Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pate de ficat


Recommended Posts

Ellinia, daaaa, acu mi-am dat seama, probabil s-ar intari daca e facut grill, totusi eu ma gandeam ca amestecat cu una alta, se imblanzeste el cumva[:I] Crista, nu pot decat sa mai spun ca esti o binecuvantare ptr DC-UL culinar[:D] Sa traiesti 1000 de ani[flo] imi place reteta prezentata in linkul pus de tine, am sa incerc sa fac si eu rulada, si da banui ca am sa fierb si eu ceapa, ptr ca daca fac din ficat de vita, ii pot da si lui Kevin, iar in cazul asta pica prajeala. Ellinia sa ne spui ce si cum ai facut pana la urma, si cum le-a placut alor tai, sunt curioasa[:I][pup] Nikole, mami lui [url="http://community.webshots.com/user/nikole2910"]Albastrel[/url](4.08.2007) si fericita [gravi]14+cu posibil...Maronel "To born, to live, to die, to reborn and to keep progressing. That is the law" Allan Kardec
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pana la ficat, din linkul pe care ni l-ai pus spre delectare , mi-a facut cu ochiul supa de linte pe care tocmai am terminat-o...a iesit fff buna,supa crema, pe care eu am servit-o cu iaurt si frunze de coriandru deasupra[pofta] Multumesc Crista[flo] iertare Ellinia ptr off topic...[asia] Nikole, mami lui [url="http://community.webshots.com/user/nikole2910"]Albastrel[/url](4.08.2007) si fericita [gravi]14+cu posibil...Maronel "To born, to live, to die, to reborn and to keep progressing. That is the law" Allan Kardec
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crista, multumesc si eu pt tot ce ai scris la subiectul asta, eu sunt innebunita dupa pateuri si rulada aia la care ai dat linkul o s-o visez sigur la noapte [:D]. Nikole, n-am gasit supa de linte, poti da tu linkul, please? Am de juma' de an o punga cu linte in camara, ba chiar am si carat-o dupa mine cand m-am mutat si habar n-am cum s-o gatesc ca sa iasa gustoasa!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc mult fetelor. Doar de anul asta am inceput sa fierb ficatul insa ne place mult, e mult mai light. Cind am facut rulada asta (la Craciunul trecut) n-am avut morcovi si am pus zeama de la o portocala pentru cca 300 gr ficat de porc (inca mai inabuseam ficatul in tigaie pe atunci ca in reteta [:)]). Daca vreti sa incercati in viitor cu portocala sper sa va placa, ii da un gust deosebit. ps de pe blogul Faridei se ajunge usor in alte bloguri la fel de minunate ca al ei(vezi: links)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui musetto
Crista, multumesc si eu pt tot ce ai scris la subiectul asta, eu sunt innebunita dupa pateuri si rulada aia la care ai dat linkul o s-o visez sigur la noapte [:D]. Nikole, n-am gasit supa de linte, poti da tu linkul, please? Am de juma' de an o punga cu linte in camara, ba chiar am si carat-o dupa mine cand m-am mutat si habar n-am cum s-o gatesc ca sa iasa gustoasa!
Musetto, uite aici felul meu preferat, lentil rissoles http://www.videojug.com/film/how-to-make-spicy-lentil-rissoles# si aici, supa Faridei http://www.azcookbook.com/turkish-red-lentil-soup/ Eu nu am avut linte rosie, am facut din cea maron, culoare a iesit cam...neplacuta, dar gustul fff bun.Totusi mie nu mi-a placut mult combinatia de ulei cu paprika,mi s- parut greoi si cam nepotrivit si am servit fara, doar cu iaurt si coriandru.Am adaugat si chimen de la mine putere. Nikole, mami lui [url="http://community.webshots.com/user/nikole2910"]Albastrel[/url](4.08.2007) si fericita [gravi]14+cu posibil...Maronel "To born, to live, to die, to reborn and to keep progressing. That is the law" Allan Kardec
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nikole, multumesc mult pt linkuri! [flo] Trec si eu la treaba, ca am auzit ca e buna lintea pt prichindei. N-o sa pun nici eu paprika, nu cred ca i-ar face bine copilului. Crista, ce idee interesanta, asta cu sucul de portocale![flo] O sa o incerc cu prima ocazie, chiar sunt curioasa. Va pup fetelor [pup], cand intru in bucataria DC-ului numai idei fantastice gasesc. Eu care nu eram in stare sa gatesc nimic... pai cred ca va pupa si maica-mea ultra-dragastos, daca ii spun de unde invat atatea [:)].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...