Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nord Americancele traiesc sanatos! 8


Recommended Posts

cumva retii apa? esti in perioada aia a lunii? ieri n-am dat raportul: blueberry, sushi, grefa, ceai verde azi: blueberry, 2 oua fierte, 1 bun cu crema de branza, ceai verde, un square cu figs, pentru ca trebuia sa iau o pastila de bostan (cap in traducere libera) maine: blueberry, un subway si grefa, ceai ca de obicei. m-am intors la greutatea dinainte de Craciun. Sunt happy! Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu is comsi comsa, inca mai am un pic de muncit, nu mult, dar nu ma stresez prea tare. E foarte bine Maru ca ai ajuns la greutatea dinainte de Craciun, de curiozitate, cat ai pus? Cred ca te-ai apucat mai din timp, sau n-ai pus chiar mult, in 2 saptamani, iaca ai obtinut ce voiai. La mine a fost in patru reprize ( de mancat fara masura), vineri noaptea, sambata am avut invitati si duminica am fost noi in vizita, apoi de Revelion si pe 1, de Sf. Vasile, plus ca nu prea am mai numarat caloriile in rest, n-am mancat foarte gras, dar totusi am zis ca odata-i Craciunul. Aproape ca m-ati convins si pe mine sa mananc ouale alea, am fiert cate doua oua cateva zile la rand, m-am uitat la ele, la mine apoi si am decis ca nu e chiar asa de grav, data viitoare le mananc, promit. Carmencita Cristian si Alex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pusesem 4 pounds.

deci sunt la 140, ori eram ieri dimineata.

pentru ca intre timp...

deci ieri am avut o zi criminala la servici, si am apucat sa imi beau ceaiul dimineata si subway-ul la pranz in timpul unei sedinte.

M-am intors cu fructele acasa, unde Andrei ma astepta cu fries tavaliti in vreo 3 feluri de branza...si cu ultimul Harry Potter aparut pe dvd, sa ne uitam impreuna...

azi e zi de peste...

ma duc sa pun de ceai!

 

Emma Aida e inger[ruga]

Doamne'ajuta!

http://maru-incotro.blogspot.com/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

maru cum adica: blueberry, sushi, ceai verde? Adica ASTA ai mincat tu o zi intreaga? Si daca bagam 45 de sushi si tot muream de foame( sau de constipatie, de atita orez[:)])

Mie m-i se pare cam putina mincare pentru o zi! Am citit ca daca maninci mai putin de 1200-1300 cal/zi esti la risc de binge eating. Poate n-am inteles eu bine si mai maninci si altceva pe linga.

Iar orezul ala alb....nu stiu, zau cit e de sanatos. Ala-i zahar curat.

 

Eu ma laud, in schimb,cu mincat ciocolata la 11 noaptea

[bang] Adica la teorie stau bine, practica ma omoara.

Dar am fost la gym de 3 ori saptamina asta (zumba, kickbox si stepper). Plec din nou in cinci minute.

Va pup si we placut!

 

 

 

 

 

I embarrass my teenagers , they drive me nuts. We are even!id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

maru, si mie mi se pare ca mananaci tare putin, pana la urma vrei sa fii sanatoasa sau schiloada? ai dat 25 lbs jos intr-un an, e excelent, eu zic sa incerci sa te mentii de acum, mai lasa slabitul, zau. sport si mancat echilibrat. noi te sustinem.

 

uite, prin comparatie, eu am mancat azi capsuni, o salata de la charlie's cu piept de pui, 3 felii de paine fara gluten cu beef brisket si barbecue sos, castraveti murati. am mai mancat 2 pachete de musketeers truffles (in total 340 de calorii!!!). drept, ieri m-a durut stomacul si-am baut mult ceai si am mancat covrigei toata ziua asa ca azi mi-am cam facut de cap dar...you get the idea. n-am alergat nici ieri nici azi [bang]sper sa reusesc macar maine.

 

 

edit ca m-am simtit tare vinovata si-am iesit sa alerg noaptea. dar gata, ma simt mai bine, acu ma uit la the world's dumbest pe tru tv [:D]

 

pumba, 6 mile e f bine, eu fac cam 4 cand alerg dar daca as avea copii mai mari as baga si mai mult. ma tenteaza si un maraton, adica de ce nu?

 

Andreea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

stai ca totul sta in cantitate si in distributia pe zi: bleuberry: pai am un container de cel putin jumate de kil, si toata dimineata, printre picaturi, lucrez la el[:D] sushi meu fu cu brown rice si peste crud, spicy! grefe, hm, desfacute vreo 2 si toata dupa amiaza lucrat la ele. seara ciugulit cand gatesc... stiti ca mai povesteam eu, eu sunt cu pofte/pofte! pai sunt zile in care as manca toate traznaile, si sunt zile in care mancarea e dusmanu meu! Stiu ca e stress related si le iau asa cum vin. Daca azi nu am mancat cine stie ce, maine e alta poveste. vreau sa ajung la 135 lb, atat, si apoi gata cu slabitul. Sunt f multumita de ce si cum. A, si voi nu uitati ca eu nu fac sport deloc acum, din martie va fi alta poveste, dar acum, miscarea mea se rezuma la colindat ChinaTown la pranz in zilele in care nu e gerul muscator! (cam o ora) Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...