Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Praline belgiene (39)


Recommended Posts

Buna seara, dragelor[pup]! Noi suntem bine, toate in rutina lor. La fel si biata mama, are zile mai bune, zile mai proaste, dar... chiar si cele mai bune sunt o drama...bietul tata, e un sfant... Altfel, noi suntem simplu, bine, copiii au avut rezultate foarte bune la scoala si au primit cadoul pe care si-l doreau. Eu am avut review-ul trimestrial cu clientul meu si seara am fost la un resto cu ei. M-a intrebat un coleg, dupa vreo cateva pahare de vin bun[8D], cum mi-as dori sa fiu peste vreo 5 ani. I-am zis ca in afara serviciului, unde imi doresc sa progresez, n-as schimba nimic din ce am. -It's just perfect, i-am zis. El a zambit lung (irlandez) si a replicat: -This is wise (intelept). O fi. Sper sa ma simt in stare sa vin la Miha'[pup]. Pana atunci, pe 13nov e ziua mamei si nu stiu nimic, daca va mai fi cu noi, daca as avea curajul sa ma duc s-o vad...Gandul ca imaginea ei atat de neputincioasa mi-ar ramane in memorie pentru toata viata...gandul asta ma paralizeaza... Va doresc o noapte buna. 1000x[pup] Nora[hia]cu [url="http://by.lilypie.com/oTJ8p1.png"]Andrei[/url] si[url="http://by.lilypie.com/0Ecup1.png"] Victor [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

miri: am primit-o .. e super/superba! imi place mult de tot.. iti multumesc si pt urari. va doresc asemenea ! [pup][pup][flo] Nora: daca-mi dai voie sa -ti dau un sfat: du-te sa o vezi pe mama ta. negresit! e foarte important pentru ea... pentru tine va fi super greu, dar de-asemenea important. nu vreau sa fiu [:-@] nu stiu cum , ca nu gasesc cuvinte, si poate ca pare ca e usor sa dai sfaturi.. .. insa am experienta lui cristi care il stia pe tatal sau fff bolnav, eu chiar ii spusesem sa-si ia liber de la serviciu si sa se duca sa-l vada, sa-l incurajeze ca poate insemana chiar vindecarea .. nu a mai apucat si asta l-a durut infinit mai mult. a regretat enorm ca nu a fost sa-l vada.. si cred ca in adancul sufletului nu-si va ierta-o niciodata, pe langa suferinta pe care a avut-o. amandoi am crezut ca totul va fi ok.. si ne-am inselat ,, acum am ramas cu regretele, si nu sunt usor de dus in spate iti garantez ca vei trai toata viata cu inima linistita ca ai facut tot ce s-a putut .. si vei avea mereu in suflet numai cele bune.. pt ca e vorba de mama .. . Doamne-ajuta! morgane: tu ce faci? esti ok? carmen? tu tot la soare esti? celelelate fete? s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saltare' [pup] Scumpilici imi pare tare rau de incident, si te inteleg ca a fost frustrant...; iar amenda nu a fost nici ea de neglijat, mai bine ii cheltuiai pentru Sebastian...; m-a impresionat cum ti-a luat-o dragul de el inainte cu baita....pui mic si scump[pup]; si ma bucur ca ne-ai mai scris ceva despre el [:D]; Anamana si Ninutzuk vacanta placuta [:)]. Mirikutz ma bucur ca Bruno este mai bine, bafta cu pregatirile de plecare. Nora multa putere sa treci este toate astea cu bine [pup]; Fete merci de sustinere si urari pt. Moni; a facut intradevar o forma tare urata de gripa, ne chinuim cu febra de Joi, doctor, iar doctor, tuse urata, curge nasul, n-a dormit 4 nopti....n-a mancat nimic....pur si simplu ne uitam cum se topeste pe picioare...groaznic; dar astazi in sfarsit a fost mai bine...; pacat de vacanta, dar nu-i nik, sa fie ea sanatoasa.... In rest, nany is in town (Lili) si se gateste non stop la noi, care mai de care mancaruri si prijituri...am ajuns sa ma duc la cate doua ture de zumba in aceeasi ca sa le consum....