Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nord Americancele traiesc sanatos! 8


Recommended Posts

Yo m-am porcit asta seara. Scuze de expresie. Am mancat sunca presata insa m-am scapat in bomboane cu scortisoara. Seb e bolnav, are o angina, nimica toata dar atat e de "chiant" cand e bolnav ca imbatranesc cu 3 ani. Munca de lamurire sa-l duc la dr., noroc ca e medicul nostru cu care e obisnuit, munca de lamurire sa manance ceva ca sa-i pot da medicamentele, iar noptile sunt oribile...geme s daca il atingi cu degetul mic de la picior. Si doarme cu mine cand e bolnav[:D]AM inceput antibioticul asta seara. De maine seara pot sa sper la ceva ameliorari. Ma dor toate alea, maine nu pot merge la sala ca e miercuri, copi sunt acasa, deci sper sa ma pot misca joi si sa merg la sala. Sau vineri si sambata. Vad eu! PS. Mi-a trebui sa fac pe desteapta pe rameur, acu' abia ridic bratele si abia merg. Bine nu e numai de la asta..si eliptica[:D] Rade al meu de mine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui maru
deci spinning am facut, nu-i de mine. am facut de fapt aerobic spinning, 4-5 luni! Nope, ma durea fofoloaca de muream de rusine, gemeam de cate ori ma asezam[:D] yoga nu pot sa fac ca ma bufneste rasul. Am avut yoga pe etaj, si intre departamentul nostru si sala de yoga era un perete de geamuri. Am ras cu lacrimi, nu puteam sa stau la pranz in departament, de aia m-am dus la spinning. boot camp, daca e pentru tonifiere musculara, go for it! Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Marule, ce mi-ai facut? iti dai seama ca citesc mesajul tau dimineata la job langa cafea? Si ca sunt pe sub birou de ras...? Sufletelule, cum poti scrie!!!! Eu vreau sa fac cate un program din fiecare pe saptamana, adica fara abuz, prefer sa fiu capabila sa merg 1 an asa, decat 2 luni in forta si apoi pauza. Dar o sa fiu capabila? Ai dreptate spinningul e dur, dar incepi treptat pana ti se obisnuiesc ligamentele [:D] In Romania, fara exceptie, pe unde mergeam la sala nu se putea sa nu fie un prof super, si [olala][pofta], si-mi cadea cu tronc profu'... De nu iesea nimic [bang] trebuia sa schimb sala...[:D] Dar aici n-am nici o sansa, e genul care nu ma prinde[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci Maru, e mai bine! D-ne ajuta! ISELIN mie mi-a facut-o omul meu o data. venise in vacanta pe cand eu stateam in Buc. si am zis sa mergem la sala, la Bucur Obor aveam una fix langa noi. La sala m-am uitat si eu mai lung la unul, dupa care am facut exercitii cu al meu.A doua zi mergeam cum mergeam, a treia zi, mergeam cracanata. scarile de la metrou erau un calvar sa le urc si sa le cobor. La servici unde trebuia sa stau pe scaun, stateam in picioare. Al meu mi-a zis doar ca asa-mi trebuie daca ma uit dupa baieti! [alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Io zic adevarul si numai adevarul, ca daca imi zicea si mie cineva dinainte cum e cu alea alea, nu ma mai cataram pe bicicleta! Iti dai seama ca vreo 5 luni Victor a zis ca gem de placere, da? Io nu pot sa am instructor de ala eye candy, ca stau ca curca in lemne si ma uit la el cum se misca (evaluez masa musculara!). Asa fuse prima mea zumba, se misca spaniolu ala de ma baga in boale, si cum nu-mi ieseau pasii, ma asezam pe saltea si ma uitam la el cum se misca...Am renuntat, nu de alta, dar imi oboseau ochii! Apoi am facut zumba cu o tanti care era mai blanda, si ne-a invatat pasi, am putut sa ma concetrez si eu si sa slabesc cevasilea... Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui delphin
Merci Maru, e mai bine! D-ne ajuta! ISELIN mie mi-a facut-o omul meu o data. venise in vacanta pe cand eu stateam in Buc. si am zis sa mergem la sala, la Bucur Obor aveam una fix langa noi. La sala m-am uitat si eu mai lung la unul, dupa care am facut exercitii cu al meu.A doua zi mergeam cum mergeam, a treia zi, mergeam cracanata. scarile de la metrou erau un calvar sa le urc si sa le cobor. La servici unde trebuia sa stau pe scaun, stateam in picioare. Al meu mi-a zis doar ca asa-mi trebuie daca ma uit dupa baieti! [alcool]
aha mai sunt si altii ca mine ce e frumos trebuie apreciat! [:)][olala][:)][olala]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui maru
Io zic adevarul si numai adevarul, ca daca imi zicea si mie cineva dinainte cum e cu alea alea, nu ma mai cataram pe bicicleta! Iti dai seama ca vreo 5 luni Victor a zis ca gem de placere, da? Io nu pot sa am instructor de ala eye candy, ca stau ca curca in lemne si ma uit la el cum se misca (evaluez masa musculara!). Asa fuse prima mea zumba, se misca spaniolu ala de ma baga in boale, si cum nu-mi ieseau pasii, ma asezam pe saltea si ma uitam la el cum se misca...Am renuntat, nu de alta, dar imi oboseau ochii! Apoi am facut zumba cu o tanti care era mai blanda, si ne-a invatat pasi, am putut sa ma concetrez si eu si sa slabesc cevasilea... Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Unde o fi emoticonul cu ala de se tine de burta cand rade si ulterior cade de pe scaun?[:D][:D] Marule, sunt convinsa ca Victor iti recomanda sa reiei cursurile de spinning! Ma gandesc sa nu ma ia rasul in timpul cursului gandindu-ma la ce e scris aici pe topic [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu pe baricade cu gym-ul. Aseara am fost la kickboxing, m-a rupt si ala, era de asteptat! Dar am rezistat eroic, pe baricade o ora incheiata! Am ajuns acasa rosie la fata ca focul de ma intreba al meu unde am fost de fapt[:D]

Am dormit ca un bebe de la 10 aseara si pina la 6 azi dimineata, eu care sufar de insomnii de la virste fragede. Cred ca asta-i solutia, sportul! Eu de-aia nu dormeam ca eram prea odihnita![:D]

Azi nu mai ajung la Capoeira aia (pacat, se anunta bine, instructor e un tip cu muschi si-n par, imbracat cu niste colanti super mulati si un maieutz bun de fie-mea! Pacat, mare pacat, dar mai am si treburi casnice, fir-ar sa fie!

Las ca vineri sint iar la Zumba![pk] Ce-mi place!

 

Va pup si sa auzim numai de bine!

 

 

 

 

I embarrass my teenagers , they drive me nuts. We are even!id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...