Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

PRIETENE FARA TITLU (72)


Recommended Posts

Hello hai sa dau si eu raportul pe ziua de azi ca tot is la o cafea si Tudor doarme (inca). Am reusit sa fac si bradul - pacat ca e cam jalnic de rar [bang] A fost frate-meu ieri si pana in piata din centru sa isi caute brad si a venit fara, cica aia faini si inalti erau la pret de milioane [:-@] asa ca si-a luat de peste drum de noi unul superb,atat ca e ... pin (cred) din ala care se scutura,nu-i brad argintiu.Da' mai bine imi lua si mie tati din ala,ca oricum si al meu s-a scuturat intr-o veselie deja - mai ales pana i-am sculptat trunchiul sa intre in suport.Am terminat de ambalat si ultimele cadouri - cele de la nasa.Am pus pentru fiecare cate ceva maruntis,inclusiv pentru bunici,frate-meu, prietena lui,nasa ...

Pana la urma vine si husbandu' la masa in familie,ca l-am trimis pe fratelo cu mancarea,prajiturile,sucul etc. la socru-meu,ca taica-meu era prea crizat [:D] - nu e de mirare ca de azi dimineata ba la magazin,ba sa-si duca neamurile nu stiu unde,ba sa-si scoata la plimbare nepotii,apoi iar la magazin ... Daca nu mergea fratelo fugeam eu,dar trebuia sa vina careva sa stea cu Tudor atunci.Incurcati rau mai suntem [alcool] Diana e la mami deja ,acolo a venit mosul cu bradul si aspiratorul dorit,dar de-aia tot cam neascultatoare a fost - sau e si mami super nervoasa si obosita la ora asta.Acasa a fost cat de cat cuminte Diana azi,dar asta fiindca am stat doar si m-am jucat cu ea si cu Tudor.Problema e ca nu poti mereu sa te joci cu ei ,mai e si treaba de facut [bang]

Bine ca am terminat tot de smotruit,am impopotonat si prin casa un pic,am pus fata de masa cu motive de Craciun in bucatarie,am mai dat odata cu mopul ... totul e ok,pana se trezeste Tudor ... atunci sa vedeti distractie pe capul meu,cred ca il inchid in dormitor si acolo stam pana pelcam la mami [:D]

M-am spalat pe cap si mai am doar sa ma pensez ca n-am mai avut timp de programari si mers la cosmetica.

Noi la capitolul mancare avem doar chestii traditionale: sarmale,ciorba de porc cred,friptura de porc si carnati fript cu piure de cartofi.Am si niste supa de gasca - ca au adus oltenii o gasca [:D],de obicei aduceau curcan cand veneau. O sa bag niste galuste de gris in ea maine-poimaine.Si sa nu uitam prajiturile,tortul,cozonacul.Nu stiu daca n-o fi facut mami si ceva salate.Eu una n-am facut nimic de data asta [:-@] doar o sa pun carnatiul (productie tati) la fript imediat sa il avem si pe ala pe maine.Aaa si trebuie sa curat si niste cartofi sa avem langa el.

Am pregatit deja niste bani pe hol,dar ciudat tare,inca nu a sunat niciun copil sa vina cu colinda ... poate mai incolo.

Inca odta distractie placuta la toata lumea,ma apuc de pensat acum,dar inca sunt prin zona.Poate apuc sa imi citesc si eu mailurile ca am numa' vreo 60 nedeschise inca [:I] Astea au mai ramas,ca tot mai deschid pe cand apuc cateva,dar tot nu le dovedesc [alcool]

 

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

id="size1">

ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI
id="size3">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Sfanta seara de Craciun

Sa ne-adune bun cu bun

Langa bradu-mpodobit.

 

Daca Mosul n-a sosit,

Incepeti sa colindati,

Si pe el sa-l asteptati.

 

Va veni la fiecare,

Cu cadouri si-o urare:

 

Un Craciun plin de iubire,

Sanatate, fericire,

Mult noroc si impliniri

Si ani plini de bucurii!

