Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Praline belgiene (39)


Recommended Posts

Buna fetele, Sa va povestesc o intamplare: Sambata seara cum ne intorceam noi frumusel de la ziua nepotelului, facem mai multe ronduri de bloc sa gasim parcare si cum nu am gasit si Sebastian dormea a zis al meu sa opreasca in fata blocului pe trotuar, asa mai intr-o parte sa nu incomodeze intrarea la politie( noi locuim in gard cu politia [:D]), si sa-l duca mai intai pe Sebastian sus si apoi sa se intoarca sa gaseasca parcare. Bun...5 min a stat sus si apoi a plecat dupa care se intoarce ca o vijelie cotrobaind prin buzunare, nu prea am inteles eu mare lucru, eram la rutina de seara cu Sebastian. Apoi vine peste juma de ora ffffff suparat. Si se pune pe povestit: cand a coborat, statea deja politia la masina si aveau si platforma din aia de luat masinile. Era o tzoapa de politista( nici macar de la sectia noastra) care vroia sa-si exercite autoritatea pe care i-o oferea pozitia si l-a tratat pe al meu ca pe un delincvent, l-au perchezitionat asa ca-n filme cu mainile pe masina, l-au pus sa sufle pt. alcool, a vrut sa-l duca la sectie pt. un drugstest ca cica: "Wij moeten naar drugs zoeken, hij is Hollander"( tre sa cautam sa vedem daca are droguri ca na, e olandez), au cautat in masina in amanunt, l-au bagat intr-o dubita la interogatoriu unde a venit u politist de la sectia noastra f. intelegator, care i-a zis ca-i pare rau ca Jos dupa el nu a facut nik rau, dar ca tzoapa a anuntat prin statie si nu se mai poate face nik. Si stati ca amenda a constat in 270€ si nu l-au lasat sa mearga la banca si i-am strans 5 € din monezi si tzoapa nu a vrut sa primeasca, ca ea nu primeste monezi, dar un politist tot de la sectia noastra i-a dat 5€ de hartie si a luat el monezile. Si ce ma doare este ca kutface administratorul blocului statea si spiona dupa colt si cred ca tare se mai bucura ca boul asta de cand am venit in bloc se uita la noi cu spranceana ridicata si mereu ne-a pus bete in roate. Asea, am incalecat pe-o sa si v-am spus povestea asa.....am ramas cu un gust amar, dar amar rauuuuu...... Si acum si ceva pozitiv, cum sufletelul nostru ne sterge orice tristete numai cu un zambet, duminica seara ne-a facut si o surpriza. Era vreo 6 asa si el la 7 face nani. Si il intreb eu: facem mami baie? Si dintr-o data il vad ca o zbugheste spre hol, imi zic eu na, a plecat sa se joace. Si peste vreo 5 min merg la baie sa ma spal pe maini. Ce credeti, manzul meu statea in picioare la marginea cazii, si se batzaia nerabdator parca vroia sa-mi zica: hai mami nu mai facem odata baie? Deci m-a inteles [olala], na ii si place sa se balaceasca... Va pup, hai ca scriu de vreo ora la mesaj, intre timp i-am dat sa pape si l-am schimbat, acu gata il trimit [url="http://lb2f.lilypie.com/GfDwp2.png"]Sebastian, baietelul nostru iubit[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

saliu scumpi draga, urata experienta:( am mai auzit povesti dintr-astea, dar char in halul asta... mai ales ca cincierge-ul era in zona si puea sa spuna ca sunteti cu copilul sus. javre... lasa, uita, bucura-te de nazdravaniile luis ebastian care creste atat de reped emare!!!! ana si nina, vacanta placuta! ardeiash ti-am trimis-o din nou. bruno e fara febra, dar ma scot amandoi din minti cu tampeniile ce le fac. poate reusesc sa-i pun la somn totusi. sacha sta pe spate si alalat ii face masaj pe burta.... miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de sacha (08.01.2008) si de... bebe noah 14+ [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=69309&whichpage=2"] Povestea pseudo-nasterii [/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum//topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=70748"] Povestea nasterii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scumpi, am ramas consternata de cum a fost tratat Jos. Si cum nu se facea vinovat de cine stie ce contraventie, (ca doar a parcat 5 min) va da si o amenda usturatoare. E strigator la cer. Cand nenorocitii aia de traficanti umbla liberi si-si fac de cap, politia se ia de oamenii corecti. M-am enervat!!! Pup fata frumoasa sa uite cat de repede incidentul. Si pup si baiatu Sebastian pt ispravile lui de copil cuminte si istet. Ardeiash, in cazul tau politia si-a facut mai mult decat datoria de au venit la usa sa va anunte sa inchideti geamul la masina. Frumoooos. Poate cu gestul asta Belgia a capatat o bulina rosie de la tine pt ca observ de-a lungul mesajelor tale ai critici mai mult sau mai putin nuantate despre tara asta in care de fapt traiesti. No offence. Ana si Nina, citesc aci ca plecati in vacanta. Poate deja ati plecat..... oricum, va doresc distractie placuta si sa va intoarceti pline de energie si amintiri frumoase. Miri, ma bucur ca Bruno e bine si sper sa ramaneti cu totii asa pana la vacanta de peste mari. Pupici la baiatu carliontat dar si lui Sacha si mamei lor. Va doresc o sapatamana excelenta tuturor si va pup apasat. Bepii Live as if you were to die tomorrow, Learn as if you were to live forever
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

