Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 87


Recommended Posts

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[pup] Vad ca a fost Ariadna mai rapida,

[s]La multi ani Laura!id="red">[s]

[s]La multi ani Matei!id="red">[s]

[s]La multi ani Cezar Iustin!id="red">[s]

[s]La multi ani PINKY!id="red">[s]

 

[s]La multi ani Lumi!id="red">[s],

 

Smara felicitari pentru samburel, un asa cadou sa tot fie [pup]. Si mie mi-ar place sa mai fac un bebe dar cum se anunta vremurile.......[q], si nu stiu cu PCOS meu daca o sa fiu la fel de norocoasa ca si cu printesa. Legat de LP daca Timi o sa iti faca mutre eu zic sa incerci si cu LV uht, Maia de exemplu nici nu vrea sa auda de LP, acum suntem pe mixt LV plus san, a fost alegerea ei, cand ma vedea ca beau lapte imi tragea paharul de la gura, a si inca ceva dca refuza biberonul poate ar fi bine sa incerci si cu paharul sa ii dai laptele.

Andre e totala Chiara [pup]

Licurici de manutele tale nu are rost sa iti mai zic nimic u [pk][pup]

Monis mii de [pup]pentru informatii.

Cam atat sunt in stare, imi cer scuze daca am uitat pe cineva dar sunt intr-o stare cam blue[:I]

 

Bianca, mami de [zana] Maia Teodora id="red"> (28.11.2009)

 

 

Maia Teodora minunea noastra cu ochi de peruzea

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Smara,vad ca ti-au raspuns fetele deja. Noi folosim Aptamil si sunt fff multumita de el. Noi avem cutie,nu punga,dar cu siguranta vei gasi masura in punguta. Se pune o masura rasa la 30ml de apa calduta(daca e plata,nu trebuie sa o fierbi...si ai grija sa nu fie prea fierbinte). Eu pun tetina,capacul si agit sticla. Si noi folosim Avent,dar iti recomand tetina normala(cu 4 gaurele parca ai spus),cea cu 3 pozitii e pt cereale....curge prea mult....

 

Plange Annabelle,fug!

 

[*]My english rose Alexa Annabelle Deniseid="red"> 7 Oct 2009 [*]

 

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`

Mahatma Ghandi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lyly, si eu nu prea am inteles ce ai vrut sa zici cu lasatul Alexutului la soacra..Banuiesc ca nu e ceva prea bun..Sper sa nu te fi dezamagit, caci tu erai multumita de soacra..

 

[:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009id="size1">)id="Comic Sans MS">id="navy">[:D]

 

Firefly's shopid="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara!

Andrecluj- super Chiara.

1. fructele i le 'prepar' pe loc in timp ce el e pregatit deja in scaunul de masa. Doar daca ii dau gutuie fiarta o prepar mai din timp

2. al meu inca doarme de 2 ori pe zi( asta daca se trezeste pana in 7.30, ca daca nu doarme o singura data): 10-11.30, 3-4.30-5. trezirea e la maxim 7.30 culcarea maxim 21.

 

Smaranditza vad ca ti-au raspuns fetelela intrebarea cu LP. Biberoane Avent folosesc si eu : ptr. ceai/apa tetina nr.2, ptr. lapte tetina 3 inca nu am trecut la 4.

 

Lyly si al meu plimba o matura in toata casa...........off

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, sunteti niste scumpe! [pup] Multumesc din suflet pt. raspunsurile atat de rapide. [pup][pup]

 

Am descoperit pana la urma lingurita aceea de plastic cu care sa masor. Multumesc mult pentru explicatiile atat de clare referitoare la preparare. [pup]

 

 

Eu i-am luat tetina cu 4 gauri pt ca atunci cand am fost amandoi virusati, nu mai aveam lapte si am incercat sa-i dau lp, ne-am chinuit de vreo 3 ori sa-i preparam o sticla, dar nu curgea nicicum prin biberonul cu 3 gauri.

[alcool]

 

 

Incercam si noi de azi sa-l culcam mai repede, ca a dormit doar o data pe ziua de azi. Am fugit. [pup]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Smara si noi tot tetina de la Avent nr.4 avem si este ok, despre prepararea laptelui nu stiam ca toate au aceeasi consistenta, adica se pune la fel o cupa la 30 ml, asa il preparam si noi si folosim Nestle 1+[pup]

Andre, Chiara este delicioasa, am murit de dragul ei [pup].

Am vazut toate pozele si filmulete dar nu am avut timp sa las comentarii la toate. Insa un lucru este cert, au crescut copii nostrii si au crescut frumos.

Am si eu o intrebare: ptr. urocultura, adult, primul jet jos si apoi in recipientul ptr. analiza?(scuze daca deranjeaza pe cineva). Am facut de atatea ori dar nu imi mai amintesc, este o per. pe care am vrut sa o uit si se pare ca am reusit [:D]

 

[pup][pup][pup]

 

[pup][pup][pup]

 

 

mami de [copil] Vlad (29.10.2009)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui miany75
manyid="purple"> da,dupa o toaleta prealabila recoltezi din mijlocul jetului de urina..[flo]ma duc sa imbaiez un pui..mianyfericita mami de DAVID ANDREI
align="right" id="quote2">Multumesc, nu mai stiam exact cum sta treaba cu sumarul de urina si urocultura. [pup]mami de [copil] Vlad (29.10.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...