 

Eu mai am 2h si voi fi acasa, unde ma asteapta ultimele pregatiri si apoi pe seara vine MOsu-am ceva emotii cu costumul si cu Mosul asta,sper sa iasa totul bine si copiii sa fie fericiti,asta e tot ce conteaza.

Va pup,sa petreceti frumos si sa va bucurati de cadouri si de bunatati.[pup]

 

Denisa cu Emma Andrea 4,5 ani si Mark Alex 3 ani

 

Zambeste, si maine e o zi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hola ,

Craciun fericit !!!

Am crezut ca nu mai ies azi din bucatarie [alcool]. Si pe maine vreau sa fac curcan umplut , cred ca o sa il umple eventual mos craciun [:D] ca eu nu mai fac nimic in seara asta. Doar niste carnati la cuptor .

Moniam facut si eu prajitura te preferata : cuburi cu cioco si cocos, chiar nu am mai facut-o demult . Auzi , eu cred ca fratele tau si-a luat molid , nu pin [:D].

Noi am avut scrurt niste musafiri care or venit sa ne lase cadou de craciun : un jamon (o sunca intreaga ) [alcool], 2 sticle de vin si turron (dulce tipic de aici ). Duminica suntem invitati la ei la masa .

Eu am tot primit o gramada de cadori saptamana asta , de unde lucrez , in fiecare zii veneam cu cate ceva [:D].

Mosul a trecut , destul de bogat zic eu : Un set de doctor, o papusa (doar bust ) de coafat si machiat, o gentuta , o rochita , un palton , niste cipici sub forma de albina si dulciri . Tati a primit un pulover , eu mi-am luat [:D] un ceas si o blusa si bani [:D] sa imi cumpar ce vreau .

Denisa ati gatit o gramada de bunatati .

Mai eu nu am gatit ateata anul asta , cred ca am luat model de aici , pai ce naiba avem 7 guri cu ce sa mancam ? Vreau sa fac si sarmale dar le fac saptaman viitoare .

Bine , ma pun la tv , sa patreceti frumos

 

Pupici

 

Ana si Clara Francesca (16.01.2006)

http://www.dropshots.com/ana_m1

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ho ho ho ,primiti cu mosul [:D]?

Io iar n-am somn.

Totul a decurs mai mult decat perfect azi [olala]

Intai am fost la ai mei unde a adus cadouri mosul inclusiv la ... baietelul din vecini pentru Diana si Tudor (o papusa Barbie + o masinuta) [alcool] Am mancat,apoi ne-a colindat Diana si a adunat ceva bani,dupa care am intins-o la frate-meu cu totii.A mai fost si prietenul lui cu partenera lui si pe el l-am echipat in mos [pk] Intai am stat si am petrecut la frate-meu desfacand pe cadouri - ca si-acolo adusese cadouri pentru fiecare [alcool] dupa care am venit la noi sa vedem daca n-a sosit mosul cumva.Cand deschide Diana usa vede prin geamul usii luminile de la pom si striga fericita ca a venit mosul,apoi deschide usa si [batetoba] ... SURPRIZAAAAAAA !!!

http://www.dropshots.com/diatudor#date/2010-12-24/21:43:42 [:D]

CINE STATEA TOLANIT IN FOTOLIU IN CAMERA DE ZI ? TAMAN MOSUL CARE ATIPISE ACOLO [:-@] si care a petrecut oleaca cu noi ,a ascultat cantece si poezii spuse de Diana,a asistat la desfacerea cadourilor si ... s-a jucat cu jucaria lui Tudor [:-)))] In final am scos si cadourile lasate de nasa - evident ca Diana s-a bucurat cel mai mult de trusa de farduri,dar si de chitara -asa zice ea.De la frate-meu a primit o veverita de plus superba pe care am botezat-o Mariana,ca asa le chema pe veveritele de la Buzias [:D] Si Tudor alt catel muzical,dar de plastic.Avem o gramada de catei in casa,de zici ca e adapost de caini la noi [bang]