[:D] . Cam atat, va pup si va doresc o seara buna [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ardeiash, chestia asta cu "ai facut tot ce-ai putut" ma doare, chiar nu stii cat de mult. Mama e bolnava de 3 ani iar viata mea s-a schimbat enorm d-atunci, am trecut prin toate fazele de sufeinta, de la disperare la resemnare, am renuntat la n-spe vacante doar ca sa merg s-o vad,am facut muuulte eforturi ca sa le pot trimite cat mai multi bani, am suferit mult cand am vazut ca, in ciuda a nenumarate ocazii, nu am reusit niciodata sa comunicam, nu a avut nimic sa-mi spuna... Am fost acasa de Paste cu emotia ca o vad pentru ultima oara, am fost in vara acasa, cu emotia ca o vad pentru ultima oara, am rugat copiii sa se sacrifice si sa inteleaga. Ma trezesc noaptea cu durerea in suflet si ma sperii ziua cand ma vad fericita pentru ca ma simt vinovata... Hei, dar ce ma obosesc sa vorbesc eu aici, tu stii mai bine decat mine, nu? Nora[hia]cu [url="http://by.lilypie.com/oTJ8p1.png"]Andrei[/url] si[url="http://by.lilypie.com/0Ecup1.png"] Victor [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nora, sincer ma lasi fara cuvinte. fiecare familie e diferita, nu stiu exact cum e la tine ... insa povestile astea au un punct comun: sunt tare dureroase [q] Sper din tot sufletul ca nu ti-am spus cuvinte care sa te doara , nu asta era in intentia mea. Daca da, imi cer realmente scuze. Am incercat sa-ti explic sentimentele pe care le-am trait noi candva, nu prea de demult, regretele pe care le simtim acum.. si cam ce am face noi , e adevarat, daca s-ar da timpul inapoi . Totul este extrem de greu de explicat si de facut atunci cand vorbim de parintii nostri. Cristi s-a vazut in imposibilitatea de a fi facut ceva care sa-l ajute pe tatal lui la timp.. ar fi mutat muntii din loc .. dupa aceea, insa nu a reusit sa-l mai vada in viata macar 2 secunde si asta ar fi contat enorm de mult pt el ... Au fost cateva luni in care nu credeam ca o sa-si revina.. chiar si eu am fost intr-o perioada de transa.. mergeam pe strada si nu prea vedeam masinile din ce directie veneau.. mi-aduc aminte ca mariana, prietena mea si Clarice, prietena Ninei au incercat sa ma scoata din starea aceea de soc.. le sunt tare recunoscatoare. dupa aceasta experienta , cred cu tarie ce-am explicat in mesajul anterior.. cred ca trebuie sa fim alaturi de parinti cat mai mult , in masura in care se poate... indiferent de cum reactioneaza ei. unii sunt schimbati din cauza batranetii sau a bolii.. cred ca asta e greu de luat in calcul.. insa este f adevarat.. tatal meu e super nervos si da niste replici de nu-ti vine sa crezi.. insa are 71 de ani si ma rog la Dumnezeu sa-l tina cat mai mult in viata,, ,asa cum e el.. morocanos , nervos si cu replici care nu-mi convin [asia],, eu una m-as duce de ziua mamei sa-i fac o surpriza.. ramane tu sa analizezi situatia si sa hotarasti... insa dupa cum te cunosc, asa putin cat te cunosc, am convingerea ca vei lua decizia cea inteleapta. multa sanatate mamei si tie putere ! MIha: imi pare rau ca monicutz e bolnavior... dar e bine ca nany e alaturi de ea, stiu ca o iubeste mult ,, si asta poate ajuta . multa sanatate si puiului tau apropos: am vazut ca m-ai sunat .. aveam telefonul aruncat prin geanta si n ua reusit sa-l gasesc in timp util [:I] apoi te-am sunat si nimic... de fapt , despre ce era vorba ? s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