scumpi, i-am povstit lui silvian faza. el a venit cu o explicatie pt partea de droguri. bine, asta nu scuza in nici un fel atitudinea ei si nici a portarului... ideea e, ca daca era parcat undeva in fata politiei, mashina poate fi considerata ca suspecta de un eventual atentat. ceea ce nu e deplasat. deplasata e urmarea si toata tevatura. cred ca se puteau linisti altfel lucrurile, dar nah... uneori e tare greu de indurat rasismul, cam pe oriunde ne-am duce in lumea asta:( asa, ardeiash, sa te bucuri ca nu te-au amendat pt geamul deschis!!! pt ca se face si se interpreteaza ca 'invitatie la delicventa'. deci bucura-te ca ti-au atras atentia doar. bepii, mersi de urari. pana una alta suntem bine. suntem pe numaratoare inversa. sa speram ca nua vem peripetii mai departe. miha cum e moni? a trecut gripa? bubitele din gura? sper sa fiti mai bine si sa se poata bucura moni de lili ea draga sid e vacanta! nora... zi ceva, doua vorbe dar zi-ne cum iti mai e... oana, stranger, cum e viata ta? am cules niste tipuri despre unde se face shopping misto de la colege. a nu se rata central station:) si magazinul MsiM din time square:)) pana la urma, ror, e sau nu e? anto, speram ca-ti prieste romania:) daniela, cum creste burtica? inca putin si.... apropos, sanda draga, nu ne mai zici nik? chiar asa, ne lasi de izbeliste? hmmmmm miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de sacha (08.01.2008) si de... bebe rémy noah 16+ [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=69309&whichpage=2"] Povestea pseudo-nasterii [/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum//topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=70748"] Povestea nasterii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele multumesc mult pt. sustinere [pup], intr-adevar e strigator la cer...al meu a zis ok, am parcat un coltisor pe trotuar, da-mi amenda, dar sa fiu tratat in halul asta... Miri nici nu poate fii vorba de asa ceva, e un pic greu de vizualizat( na, ia sa vii in vizita sa vezi unde locuim [:D]) al meu a parcat de fapt pe culoarul care duce spre intrarea blocului, un coltisor pe trotuar, iar langa este iesirea politiei( dar aveau loc suficient) iar apoi daca treci de trotuar pe strada iar sunt parcate masini tot in fata lor. Deci ca sa ajungi in fata blocului, te urci pe trotuar si apoi e culoarul care duce spre intrare(sper sa fii explicat ok). Noi am mai stationat asa si niciodata nu a fost o pb. In fine, cred ca tzoapa naibii era frustrata rau sau she had a bad day si si-a descarcat nervii pe al meu. Ma oftic, ca se intampla sa faci alte nereguli si sa scapi usor si pt. o nika toata ti se intampla asa ceva. Se pare ca depinde peste cine dai...asta e...va trece si asta... Pup toate fetele, somn usor [url="http://lb2f.lilypie.com/GfDwp2.png"]Sebastian, baietelul nostru iubit[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si poate nu am mentionat, amenda este pt. ca am parcat coltul ala pe trotuar + venirea platformei, tzoapa nu zis nik de intrarea politiei, daca intra al meu perfect drept, atunci nu ne mai faceau nik, dar asa nimeni nu ar mai fii putut iesi din bloc... Miri plecati in New York? Cand, de Sarbatori? Oau super, va doresc sa fiti sanatosi si sa va fie totul pe plac! Ana, Nina, vacanta placuta! Taniuc cum se mai simte Swa? V-ati petrecut frumos de Halloween? Miha citesc aici ca Moni e bolnavioara, insanatosire grabnica [pup] Pup fetele [url="http://lb2f.lilypie.com/GfDwp2.png"]Sebastian, baietelul nostru iubit[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tania: eu de fapt spuneam altceva... spuneam ca belgienii obisnuiesc sa cheme politia atunci cand parchezi masina acolo unde nu trebuie. nu eu am spus asta... desigur , nu e corect sa-ti lasi masina aiurea, insa exista cazuri cand efectiv esti obligat sa o faci pt ca nu gasesti un loc de parcare, sau pt ca cineva a ocupat 2 locuri samd.. eu una nu as chema politia .. nu este critica.. ci pur si simplu observatie. daca am criticat tara in care ma gasesc.. am criticat lucruri adevarate.. care exista , nu aberatii si este pt ca mi s-au intamplat multe lucruri pe invers aici. uneori si vecinii mei belgieni, spuneau, asa ceva nu exista in Be.. dati-mi mie nr de telefon ca sun eu sa va aranjez asta... probabil ca am fost ghinionisti.. nu stiu exact.. insa simt ca am trait aici mai mult de jumatate din viata mea, in doar 4 ani. foarte adevarat ca sunt implusiva si vorbesc inflacarat despre tot ce mi s-a-ntamplat aici.. insa nu pot sari peste ....sa sterg cu buretele incidentul cu geamul uitat deschis .. sigur, e un incident mai mult decat placut pt mine.. am avut noroc,,, in plus il gasesc aprope de incredibil.. de-aceea l-am si povestit . exista multe lucruri demn de admirat in be, insa exista si multe lucruri care merita shimbate. pentru mine , ma repet, a trai in be este mereu o provocare.... chiar si belgienii nu ascund asta .. cand e ceva invers.. explica : c'est la belgique daca povestesc.. nu inseamana ca vreau sa aduc un afront aceste tari sau o critica.. este pt ca am simtit nevoia sa povestesc prieteneleor mele ce mi s-a mai intamplat.. [pup][pup][pup] e simplu! s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

scumpi, plecam, dar nu de sarbatori, ci duminica. pusi:) miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de sacha (08.01.2008) si de... bebe rémy noah 16+ [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=69309&whichpage=2"] Povestea pseudo-nasterii [/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum//topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=70748"] Povestea nasterii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...