Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nord Americancele traiesc sanatos! 8


Recommended Posts

carmencita, eu cand tin regimul mananc doar albusul...poate ma risc la un galbenus pe zi acum ca m-am documentat si am vazut ca are si el proteine, dar muuulte grasimi proaste pentru organismul meu. Nu trebuie sa tii un regim de infometare, incepi prin a reduce cantitatile, prin a inlocui mesele grele prin mese usoare, exclude din paine si dulciuri, totul treptat daca tu crezi ca va stoca. Stii, regimurile sunt si psihologice. Daca incepi din start ca va stoca corpul meu, caci nu-i mai dau...acolo ar trebui sa lucrezi. Spune-ti ca faci o cura de dezintoxicare, ca ai intoxicat corpul cu atatea grasimi pe o perioada scurta si ca acum il cureti. etc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

prima zi la munca! oh! eu tin regimul lui delphin adaptat: adica o sa mananc oua fierte atata timp cat organismul suporta, grefele imi plac, nu intrevad probleme, iar gratar as manca indiferent cum. Acum cu dulcele avem o problema, ca io is pe ceai verde, 2 sugar, plus o ciocolata calda, only 45 calories! dupa amiaza (o fac cu apa). Sa vedem... azi ma duc la pranz in Chinatown dupa grefe si ananas (eu mananc si mult ananas, imi face tare bine) Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ieri, la medic, m-am prezentat cu cele 145 de lbs, m-a felicitata si mi-a crescut inima. as fi vrut 140 dar nu in fuga, pana la sf lunii cred ca scap de 5. acu, cu mutarAEa asta, nici n-am chef sa mananc...ieri am mancat out la pranz si jumate din portie fu si dinner. Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai acum sa nu credeti ca am exagerat chiar asa, am mancat chestii pe care in mod normal le ocolesc insa nu am mancat mult, in cantitati industriale. Am mancat cozonac care contine faina si eu nu mananc paine nici derivati, salata boeuf cu maioneza facuta in casa insa nu multa, cata maioneza este in trei linguri de salata? Mai multe legume si piept de pui. Am mai mancat carnati insa din cei mai dietetici, cu muschi si pulpa de porc fara grasime, nu am mancat cartofi prajiti sau puire cu unt, pe astea le-am dat la invitati si la familion sa creasca ei. Dulce nu prea am mancat decat in afara de putin cozonac pe care nu l-am facut f dulce, niste bombonele Lindtz dar nu prea multe am luat din fiecare cate una dar v-am zis ca eu sunt pofticioasa si cand vad ceva trebuie sa si mananc. Noroc ca nu mananc mult mi-e de ajuns sa gust si gata. Na ca m-am destainuit acuma o sa combin cu ceva exercitii fizice ca astea le-am sarit de pe la Craciun incoace si la mine fara miscare nu merge. Merci de sustinere. Eu tot cu kefir ma tin. Carmençita Cristian si Alex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun ananansul MARU. anti-oxidant, la fel ca ceaiul verde. Nu poti ceaiul verde fara zahar? Adica cu unul intai. Jur ca e chestie de obisnuinta. si eu inainte beam toate cu zahar, cafea ceai, etc. acum sunt la fara zahar, insa am trecut si pe la faza cu indulcitor. Dar nu mai suport nici un fel de zahar in bauturile mele, fie ceai, fie cafea. Nu mai pot sa le beau, gustul nu-mi mai place. Se poate, jur[:)]. Si eu trebuie sa merg sa cumpar grefe.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deci io is pentru sacrificii: am renuntat la cafea, dupa ce ani de zile nu deschideam ochii fara sa simt mirosul de cafea, am renuntat la sunculitza cu ceapa, renuntat la cartofii prajiti, chipsuri, branza, macaroane si alte alea... nici nu vreau sa le enumar, ca ma ia cu pofte! mananc ca o vraghie in vremuri de razbel, si daca imi iei si cele 2 pliculete de zahar, nu-l lingurite, fac abia cat o lingurita, pe verificatelea, atunci io nu mai am will to live! mi-am adus aminte: clatitele cu gem, gogosile calde, facute de mine, ah... Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MARU, da poti maica gogosele a la delphin, adica gogosi la cuptor si fara zahar.Adica numai zahar pudra pe deasupra. Nenea google cred ca-ti da reteta. Clatite la fel, cu lapte degresat, fara zahar cu unt slab si cu gem , dulceata cu indulcitor. Pt. mine, in casa numai din aceea mananc. Am noroc ca e putin acrisoara si mie tare-mi place acrul. In rest si la mine sunt aceleas chestii, dar eu nu le numesc sacrificii, restricti. eu le numesc mod de viata. Eu paste nu am mai mancat...ehe. Daca mananc sunt paste complete. Simple cu sare sau ma risc si pun feta. Apropos de regim mediteraneean. Am fost in Grecia in Cyclades in prima noastra vacanta impreuna. Mi-au iesit uleiul de masline si maslinele pe nas. in Orice fel de mancare gaseai masline si ulei de masline. Dar ulei pe paine in veci nu voi manca, fie si d'ala pur de masline! Am trecut testul jeans dupa saptamana horor de mancare romaneasca. Sunt multumita!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am inceput azi regimul dar nu va fi prea strict, ca nu-s in stare, o iau treptat si-l adaptez la stilul meu: dimineata cafea (cu o bucatica de casonada si lapte, recunosc, doua oua fierte la 12H (nu pot minca mai mult de doua/zi, deja mi-e greata de ele), o cafea la 14H, urmatoarea masa va fi una de legume+fructe (gogosari+morcovi+rosii+mere) si apoi, spre seara 2 felii de sunca; am incercat greful si categoric nu-l pot minca, acidul imi pune stomacul pe jar, asa ca trec la mere+ananas in locul lui (asta nu-i prea dulce?); nasol e ca voir fi 4 zile/saptamina cind ajung acasa seara tirziu, dar gasesc eu o solutie; Andreea, fericito:)), nu vrei sa faci vacante in Canada la schimb in urmatorii ani [:)]? Dear Lord, please give me the strength to not slap an idiot today http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...