Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sezatoarea canadiana (201)


Recommended Posts

Ailed imi pare nespus de rau... [flo] Stiu ca sunt de prisos cuvintele in astfel de situatii, insa ai sa vezi ca totul o sa fie bine pana la urma. Simi noi venim la Mont St. Bruno sambata. Pe la ce ora mergeti voi? Apropos de mos Craciun eu am incercat sa extind cat mai mult posibil magia lui si am reusit pana anul trecut inclusiv pentru Seba. Anul asta e primul in care stie. Sper si la Isabella sa reusesc... Doloress nu ai mai dat nici un semn. Toate bune? Ce face Kevin, sta la caldurica? Lorelaim succes la franceza. Poate reusesti totusi sa te inscrii la alt curs la fac dupa ce vine bunica?
Stai departe de oamenii care iti micsoreaza ambitia. Oamenii mici intotdeauna fac asta. Cei cu adevarat mari te fac sa te simti ca si tu poti deveni mare. (Mark Twain)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Delia - imi pare tare rau! [:(] Cu Mosul... A mea crede, dar o auzeam ca ii povestea maica-mii ca multi spun ca nu exista, pentru ca nu l-a vazut nimeni niciodata, etc... Ei si mergem duminica sa cumparam una alta, cand colo, in centrul comercial, un MOS! O intampina Mosul cu quel age as-tu si cu comment tu t'appelles, ea ii spune, categoric emotionata total, il tot studia - Mosul foarte misto, gras si cu o barba autentica, super Mos, zau! Si o chem repede si pe Erika, asta mica se sperie, eu ii zic ce ii zic si ce credeti, se apuca Mosul sa vorbeasca ROMANESTE [pk], Eliza incremeneste, in fine, plecam de acolo si imi zice "Mami, asta chiar ca era Mosul, vezi, stie toate limbile!! Deci o sa inteleaga si scrisoarea mea in romaneste!" Deci deocamdata am dres-o cu Mosul care vorbea romaneste. ba chiar si spiridusul lui vorbea tot romaneste!! [pk]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ailed, Imi pare rau ca ai pierdut sarcina. Si eu am pierdut o sarcina, dupa ce ma chinuisem cam 1 an jumatate sa raman gravida. Dar fruntea sus. Eu dupa 3 luni am ramas din nou gravida si acum am un dracusor de fetita. Roxana, eu sunt OK cu cei 5$. Eu s-ar putea sa ajung un pic mai tarziu ca Alexander are hockey duminica dimineata. Fetelor, n-am intrat pe sezatoare cateva zile si voi ati umplut 20 de pagini. Aveti un ritm incredibil. Eu inca mai sunt ametita, nu asa rau ca acum o saptamana, dar... Exclusive, stiu ca mi-ai spus sa mananc ginger, dar nu pot. Nici macar biscuitii cu ginger nu-mi plac. Vreau sa ma duc joi la clinica sa-i intreb daca imi dau referal pentru un MRI sa fiu sigura ca nu am nimic la cap. Anyway, o saptamana usoara la lucru si succes fetelor din Romania care vor sa emigreze. BTW, pregatiti-va pentru ierni lungi si friguroase. Winter sucks big time in Montreal!!![ninge] Cristina - mama lui Alexander si Kaitlyn
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ailed imi pare tare rau.dar poate nu a fost sa fie acum...nu fii trista,o sa existe un next time. Simona mai Da-mi odata linkul de st bruno.ai mei au pass ptr nocturna,acum fac planche a neige si eu fac pe taxiul.la ce ora mergeti? Rox? Revin ça tare greu scriu de pe telefon Born to shop, forced to work.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ailed, imi pare tare tare rau. Nelia, sper sa gasesti carti pe gustul tau in Biblioteca. Sunt deja peste 6000 de carti in asteptarea transportului din Ianuarie. Doresc sa va prezint [url="http://bibliotecaromaneasca.org/presedinte-de-onoare/"]Presedintele de Onoare al Bibliotecii Romanesti[/url]
[url="http://lbff.lilypie.com/lxhFm4.png"]Ioana & [/url][url="http://lbyf.lilypie.com/V8TIm4.png"]Arturicii[/url][url="http://lb1f.lilypie.com/Cympm4.png"]'S[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ralu80
Diana, pai fecioarele, fetele mai ales, sunt recunoscute pentru bucatareala si pentru ordine, asta ultima dusa spre exagerare[:D]...uite asa sper si eu ca Erica mea sa ne mai disciplineze la acest capitol...dar, totusi, 1 contra 3..sper sa aiba sanse mititica[:D] Raluca mami de Riana(2 iulie 2006) si Erica(3 septembrie 2009)
Acum am vazut, Erica e de-o seama cu Sonia ! Parca scriai si la dovlecei ? Mai citeam pe acolo la inceput. La noi proportia e 2 lei la 2 fecioare, si chiar avem nevoie de acest echilibru ca altfel SANEPID scrie pe noi (asta era vorba lu mama cand intra la mine in camera[:D]) Diana mama de Victor Christian, 24 Iulie 2007 si Sonia Theodora 15 Septembrie 2009 "Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did" Mark Twain
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui pitilache
Mikiion este un parculet chiar acolo langa sala. Asa ca taticii pot ramane cu copii un pic afara pana pregatim noi interiorul. Nu se poate intra in sala mai devreme de 10:30. Dar o las pe Diana sa confirme/infirme. Am facut schimbarile in lista. Mai aruncati un ochi pe acolo cand aveti timp si vedeti daca-i totul ok ca deja m-am ametit in atatea permutari... Iar referitor la cadoul de adult(i): cate cadouri aduceti cu atatea bilete puteti participa la tombola! Simplu, nu? O seara linistita sa aveti! Edit: nelia stii ce am mancat in seara asta? [:D] Placinta cu spanac si ciuperci!!! Yummy!
Stai departe de oamenii care iti micsoreaza ambitia. Oamenii mici intotdeauna fac asta. Cei cu adevarat mari te fac sa te simti ca si tu poti deveni mare. (Mark Twain)
Confirm, sala e inchiriata de la 10.30 la 14.30. Diana mama de Victor Christian, 24 Iulie 2007 si Sonia Theodora 15 Septembrie 2009 "Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did" Mark Twain
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...