perle de copkii Raspunsuri date de copii din clasa a doua la urmatoarele intrebari: De ce a facut Dumnezeu mame? 1). Ea e singura care stie unde e banda de lipit. 2). Mai mult ca sa curete casa. 3). Sa ne ajute pe noi cind ne nastem. Cum le-a facut Dumnezeu pe mame? 1).El a folosit pamant, cum ne-a facut si pe noi. 2). Magie, plus putere suprema, si a amestecat mult. 3). Dumnezeu a facut mame la fel ca mine si tine ... Numai ca el a folosit piese mai mari... Din ce ingrediente au fost facute mamele? 1). Dumnezeu a facut mame din nori si par de inger si cele mai frumoase lucruri din lume si un pic de severitate. 2). Ele trebuie sa aiba startul din oase de om. Dupa aia s-a folosit foarte multa ata, ma gandesc. De ce Dumnezeu te-a dat pe tine mamei tale si nu la altei mame? 1). Pentru ca noi sintem neamuri.. 2). Dumnezeu a stiut ca ea ma iubeste mai mult decat mamele altor oameni. Ce fel de fetita a fost mama ta? 1). Mama mea a fost totdeauna mama mea si nimic altceva. 2). Nu stiu, ca nu am fost pe vremea aia, dar cred ca a fost mare sefa. 3). Altii imi spun ca ea era buna candva. Ce a trebuit sa stie mama ta despre tatal tau inainte ca ea sa se casatoreasca cu el? 1). Numele lui de familie. 2). Ea a trebuit sa stie trecutul lui. Daca a fost un escroc? Daca se imbata cu bere? 3). Daca face cel putin $800 pe an, daca el a spus ’nu’ la droguri si ’da’ la treburile casei? De ce mama ta s-a casatorit cu tatal tau? 1). Tatal meu face cele mai bune macaroane din lume. Si mama mea mananca mult. 2). Ea a devenit foarte batrana si nu mai putea sa faca nimic fara el. 3). Bunica mea mi-a spus ca mama mea nu a avut sapca gindirii pe cap cand s-a maritat cu tata. Cine-i boss la voi in casa? 1). Mama mea nu vrea sa fie boasa, dar ea trebuie sa fie pentru ca tatal meu e pampalau. 2). Mama e. Poti sa-ti dai seama dupa cum face inspectia camerei mele. Ea vede orice sub pat. 3). Eu cred ca mama e, numai pentru ca ea are mai multe de facut decat tatal meu. Care-i diferenta dintre mama si tata? 1). Mama lucreaza la lucru si lucreaza acasa, iar tata lucreaza numai la lucru. 2). Mama stie cum sa vorbeasca cu profesorii fara ca sa-i sperie. 3). Tatii sint inalti si puternici, dar mama are puterea reala, pentru ca ea este cea pe care o intrebi cind vrei sa perteci o noapte acasa la prieteni... 4). Mama are magie, ea te face sa te simti bine fara doctor. Ce face mama ta in timpul liber? 1). Mamele nu au timp liber. 2). O auzi pe ea zicand ca plateste facturi toata ziua. Ce ar trebui sa schimbe mama ta, ca sa fie perfecta? 1). In interior ea e deja perfecta. Pe dinafara cred ca ar trebui o operatie de frumusete. 2). Dieta. Daca ai putea sa schimbi ceva la mama ta, ce ar fi? 1). Ea ma obliga tot timpul sa imi tin camera curata. As sterge asta din ea. 2). As face-o mai desteapta. Atunci ea ar sti ca sora mea e cea care a facut prostii, si nu eu. 3). Eu as dori ca ea sa scape de ochii invizibili de la spatele capului.[pk] s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saliu! Miha multa sanatate Monicai!!! Eu am tras vro 3 saptamani cu o tuse nemernica, am fost de trei ori la docotr si am stat po saptamana acasa...cand in sfarsit mi-a trecut mie jmekeria s-au pricopsit colegii mei de aceeasi tuse magareasca... Scumpi ce politista nesimtita, asta sau era in prima ei saptamana de lucru doritoare ssa se afirme sau e antisociala mai demult....mai distrat cu povestioara cu Sebastian, oricum asa baetsel dragutzel mai rar, spun asta foarte cinstit imi place de el de mor! Taniuk tare Denis cad zice ca are cea mai buna mama din lume, adevarul este ca oricine ar fi