Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sezatoarea canadiana (201)


Recommended Posts

Ina, eu am peste 25 de oje...recunosc ca ultimele cumparate sunt OPI.Oare chiar sa fie asta cauza? Si ma gindeam ca la cit costa sunt bune rau[bang] Maru, m-ai facut curioasa... deci in Ontario nu sunt obligatorii cauciucurile de iarna?? pai tocmai ce arata in ziar luni de furtuna din Sarnia-London unde s-au rasturnat 2 camioane si automobilistii au stat in masina blocati 24 ore. Am si eu Wii, si Xbox 360.Am jucat o singura data la bowling, mi-a placut la nebunie, si ne-am luat si noi. De atunci nu am mai pus mina pe el. Tot asa am vrut si eu plansa ptr gym,dar eu una prefer sa ma duc la sala. Born to shop, forced to work.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui manucrissa Buna fetele ! M-am pus sa citesc mai din urma si am vazut ca s-a vazut mesajul meu, nu stiu din ce motiv disparuse la un moment dat. Multumesc de bun venit
Dupa ce o sa scrii 10 mesaje o sa-ti apara mesajele in timp real, pana atunci iti apar dupa ce sunt moderate. Dana si Iselin o sa aduc, cum sa nu! [pup]
Stai departe de oamenii care iti micsoreaza ambitia. Oamenii mici intotdeauna fac asta. Cei cu adevarat mari te fac sa te simti ca si tu poti deveni mare. (Mark Twain)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

PUCKU - da, am o asigurare de student. Nu e mult, acopera 50% (la un medic neafiliat) si pana la 80% (la un medic afiliat), pana la maximum 750$ pe an. Se acopera examinare, curatare, plombare, chiar si tratament de canal, doar coroane si punti nu acopera decat maxim 30%, dar cum de-astea nu am nevoie, mi se pare total rezonabil. Eu nici macar tratament de canal n-am avut pana acuma. Ma gandesc ca o sa ma incadrez in suma bine-merci. DRAGAICA - daca ai luat din tara crema Vichy, era o buna sansa sa fie expirata. Acolo se poarta schimbarea termenelor de garantie [alcool] Sau se pun termene "de la deschidere" chipurile, ori daca acea crema a fost fabricata acum 10 ani, degeaba o deschid eu azi, nu e ca si cum ar mai fi valabila doi ani de acum inainte [alcool] Un scaunel destept pentru masa, si care nu ocupa loc, se pune pe scaunul de oameni mari, este tot de la Fisher Price, tot din seria Rain Forest (dar nu are spatar reglabil, deci nu e bun pentru bebe mic mic) - eu foloseam scoica pe post de loc de hranit, pana cand a putut sta corect in scaunelul RainForest. ANA - merci si tie de parere. Eu nu cred ca am vreo problema, o sa ma duc sa ma bag in seama si sa imi fac o "aducere la zi" a situatiei. Ceea ce ma enerveaza e ca se agata ata dentara pe ici si pe colo (sigur o sa mi se spuna ca nu sunt bine puse plombele). Dar pentru asta, nu ma apuc sa le refac (adica asa cred...ca n-o sa ma apuc). Am imbracat si noi bradul si e frumos [olala]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Dragaica
Daaaa.......Bumbo....mama lui de bumbo, tre sa cumpar doua [bang][bang] si sunt al naibi de scumpe pentru o bucata de plastic 60$+taxe [bang]. Tre sa le mai luam si scaune de masina, in astea deja nu mai incap [alcool] Mosu asta o sa ramana "rupt in fund" dupa sarbatori [:D] http://community.webshots.com/user/Dragaica Mamica fericita[mamica] de leuti minunati [copil]Tudor Sébastian si [copil] Félix Alexandru 10.08.2010
kijiji. Eu de acolo le-am luat, acolo le-am vindut! Daca te straduiesti gasesti la 35 bumbo. Eu asa l-am luat. Si l-am vindut cu $ 40. :)) Joke! Tot cu 35. Da' l-am anuntat la prinz si la 5 deja venea taticul direct sa-l ia. S. http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72985
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, Am avut liber toata saptamana si pur si simplu nu am facut mare lucru, nici nu imi venea, m-am facut un pachet de nervi ca sunt singura. Sper sa-mi ajunga sotul acasa pana la Craciun macar, dupa ce ca am trecut prin toate alea singura. Mi-am permis sa ma uit la televizor , am citit , insa de dormit nu prea am dormit bine. Nu stiu am o problema poate vi se intampla si voua , poate nu la volumul enorm de acitivitate pe care il aveti cred ca de abia asteptati sa puneti capul pe perna si dormiti imediat. Am sa incerc maine sa merg la concertul de colinzi de la biserica din St-Hubert nu am nimica programat asa ca o iesire mi-ar prinde bine, nu stiu daca trebuiau luate bilete sau daca intrarea e libera. Chiar azi vorbeam cu o amica si imi zicea ca si-a luat bilete la concertul lui Hrusca si crede ca a dat bani ca sa planga. Eu i-am ascultat aseara colindele si am simtit la fel, mi-e dor de casa si pentru mine Craciunul e ceva special ,reprezinta un moment de bucurie, de liniste de impacare sufleteasca. Ma bucur ca ati adus in discutie cremele de fata si eu caut in prezent una , intrucat cea de la gerovital pe care o am e pe terminate, e destul de grasa e buna iarna, insa eu am un ten gras in zona T si am un dezechilibru hormonal teribil asa ca imi apare mereu cate un cos deci imi trebuie ceva nu foarte gras. Uneori cand mai foloseam testere din farmacii aveam o senzatie ciudata dupa aplicare , ca si cum crema nu intra bine in piele. Am fost acum 2 saptamani la un magazin cu naturiste Avril insa e cam 55$ crema chiar nu stiu ce sa fac, am vazut ca o prietena foloseste o crema de la Vichi legera si fara parabeni. Sincer pe mine m-ar interesa sa trec pe lucruri mai naturale, nu sunt mofturi, insa as vrea pentru sanatatea mea. Cand zic sanatate ma gandesc chiar si la vopselele de par tot la Avril am vazut ceva naturale. Cred ca ati mai discutat voi aici mai de mult insa nu am fost eu pe faza. Si am mai zis sanatate cu gandul ca ar trebui sa slabesc si 10 kg, m-ar ajuta sa ovulez pentru ca am SOP se pare. Ma bucur ca doctorita la care am fost pentru sarcina mi-a zis ca se gandeste pana in ianuarie cum ar putea sa ma ajute pentru a ramane insarcinata. Uite eu nu scriu prea des insa atunci cand o fac scriu mult ,voi sper ca nu va suparati, in fond am aflat multe de la voi si cine stie poate prin cele povestite de mine aici poate ajuta pe altcineva. Vreau sa va multumesc la toate fetele care m-ati incurajat zilele trecute si ati fost alaturi de mine, chiar nu mi-a fost usor, m-am speriat tare. Va doresc petrecere frumoasa pentru duminica, poate ne vom intalni intr-o buna zi face to face si sa dea Domnul sa am si o micuta burtica. Va pup pe toate! [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ailed, [flo] Am sunat eu la nr acela de tel si e cu bilete, 10$ ptr adulti, cei mici gratuit. Am rezervat cate ne trebuie noua insa merge si fara rezervare.
[url="http://lbff.lilypie.com/lxhFm4.png"]Ioana & [/url][url="http://lbyf.lilypie.com/V8TIm4.png"]Arturicii[/url][url="http://lb1f.lilypie.com/Cympm4.png"]'S[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...