Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dovlecei veseli in asteptarea Mosului (11)


Recommended Posts

Liliacule [pup][pup]Ce ma bucur ca s-a linistit parlamentarul.Si så tii ca foiala asta in somn o are si Bruce.El doarme singur intr-un pat regesc, maaare.Si e tot a lui.[:D]Chiar si cand ma mai nimeresc pe acolo.Aproape ma impinge pe mine pe jos ca så incapå el.Deci spui ca aveti deja un canin..Doamne ,sper si eu så ajung ziua aia cand i-au iesit toti ca pana acum durerea de la canini a fost cea mai urata. Pup si Andrusca cea frumoaså.[pup] Luto mami tu sårbatoresti luni ziua numelui??[flo]Aici e sf Lucia luni si e maare sårbatoare la suedezi.Se fac serbari la gradinite/scoli si se papå lussekatter(prajituri cu sofran)[pofta] [*]Iuliana, mami de cretulin Bruculin(14.08) si [gravired] 27+ cu [fetita] cu fundita[*]
[aho]Vine,vine Mos Craciun!![aho]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Luci deci luni te asteptam cu prajitura! Iulika pup puiu pe obrajori sa-i mai iau din durere! [pup] Lili esti bestiala, mami!!! Cate studii si uite ca au fost cu folos! Noi inca tot pe jos dormim. Dar minunea a tinut doar o saptamana. Poate ca ar fi dormit bine atunci si in pat, si a fost o coincidenta. Oricum, ramanem pe jos ca dorm eu mai bine [:D], chiar ma gandeam azi-noapte ca nu am mai dormit de mult timp in ce pozitie am vrut [:D].... Cu curatenia, dupa ce s-au mutat ai mei la casa, eu studenta la Cluj veneam de sarbatori acasa si toate zilele libere asta faceam, curatenie si ordine (e mult de lucru fata de un apartament)! Toata lumea stia ca fac casa ca noua, spalam si wc-urile ca nimeni alta si eram cunoscuta pentru asta [:D]. Semnalul de alarma mi l-am tras singura cand am prins un Craciun la care eu inca spalam intr-o baie la ora 7 seara, un Pasti cand de-abia am apucat sa ma spal dupa curatenie ca sa mergem la 12 noaptea la Inviere si... cireasa de pe tort, cand in ajunul nuntii eu eram cu clorul intr-o mana si pamatuful de praf in buzunarul de la pantaloni, in loc sa ma masez undeva sau sa ma cosmetizez undeva. De parca invitatii mi-ar fi studiat mizeria din casa... De atunci mi se pare ca sarbatorile trebuie sa fie despre iubire, prietenie, bunatate, comunicare, etc etc. Partea proasta e ca nu sunt de acord nici ca sarbatorile sa fie motiv de a manca [:D]. Relu tot vrea sa mergem pe la lume la masa, eu nu sunt de acord [:D]. Mie mi se face foame ca in orice alta zi si prefer sa mananc acasa. Ma enerveaza la culme sa ma serveasca lumea cu mancare, sa insiste, apoi si cu bautura... Si normal ca daca eu consider asta un chin, cand vine cineva la mine nu intind masa, am impresia ca au venit sa ma vada pe mine si sa ne simtim bine. Acuma normal ca daca ar veni tocmai din Suedia [:D], as intinde masa mare [olala]! Dar turismul culinar pe la vecini si neamuri nu-l inteleg [:D]
Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009) "As a mother comforts her child, so will I comfort you." - Isaiah 66:13 Geneza 1:29 Si Dumnezeu a zis: "Iata ca v-am dat orice iarba care face samânta si care este pe fata întregului pamânt, si orice pom, care are în el rod cu samânta: aceasta sa fie hrana voastra."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, am uitat sa spun ce caut pe net... ma relaxez si eu putin, ca nu ma pot culca niciodata imediat dupa ce l-am adormit... Ca l-am adormit azi, nu ieri [:D]
Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009) "As a mother comforts her child, so will I comfort you." - Isaiah 66:13 Geneza 1:29 Si Dumnezeu a zis: "Iata ca v-am dat orice iarba care face samânta si care este pe fata întregului pamânt, si orice pom, care are în el rod cu samânta: aceasta sa fie hrana voastra."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamici dragi, Vreau sa va salut si eu la primele ore din zi. N-am prea apucat sa mai scriu in ultima vreme, dar ma gandesc la voi si va trimit o [grup]. ___________________________________________________________________________________________ Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009) "... ce nebunie e sa judeci pe altii dupa tine insuti..." (Goethe)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui raluk16
Da, am uitat sa spun ce caut pe net... ma relaxez si eu putin, ca nu ma pot culca niciodata imediat dupa ce l-am adormit... Ca l-am adormit azi, nu ieri [:D]
Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009) "As a mother comforts her child, so will I comfort you." - Isaiah 66:13 Geneza 1:29 Si Dumnezeu a zis: "Iata ca v-am dat orice iarba care face samânta si care este pe fata întregului pamânt, si orice pom, care are în el rod cu samânta: aceasta sa fie hrana voastra."