Pe Diana a luat-o mami de a dus-o la ei ca maine dimineata vrea sa o duca cu ea la biserica,noi l-am culcat pe Tudor si eu am mai tras o tura la frate-meu sa ma mai relaxez cu gasca.Tocmai atunci au sosit cu colinda niste prieteni cu fiul - chiar "iubitelul" Dianei,tare dezamagit ca nu e Diana acasa,bietul de cum a intrat pe usa a strigat " DA' UNDE-I DIANA? " Daca stiam ca vin incoace o tineam acasa [bang] Dar ne mai intalnim noi curand sper.Oricum colindatorii i-am primit la fratelo ca sa nu il trezim pe Tudor [8D]

Ce sa va mai zic,dupa ce a plecat mosul Diana mi-a zis ca a vazut ea ca avea mosul masca,in plus i-a vazut un pic din par si mi-a zis ca era negru [bang] Tot e bine ca nu l-a recunoscut pe Dani,cu toate ca nu si-a prea prefacut vocea [mariaj] Tudor in prima faza ramasese blocat pe canapea privindu-l,dupa care a fost foarte relaxat.Diana cam emotionata - doar se socase cand il vazuse tolanit in fotoliu ,dar odata cu desfacutul cadourilor si descifratul etichetelor s-a relaxat si ea [pk].

Sper ca ati petrecut cu totii la fel de bine ,va astept cu povesti [olala]

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

id="size1">

ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI
id="size3">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ANAMARIA da ai dreptate,molid e evident,mi se parea mie ca am zis ceva in neregula [:D] Deci tu cu bucataritul ! Si poze ??? Le-am vazut doar pe cele de farmacista [olala] Si eu tot aveam boala pe cap de papusa din ala de coafat,ca Diana asta ii place sa faca,poate ii iau de Paste ...

Am vorbit la telefon si cu Anda,de care mi-e taaaare dor si de ea si de Mark si de George si de motani [:D].Sunt bine,chiar foarte bine ca au terminat definitiv cu toate examenele acum in decembrie ,sunt functionari europeni si deci de acum inainte sper ca nu vor mai fi in asa hal de ocupati.Ne-am planificat sa vorbim maine mai mult,ca azi n-am avut timp,doar vreo 10 minute am apucat sa palavragim.Si cu INGRID cat am vorbit la telefon eram cu o mana pe telefon cu una pe Tudor - care isi daduse jos si ciorapii si pantalonii in timpul convorbirii [:D] Na mai vorbeste la telefon cu cineva daca poti [bang]

DEEA ne parasisi ??? Tin sa te anunt ca au vazut prietena lui frate-meu si prietena "mosului" bijuteriile facute de tine si erau picate pe spate,m-au intrebat si ele daca ai site cu ele ? [bang] Deocamdata le-am aratat doar ce mai am eu pe-acasa de la tine si tare mult le-au placut [olala].

DENISA distractie placuta in continuare si astept cu nerabdare filmele si pozele!

 

SUBIECT NOU:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=159672id="red">

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

id="size1">

ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI
id="size3">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor

Sper ca ati avut o seara linistita, mosul a adus multe daruri la copii frumosi si parinti cuminti.

La noi a venit... am avut si musafiri. A fost tare frumos. Maine continuam. Mergem la masa la biserica romaneasca si de acolo mai departe la socrii pana poimanie cand vine si acolo Mosul.

 

Va pup cu drag.[pup]

 

Mira mami de DAVIDid="blue">(15.08.2002), DARIAid="red">(20.11.2004), si SELINEid="purple">(07.02.2006)

 

Poze noi.....cu noi


Mit Kindern vergehen die Jahre wie im Flug. Doch Augenblicke werden zu Ewigkeiten.

id="brown">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...