Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nord Americancele traiesc sanatos! 8


Recommended Posts

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu v-am citit, nu ai rams singura Delphin. De regimul asta cu oua stiam, dar aveti mare grija pentru ficatii vostri, e un regim bomba pentru metabolism. Sa nu ajungeti prin spitale chiar de Craciun. Delphin, tu ai vreo rochie 4 marimi mai stramta?[:D] Maru, nu vii la Montreal de Craciun? Andrei ce mai face? Victor? Eu am niste nervi cat casa, asa ma simt inainte de Sarbatori. Si sunt ff rabdatoare in mod normal... Motive sunt cel putin trei, dar cum am descurcat eu mereu itele o sa reusesc si acum. Daca imi arata cineva un deget explodez! Imi zicea o prietena buna ca cel mai mare defect al meu e ca sunt prea puternica, asta ii inhiba pe cei din jur probabil. DE ce v-am zis astea? Ca sa intelegeti ca mancarea mea e pe planul trei-patru, undeva la coada. Multumesc ca m-ati ascultat! [asia][asia]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ISELIN, roaba nu, dar un pantalon care m-a enervat rau! acu' intru fain! Tips pt. oua...eu nu mananc galbenus, niciodata. Asa ca acum nu am avut nici o problema. Regimul e pe apa sambetei, o masa, aprox. 2 e de regim, restul...ducase! Reiau usor! Curaj cu restul, sper sa reusesti sa nu explodezi..quoi que...de ce nu! Ca sa poti sa incepi un an cu bine! Te inteleg cu aranjatul prin casa, pe mine ma ia criza de nervi, si tip pe toti! Dimineata, pana nu termin ce am de facut, nu misca unul...le spun, pe canapea la tv sau in camera la voi! sotul inclus cand e pe acasa.Ma ajuta ridicand picioarele!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Delphina, eu stiu ca in albus nu e nici un element nutritiv decat albumina, da' daca nu-ti place galbenusul, n-ai ce sa-i faci, acolo-s proteinele in galbenus.

Eu voiam sa va spun ca n-am fost cuminte, am cam facut exces, am mancat cam mult, m-am dat la carnati, salata boeuf cu maioneza de casa cu ulei, friptura si am mancat si cozonac ca mi- a iesit tare , tare bun. Acuma nici n-am primit cadou pe masura, probabil pt. ca n-am fost prea cuminte, sper sa nu ma certati si voi prea tare. Am comandat ceva pe e bay, nu mi-a sosit si acum am facut un claim sper sa recuperez banii.

Carnati am mancat din cei mai dietetici, cu carne, muschi si pulpa de la porc, fara grasime, ok?

A, am mai mancat si racitura, dar mai mult zeama, asa ca nu se pune, insa pt. restul promit sa urc niste scari, dar de la anul, nu chiar tout de suite, ok?

Carmencita,

Cristian si Alex

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate Carmencita trebuie sa-ti spun ca te insheli profund cu compozitia albusului de ou si a galbenusului. Traiesc in casa cu un sportiv de performanta, un atlet complex si curat. Cand zic curat ma refer ca nu a luat niciodata complemente alimentare, dar alimentatie sportiva. Ai sa fii uimita sa afli ca albusul de ou are 88% apa si 11% proteine si este imtrebuintat in alimentatia sportivilor de fooooarte mult timp in starea lui naturala, adica lichid.Plus ca contine vitamine si minerale. In cantitate mica ce-i drept, insa exista. Galbenusul contine grasimi si colesterol rau. Voila despre ou. Sper ca nu te-ai suparat. Teoretic am o igiena de viata foarte buna, practica ma omoara. Ma bazez pe unele teorii ale lui Montigniac si apoi pe preferinte personale. MARU, cand te decizi ma anunti, dupa sarbatori mai fac si eu o tura de detoxifiere a organismului, macar prima saptamana. Acum incerc sa pastrez macar o masa pe zi din regim, la alegere. azi a fost micul dejun. Cafea si gref.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

delphin, fata frumoasa, am slabit 5 pounds saptamana trecuta pentru ca pur si simplu nu am avut pofta de mancare, mult de lucru la servici, insomnie plus ca am mancat numai ce aveam voie pe lista aia... Cu toate ca am iesit la resto miercuri (hamburgher, numai carnitza si un pic de bun, salata) totusi am reusit sa scad la 141. Saptamana asta ne vom lupta cu niste sarmalutze, o ciorbitza si ceva gratarele usurele. Asa ca prima saptamana din ianuarie vreau sa tin regimul tau. Daca nu pun nimic saptamana asta, macar sa dau jos ultimile 6 pounds care ma urmaresc ca o fantoma...nu prea, ca diferit de fantome, astea sunt reale... Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maru, eu zic ca pe total ar trebui sa facem o medie lunara, ca asa pe saptamana putem avea impresia ca ne-am ingrasat, insa daca esti in perioada in care organismul retine apa, te-ai inselat, apoi ai impresia ca ai slabit dar pe total tot acolo esti. Delphina, ai dreptate, eu in privinta oului nu stiu decat ce-mi zicea mama, ca eu nu am mancat ou decat cand ma obliga ea, nu imi place de fel, imi vine sa dau jos numai cand ii simt mirosul. Acuma am citit, dar vaz ca nu m-am inselat chiar profund, galbenusul are mai multe proteine decat albusul, are si albusul cum spui tu, iar in plus galbenusul are si elemente negative. Eu mai fac temele cu Alex si invata la stiinte si tehnologie efectele elementelor nutritive in organism, asa mai invat si eu. Spor la slabit, Carmencita, Cristian si Alex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:)] Comparand albushul si galbenusul, albushul e mai sanatos, nu contine de cat proteine, pe cand galbenushul...grasimi 3 feluri si proteine e drept ca mai mult de cat albushul insa cantitativ si calitativ nu are valoare nutritionala buna. Mister olymplia din nu mai stiu ce an, consuma zilnic 160 de albushuri pe zi inainte de competitie. Nu pomenesc de masa musculara pe care o avea [olala]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...