang].

Vai cand va aud cu curatenia , eu sunt in pom [bang]. Cand saracia sa o mai fac ? Maine , sper , maine lucrez doar 2 ore si pe urma am timp in princpiu , ma rog ceva . Eu nu stiu , curatenie si ordine fac in fiecare sambata, dar fata asta e de groaza , tot imprastie , toata casa e rasturnata , iar eu nu mai am nici nervi nici timp de facut seara [bang].

Aici de 2 zile e o vreme utrta , ploua , cer gris [q] bleah , macar sa iasa naibii soarele , ca de nins nici vorba .

Apropo Moni , imi zicea fratele meu ca sambata in jud Arad vor fii 16 grade [:D], cred ca o sa aveti voi mai multe ca noi . Si maine vreau sa si spal daca iese soarele asta odata, am si programare la dr ca de o luna imi curge un ochi , ma lasa cateva zile , iar incepe , azi m-am nevrozat si mi-am facut programare , parca vad ca maine sunt perfect .[alcool].

Denisa tu ce bun pregatesti de Craciun ?

Cristina eu cand citesc , tu mereu ii cumperi lui Razvi cate ceva [:D]. Bravo , inseamna ca merita e un copilas tare bun .

Daniela [pup]

 

Ana si Clara Francesca (16.01.2006)

http://www.dropshots.com/ana_m1

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Na ca m-a prins noaptea bantuind prin zona.

ANAMARIA spor la curatenie maine! Asa e ,e f.cald la noi- si azi erau 16 grade [alcool] Din pacate de Craciun cred ca va si ploua.

De Tudor ce sa zic,ca nu apuc sa va insir cate opere face.Azi inmuia periuta de dinti in wc - in timp ce eu puneam niste haine in dulapuri.Eram convinsa ca e in dormitor,dar ii e suficient cateva secunde sa fie deja in alta zona [bang] E figura ca azi bantuia cu o sticla cu lotiune de corp subtilizata din baie,care se vedea prin sticla ca fiind alba si striga ca e ... APTE [pofta]

De dus la gradi oficial se primesc la 3 ani,am in plan sa il duc la 3 ani si o luna,ca la doi ani si-o luna doar la cresa l-ar lua si nu am chef sa il duc acolo,desi cred ca i-ar placea intre copii.Cine stie,daca o tine tot [mariaj] asa il duc la cresa sa mai termine psihic si pe altele [:D]

 

Mi-am amintit ce voiam sa va zic - s-a smintit husbandu' si si-a cumparat - singur [:D] - nadragi.Maare eveniment.Cica erau la cca 100 lei si dupa reduceri succesive, au ajuns la 20 lei.

 

Apropo de evenimente,hai sa va distrez un pic [:D]: zilele astea trebuie sa nasca sotia unui nepot din Oradea,cei care au baiat deodata cu Tudor.Acum vor avea fetita.

Verisoara din Oradea care are fetita cam deodata cu Tudor e gravida in 5 luni si va avea baiat.

Dar bomba bombelor e ca si nepoata din Oradea cea care are doi baieti si o fetita de cca 1 an ... e iar gravida ! Neplanificat de data asta.

Deci ne inmultim exponential,ca doar aveam "prea putini" puradei in familie [8D][:D] Io ma bucur ca asa va fi show de show la intalnirile in familie [pk][pk]

Am plecat la nani,noapte buna!

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

id="size1">

ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI
id="size3">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...