gelos pe relatia dintre voi, adevarata mama si fiu bine crescut! Carmen ma bucur ca ai dat de stire, ai o burtica foarte frumusica, ai grija de ea si de tine! bafta si don't be a stranger girl, oke!?! Ana am dibuit o poza cu Maria cocotzata pe scara si tinandu-se de un bostan, dulje foc pozulica aia! Danyelana me dor de tine, sper sa ajung sa te vad macar o data pana nasti nu vreau sa pierd minune de burtica!!! Mirik io o sa ma feresc de shopping in the big apple(da nu jur ca o sa-mi si reuseasca:;))..io vreau sa vaz statuea, si pe Santa Claus la Macy's (sa te duci cu pustii tai dar se sta la coada minimum 2 ore)si sa patinez la rockeffeler center, sa vaz ceva pe broadway si mai ales sa ma bucur de un Craciun linistit dupa ultimele doua Craciunuri cu peripetii..bat naibii in lemn;)Bon pana una alta,arunca ce-i de aruncat in geanta, fasten your american airlines seat belts, ia-ti copiii si barbatu si bucurati-va de the city that never sleeps!, abea astept sa aud impresii, nici n-ai idee! Si update despre mine, io sau habar n-am sa-mi organizez timpul ori sunt ocupata ori o mare putoare nici eu nu mai stiu ca in afara de munca si somn nu mai apuc sa fac nimic....In seara asta mi-am facut bagajele maine plec in 3 zile de supravietuire la naiba prin Ardeni, iar fara caldura si lumina doar cu un rucsac dormind prin coteze sau poduri depinde unde ne gazduieste lumea....Asta ar fi ok ca na trece vremea repede o caterinca, o 'cafea' (adicatelea vin rosu) sau ceai (vin alb) cand dorm copiii atmosfera ca lumea, da sambata taticu avem 15 km de mountain bike pe dealurile de pe langa La roche...eu pana urc o podisca imi dau rasuflarea d-apoi nu's cati km de dealuri...si dupa ce terminam trasul de mountain bike avem rafting, adicatelea toti intr-o barca si pe rau in jos... la rafting la mine intrebarea nu e daca o sa cad in apa ci cand cad in apa....deci gripa nasoala here i come againnnn gata pupe http://brusselsbucharest2azores.wordpress.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata [:D] Dragele mele va multumesc inca odata pentru urarile de sanatate pt. Monica [pup][pup] [pup], sunteti niste bombonici [pup]; de ieri in sfarsit este mai bine, si ma bucur sa imi vad copilul zgubilitic inapoi, chiar daca tropaie precum titirezul de nu o mai opresti acum...[:D]....; acum vad ca s-a tuflit nany...poate da Domnul si nu mai gateste atat...[:D]....azi sunt programate sarmale si salam de biscuiti...(scuze gravidutelor, dar daca sunt amatoare....HELP ! [:D]); si asta dupe 3 ciorbe saptamana asta, fasole cu costita..pui cu sos si piure...vita stroganoff....upfff...greu [:-@] Glumesc....bineinteles ca nu vreu sa se imbolnaveasca nimeni...desi ne-a spus doctorul ca sigur urmam noi, dar nu obligatoriu cu asa forma severa. Oana iti doresc dropping placut si enjoy it [:D]; ma bucur mult ca mai avem vesti de la tine; suna tare bine ny in perioada sarbatorilor..super;[pup] Ardeiash da, te-am sunat, cred ca in legatura cu piata cu produse romanesti, vroiam o informatie, dar m-a ajutat Nina; [pup] scuze dar cand m)ai sunat tu eram in crize cu Moni febra mare si frectii cu spirt...;[pup] Miricutz cum stai cu bagajele...dar de fapt nu iei bagaje nu? Stiu colegii mei cand pleaca in State, pleaca cu valizele apropape goale...[:D]; scuze pentru mess, mi-ai trimis un mesaj dar mess-ul mei se blocaze, a trebuit sa-l reinstalez.[pup] Acum ma intorc la rontaitul de cifre, am nspe mii de meetinguri azi...[:-@] O zi buna tuturor, M
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...