Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu - 89


Recommended Posts

Siminoasele - ati ajuns, oare voi ati venit cu fulgii astia?

 

desi la noi nu mai ninge, si asa frumos incepuse sa se depuna [q]

 

gata la somn [pup]

 

[aho]Mosule cu zambet drag, Vino si la noi in prag[pegeam]

_______________________________________________________

mami de 1 An pt. Remus Andrei[copil](8 nov '09)

 

in asteptarea lui [gica] cu trandafirul in gura

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui many_bani
RamoC Alpen Bambino este saniuta Lilei.[flo]Monis nu faci reclama ca nu merge link-ul, sau imi scapa ceva.Despre somn nu stiu ce sa zic, Vlad nu se trezeste la papa, clar l-a suparat ceva, ieri dimineata a vrut papa la 8,10 iar azi la 7,16 iar cand l-am intarcat aceasta masa o vroia pe la 5,30-6.As putea sa ma odihnesc dar nu ma ia somnul [bang] si dimineata sunt rupta in gura. Sper sa revina Santi la sentimente mai bune. Intrebare: daca este vorba de acomodare la buni? [pup]Tina ai primit zapada de la Raluci [pup], daca nu sa ma duc eu in balcon sa suflu (nici nu prea stiu in ce directie sa suflu spre tine[:D])id="size1">Raluci noi nu mai folosim de la pampers nimic, la nastere am folosit premium care vreo 2 luni timp in care vesnic au fost probleme, de ceva vreme suntem pe libero si tare bine ne impacam [pup].Am iesit un pic pe afara si am vazut parcul Cuza seara, ornat parca era rupt din basm, asa frumos arata, inca nu am mai vazut altul la fel, drept este ca pana acum nu am vazut decat Cismigiul[:D][pup][pup]mami de [copil] Vlad (29.10.2009)
align="right" id="quote2">scoate spatiul [;)]edit: e aceeasi alpen bambino [:D]si acasa la el cu ce mama zmeilor se acomoda, ma intreb ?!?! [batcap]. Nu cred, atata vreme cat face ca acasa. [pup]
[pegeam] Monis si piticutzul Santiago il asteapta pe Mos Craciun id="size3">id="Script MT Bold"> [pegeam]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion
incep si eu: sunteti toate la nani-nani-shh-shh-shh?ma duc langa frichinit ca acum se fac 45 de min si se trezeste [bang]nb allLili, mami de [bonjovi] Alexandru (18nov'09)poz(n)eid="Comic Sans MS">
align="right" id="quote2">la mine face mama shhshhh [:D] sa vedem cat de repede termina [batcap]
[pegeam] Monis si piticutzul Santiago il asteapta pe Mos Craciun id="size3">id="Script MT Bold"> [pegeam]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Many am primit de la Raluci putina zapada apoasa care nu s-a depus.Dar imi placea ca ningea.[q][q][q]

Am facut curat si in dulapul baietilor.Am depasit ora de somn a copilului si m-am chinuit juma' de ora sa il adorm.

Pe mine ma doare capul asa ca fug langa el.

Va las tema de gandire pentru maine.Ce bunataturi traditionale faceti pentru copii?Eu sigur voi face lebar(din piept pui+pipote pentru Geo) ,placinte cu mere si branza din care poate gusta si el,si probabil una cu dovleac.

Raluci noi conservam la beci zeama de varza si asa acrim ciorbele tot anul.Sotul doar asa mananca.Nu stiam ca se poate da si la pitici.Incerc si eu urmatoarea ciorbica(la mine toate ciorbitele sunt neacrite (alea de copil) pentru ca Geo nu papa nici cu zeama lamaie nici cu bors).id="blue">

 

 

[mamica] de [iepu] George-Stefan (15.11.09)

[pegeam][cubrad] l-am impodobit si pe [aho] il asteptam.[pegeam]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamna Directoare ( tina [;)] ) multam fain pentru schimbul de info pt pouch.

monisa Iulia bea dintr-un bibe - singurul pe care l-a acceptat - din care toata vara a baut apa. M-am conformat dorintelor ei si m-am dus si am mai luat unul ( e cu cioc ) Am invatat-o sa bea lapte facand treptat o parte lapte si doua apa si am progresat pana am ajuns la 100% lapte. Cu mancatul cu burta plina ( la mine asta era si ideea [;)] : sa aiba burta plina si sa doarma frate si ea 6 ore legate, implicit si ma-sa [:D] )id="size1"> nu comentez.