Somn usor, Raluk![nani][flo] ___________________________________________________________________________________________ Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009) "... ce nebunie e sa judeci pe altii dupa tine insuti..." (Goethe)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ralukule[:D][:D]m-ai facut så rad.Sa stii daca am apårea pe acolo e musai så intinzi masa ..nu pt mine ci pt Bubu.E recunoscut in cercul nostru de prieteni ca i se face foame repede si e musai så intinda masa mare.[:D](si tot un slåbånog e) Dar in rest så stii ca e de tine aici.Sincer!Påi aici cand se merge in vizite la suedezi nu sta absolut nimeni så intinda masa mare.Aici o cafea si un biscuit langa e service-ul preferat. Numai noi romanii cand facem intalniri din astea påi se lasa cu festin mare si galagie..cum stii. Nu stiu daca ti-am povestit cum am mers in vizita la un prieten din copilarie de a lui Bubu si din cauza ca nu ne anuntasem vizita ci a fost ceva spontan, ei(el si sotia lui) s-au asezat la cin asi s-au scuzat ca nu au pregatit masa pt 4 persoane ci 2 si ne-a initat så ne facem comozi in sufragerie.[pk][pk] CAm astia sunt suedezii..Fårå stres!![:D] [*]Iuliana, mami de cretulin Bruculin(14.08) si [gravired] 27+ cu [fetita] cu fundita[*]
[aho]Vine,vine Mos Craciun!![aho]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bia [pup] Iulika eu am mai zis ca acolo e de mine. Numai problema cu soarele mai trebuie s-o rezolvam! [:D] Geniala treaba cu cina respectiva!!! [pk][pk][pk] recunosc ca totusi de asa ceva nu ma vad in stare... Pai cand veniti la noi aveti noroc ca mami e romanca autentica si pune masa, si Relu e roman autentic si face gratare si mici [:D].
Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009) "As a mother comforts her child, so will I comfort you." - Isaiah 66:13 Geneza 1:29 Si Dumnezeu a zis: "Iata ca v-am dat orice iarba care face samânta si care este pe fata întregului pamânt, si orice pom, care are în el rod cu samânta: aceasta sa fie hrana voastra."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cu-cu[8D] mai dar de mine nu intreaba nimeni,se poate asa ceva?? ia va rog o poezie,o urare,o maslina ceva la fata,ca am motiv de sarbatorit[pk] va pup dragelor[pup][flo] noi schimbaram cuibul de curand si am fost super prinsa,insa incet ne revenim.daca ne lasa caninii[bang] Mihaela cu Joshua scump si drag[il] 09.09.2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui kawaichan
cu-cu[8D] mai dar de mine nu intreaba nimeni,se poate asa ceva?? ia va rog o poezie,o urare,o maslina ceva la fata,ca am motiv de sarbatorit[pk] va pup dragelor[pup][flo] noi schimbaram cuibul de curand si am fost super prinsa,insa incet ne revenim.daca ne lasa caninii[bang] Mihaela cu Joshua scump si drag[il] 09.09.2009
Mami, vad eu bine??!! V-ati mutat in CAnada??[pk]Daca m-as pricepe ti-as face o urare de pici, dar nu sunt asa buna decat så iti spun ca mi-a fost taaare dor de tine si astept så ne mai spui de Mozardinul meu preferat.Si cu motivul de sårbatorit nu ne mai tine asa in suspans ..mie una mi-a spus medicul så nu am stari de suspans ca nu e bine pt bebe.[8D] [*]Iuliana, mami de cretulin Bruculin(14.08) si [gravired] 27+ cu [fetita] cu fundita[*]
[aho]Vine,vine Mos Craciun!![aho]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui raluk16
Bia [pup] Iulika eu am mai zis ca acolo e de mine. Numai problema cu soarele mai trebuie s-o rezolvam! [:D] Geniala treaba cu cina respectiva!!! [pk][pk][pk] recunosc ca totusi de asa ceva nu ma vad in stare... Pai cand veniti la noi aveti noroc ca mami e romanca autentica si pune masa, si Relu e roman autentic si face gratare si mici [:D].
Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009) "As a mother comforts her child, so will I comfort you." - Isaiah 66:13 Geneza 1:29 Si Dumnezeu a zis: "Iata ca v-am dat orice iarba care face samânta si care este pe fata întregului pamânt, si orice pom, care are în el rod cu samânta: aceasta sa fie hrana voastra."
Hai mai mami ca am avut vreme mult mai faina anul asta..Sincer mult mai faina decat la voi(anul asta)[pk][pk]Asa cå eu zic så te mai gandesti.[pup] [*]Iuliana, mami de cretulin Bruculin(14.08) si [gravired] 27+ cu [fetita] cu fundita[*]
[aho]Vine,vine Mos Craciun!![aho]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...