Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nord Americancele traiesc sanatos! 8


Recommended Posts

eu am Skechersii aia, ce sa zic, am fost asa si-asa multumita, partial si din vina mea. i-am comandat online si erau nitei prea mari ceea ce le afecteaza enorm performanta. NU poti alerga cu ei, dar sunt excelenti pt mers rapid iar eu ii foloseam cu mult succes pe elliptical. la inceput s-a simtit imediat ca imi lucra anumiti muschi neatinsi pana atunci, dar dupa o vreme nu s-a mai simtit mare branza. ba parca s-a mai topit si talpa aia. anyway, daca n-as fi dat $100 nu mi-ar fi parut rau,. dar ma cam oftic, apoi am vazut la wal-mart ceva asemanator pt vreo $25 [bang] ieri inca eram in revenire cu stomacul asa ca am mers si impins la carut mai bine de o ora. azi am alergat vreo 40 de minute. as vrea si eu sa pot baga o ora dar n-are rabdare copilu in carut si nu imi place sa alerg pe banda. e plictisitor. ajuns sa-mi numar pasii zau. podeanu [flo] Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Delphin, azi am alergat si te 'auzeam" din spate cum ma impingeai. Am alergat 5 minute cu 14km/hr si apoi merg repede 2 minute cu 10 km la ora. Am mai facut exercitii de musculatura ptr brate si abdomen (ieri am facut picioarele) am terminat cu 20 minute pe step. Acasa mi-am mincat omleta de eggwhites. Diseara e si yoga, dar incepe si Amer Idol pe care il urmaresc de citiva ani de zile. Tre' sa ma decid ce aleg. la pachet am 2 felii de piine integrala cu zacusca si un iaurt cu fructe. fug la munca Born to shop, forced to work.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Yupiii! Bravo Dana! [pup] Alergi prea repede, e normal, foarte normal sa nu reusesti sa tii mai mult. Coboara la 10km la ora si alearga 7 minute minimum, dar eu pariez ca tii mai mult! E bine sa alergi mai repede cand faci fractionate. spre exemplu alergi timp de 20 min. cu 10km/h si apoi dans la fouleé un sprint de un minut...sprint de 15-17km/h. api revii la cei 10km la ora si recuperezi in miscare. e bine sa termini tottimpul in recuperare activa, asa cum ai facut!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Dana! Bravo Delphin ! Eu una nu pot alerga foarte mult. M-am lovit la un genunchi la patinaj si de-atunci simt ca o punga de lichid, sau umflatura pe genunchi. Luni merg la doctor. Dar imi place sa alerg, mai ales dupa ce treci de faza aia critica, momentul in care simti ca-ti ies ochii de durere, dupa care...Nirvana. Sint cam masochista, stiu[:D] La sala, in zilele cind n-am cursuri, fac 20 de minute pe tapis (mars rapid), 20 pe bicicleta, 20 stepper si 20 eliptic. Dar nu transpir ca dupa zumba, par exemple[pk] Azi nu am fost si ma simt rau. V-am zis ca am devenit addictive! Papucii aia Reebok imi plac nespus, i-am vazut in magazin, nu i-am probat, dar daca ziceti ca-s ok, ii iau. Cei Sketchers imi plac, dar mai putin, dar da, la aia ma refeream cind am zis papuci cu talpa barcuta. Dana dar ce mult ai slabit! Bravo tie! Si ai stat asa tacuta, n-ai zis nimic... [pup] I embarrass my teenagers , they drive me nuts. We are even!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simi pai vreau sa ma si mentin ca de slabit am slabit si cu Monti 10 kg si s-au pus la loc. Am fost si la yoga azi dar miine sar sala ca am de ajuns la client de dimineata. Daca ai nevoie de doctor bun ptr picior iti recomand doctorul care m-a operat pe mine. Nici nu zici ca am avut vreodata ceva la genunchi. Born to shop, forced to work.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai si eu Dana, ce sa fac, incerc sa ma mentin, ca mai cu plus, mai cu minus, incerc sa nu depasesc limitele. Am fost in Ro, am pus ceva, apoi am dat jos mai mult decat aveam inainte de a pleca, acum incerc sa ard grasimile ingerate de Craciun si sa ma mentin. Dar eu nu fac ca voi exercitii de astea grele, nu alerg, doar mai merg la piscina, imbin utilul cu placutul si mai urc scarile alea din cand in cand, cam o data la doua-trei zile. Pana la urma timpul asta pe care il petrec cu urcatul si coboratul e timpul meu, ma gandesc la ale mele singura intre peretii turnului meu, nu ma deranjeaza nimeni, persoana sau obiect, nu imi distrage nimeni atentia, de multe ori astept jumatea aia de ora numai pentru mine sa imi pun gandurile in ordine si sa ma lase toata lumea in pace. Si apoi mai aflu si eu una, alta pe aici, pantalonii aia cu gauri maiestre de scos butt-ul in evidenta, si papucii astia, de unde era eu sa aflu de ei? Merci fetele, sunteti o gasca minunata. Bafta la slabit si la mentinut kilogramele. Carmencita Cristian si Alex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am tarat si azi la sala, insa am fost in criza de timp. Doar 50 de min. E bun si atat zic! Dar regimul nu pot sa-l tin cum trebuie! Parca tot imi trebuie sa mananc una alta! Abia astept sa-mi ajunga bomboanele roz, a se citi baschetii Reebok [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

saptamana asta a fost nebuna, n-am putut sa tin regim, ochiul meu bolnav ma lasa fara apetit! plus ca patronii de la restaurantul de la parter si-au facut obiceiul sa imi trimita mancare special pentru mine! Din care trebuie sa gust, ca altfel intru in belea! Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am mincat azi aiurea....un sandwich la prinz- eu nu maninc piine de regula , si acasa pizza cu o bere. Miine dimineata sper sa imi scot pirleala la sala.O sa pun viteza la mai mica si sa vad daca reusesc sa alerg mai mult. Merci Delphin[pup] carmencita ziceam si eu... ca eu am inaltimea ta dar cu 10 kn mai mult. daca as avea eu 60..ehhe, ce fericire pe capul meu. Eu m-as declara super fericita si cu 65. Born to shop, forced to work.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...