La fel am invatat-o sa bea si ceai. Sper ca am fost coerenta.

raluci pot sa vad si eu un sling de care ai tu?

 

Imi place sania aratata de monis. Acuma daca am cautat, vad ca am gasit si eu http://www.home sport.ro/articol_sport-Sanie_Alpen_Bambino-996801.htm , http://www.pitic shop.ro/articole_sportive/sporturi_de_iarna/sanie_copii_bambino-p10032430

Site-ul bebecarucior este ok. Am facut cumparaturi la ei si sunt multumita. Am mai cautat si pe shoogle.ro, pentru cine este interesat.

Azi m-am dus sa vad daca copilul meu mai respira : a dormit 3 ore !!!

Gata, se aude buzduganul !!!!

 

Mami de [copil]Iulia Emanuelaid="red"> 26.11.2009

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui coquelicot
Hello,helloSunt prin zona.Suntem bine si ca sa va dovedesc ca v-am citit in amanunt, am cautat, plina de curiozitate, cum e cu premolarii de lapte si citez:'Nu exista premolari de lapte, molarii vor fi inlocuiti de catre premolarii definitivi.' Asta explica maseaua in toata regula pe care am vazut-o la Santi.[pup]Stephy, eram gata sa sar sa iti spun ca noi vom fi duminica, luni si marti la Sinaia. Oare ne-om putea vedea?[pup]MariaDozz, ai liber manine? [pup] Am inghetat in sambata jurul pranzului pe la Roata mare, imi pare tare rau ca nu te-am sunat.[q]mami de [pk] MATEI -TUDOR[pk] (10.11.2009)
align="right" id="quote2">Eu nu am inteles deloc cum sta treaba cu molarii si premolarii. poate mai explicati o data... [flo]Coque, sambata nu am fost eu in parc, doar duminica. Si mie mi-ar placea sa ne vedem in we-uri. Maine nu am liber, din pacate nu mi-a iesit figura... [q]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui miany75
Liliid="purple"> ce saniuta ai gasit tu la 99 ron?!
align="right" id="quote2">
miany, RamoXXXAm gasit aceeasi saniuta ca si Monis adica asta, nici la mine nu a sosit inca.
Uleiuri esentiale eu folosesc de eucalipt - cind e infundata la nasuc ii pun citeva picaturi in apa de baie si mai pun si in apa cu care spal pe jos si mai pun si la masina de spalat. Ideea e sa nu exagerezi ci sa pui doar citeva picaturi
Citat:
citat din mesajul lui monis5
Mai Liloaso, cam multe pe capul tau [grup]. Cu alaptatul cum mai merge? ca vad ca de somn nici vorba si la voi [alcool]
align="right" id="quote2">
Da ma, tre sa chem [popa] sa-mi citeasca [:D] Cu alaptatul merge prea bine as putea spune, cochetam cu ideea de a scoate tzitzele de zi cum a facut laurairina dar daca sare o masa imi pocnesc sinii mai ceva ca atunci cind era bebelus. Din pacate si-au pierdut efectul de somn,noaptea ma duc la ea, ma cauta de tzitze, haleste si dupa aia nu mai adoarme cite 2-3 ore de-mi vine sa-mi pling de mila [bang] E asa o senzatie de neputinta, ca ma enerveaza cumplit dar stiu ca nu pot sa plec s-o las urlind, pe de alta parte si daca stau acolo tot urla...uff Ar trebui sa ma culc si eu la 8 juma ca ea, si atunci la 12 cind se scoala as fi poate mai intelegatoare.
Tina suna foarte promitator noul job, cred ca esti tare incintata
raluci bune dimensiunile lui Renus. Si eu vreau sa stiu ce si cum cu uleiul de peste, mie nu mi-a zis sa fac rocada cu vigantolul cind am fost la controlul de 1 an
Ancutzic cum e Sabi? [pup]
Pe mine ma doare gitul si in continuare ma simt calcata de tramvai asa ca ma retrag in glorie


Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui broscuta_80

Azi m-am dus sa vad daca copilul meu mai respira : a dormit 3 ore !!!
Gata, se aude buzduganul !!!!
align="right" id="quote2">
bravo Iulia!! sa o tina tot asa![pk]
Deci matale te dadeai pe forum ca ierea plecat zmau[:D][:D][:D][:D]

[:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009id="size1">)id="Comic Sans MS">id="navy">[:D]

Firefly's shopid="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...