Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu - 89


Recommended Posts

Lili, chiar si daca sare o singura masa de tatzi plesnesc tatzili??[alcool] ca eu treptat treptat i-am scos suptul de peste zi, nu toate mesele de peste zi odata ca plesneau si la mine asa..

 

[:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009id="size1">)id="Comic Sans MS">id="navy">[:D]

 

Firefly's shopid="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Dankutza, ai vazut cumva site-ul www familiavesela punct ro?? ca acolo au laptic Hipp bio la preturi cica bune, eu nu ma pricep ca nu le stiu cat costa prin farmacii, dar zic sa bagi un ochi acolo sa vezi, aveau mai multe sortimente bio.

 

[:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009id="size1">)id="Comic Sans MS">id="navy">[:D]

 

Firefly's shopid="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria, la multi ani! Sa cresti mare, sa fii sanatoasa! Astept cu nerabdare sa mai intre mami a ta pe forum, sa ne mai zica despre voi.

 

Vad ca multe fete vor slinguri fixe si se codesc la dimensiuni. De ce nu incercati unul reglabil? La ala nu conteaza nici cine il cara (mama sau tata), nici ce anotimp e si ce haine ai (sau n-ai) pe tine. Eu am unul reglabil pe care il folosesc f rar acum, asa ca il pot da la testare, sa vedeti dc va place si daca sta bb in el. E de la Diana si am fost multumita de el, daca ma ajuta Domnul cu bb2, o sa il port in slingul asta mult mai devreme decat am purtat-o pe Ana. Eu acum sunt fan ergo carrier si de-asta am pus slingul in cui, deci sa zica cine vrea teste.

 

Monis, nu stiu ce sa fie cu somnul lui Santi, dar eu cred ca e combinatie de factori. Unul fiind acomodarea cu VD, vezi ca si la masa acum e mofturel si vrea borcanele doar. Asa a facut si in vara, dar i-a trecut. Cu somnul: cand Ana si-a schimbat obiceiurile de peste noapte, cam 2 sapt a fost ok, iar apoi a revenit la numeroasele treziri pt 5-6 zile. M-am cam speriat atunci. Apoi, incet-incet, a revenit iar la programul frumos de somn. Te incurajez, cred ca e o etapa pasagera asta cu treziri numeroase iara noaptea.

 

Lili, sa treaca repede gripa. Cred ca esti in ultimul hal de oboseala. Nu te poate ajuta cineva cateva zile?

 

Despre ce ne asteapta in acest an, cu afirmarea personalitatii copiilor nostri, eu nu cred ca va fi chiar asa rau. La cat de adorabili sunt! Mai greu va fi pe la 2-3 ani, eu asa ma astept.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva ceva de cerealele marca LASANA? cica sunt facute de humana si pe site-ul de mai sus apar la 10ron/cutia de 250grame.

M-am saturat sa tot dau cate 20ron pe o cutie de cereale cu lp si sa o termin intr-o saptamana[bang]

 

[:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009id="size1">)id="Comic Sans MS">id="navy">[:D]

 

Firefly's shopid="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, fete dragi!

Iar am ratat cateva sarbatori importante, sa-mi fie cu iertare[asia], incerc sa recuperez:

MIRUNA![s]

EMA, aka zburlita noastra draga![s]

MARIA![s]

sa cresteti mari si sanatoase, si sa aveti o viata frumoasa plina de bucurii!

Si acum despre noi: cred ca a trecut eneterocolita, kk deja taricel si mai rarut, febra a trecut de atunci. Au ramas niste tipete nocturne pe care nu stiu cu ce sa le asociez, ca dinti/masele sa mor daca am vazut vreuna si treziri ca la fetele ce alapteaza: adoarme instant cum o iei in brate si se rezeste cum o lasi jos. [alcool]

Si am ramas certate cu legumele cu carnita. NU mai vrea sub nici o forma sa manance blenduit, doar bucatele. Stiu ca pe de o parte e bine, dar asa bucatele nu papa mai mult de 50gr si uite asa papam laptic ca la 7-8 luni[bang], ca intr-o ora iar ne e foame, iar legume nu mai vrea.

Intrebare pentru fetele care au trecut deja prin aceasta etapa: cum au reusit bb-ii sa pape cantitati mai mari de la faza asta cu bucatelele? Scuzati insistenta pe cantitati, dar dupa ce eram la categoria pana/fulg iar am pierdut vreo 200 gr...[bang]

 

Am citit vesti tare bune de la Pinky, GO, PINKY, GO![pk]

Am vazut zapada[olala] la Bucovina, si ca si restul fetelor din Bucuresti sper sa nu ramanem doar cu pozele de pe alte meleaguri pana la Craciun[:D]

Am admirat printesica de broscuta, ce mare si frumoasa s-a facut![olala], precum si un printzisor cu f multe cadouri, aka Matei, sa le stapaniti sanatosi![flo]

 

Pup toate fetele.

 

Angi [mamica] de bebe Ana Maria (03.12.2009)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

[s] LA MULTI ANI FERICITI, Maria,id="red"> Zburly id="orange">si Mirunaid="purple">! [id="size3"> [s]

Sa cresteti mari, sa aveti parte de multa dragoste mereu, si sa fiti o bucurie pentru parintii vostri!

 

 

LA MULTI ANI FERICITI SI PLINI DE IMPLINIRI, tatiid="blue"> de Chiara! [s]id="size3"> Subscriu la urarea facuta de raluci [pk] [:D], ca prea ati facut treaba buna cu Chiara. [olala]

 

 

 

Deja v-ati obisnuit sa ma tot plang ca sunt rupta de oboseala si somn, asa ca nu mai repet. [:I] As dormi non stop daca s-ar putea. [nani] Sper sa treaca repede faza asta cu somnorosheniile, ca altfel...nu stiu ce ma fac. [alcool]

 

Joi mergem la eco sa auzim inimioara. Sper sa fie totul ok. Am niste emotii....cat China de mari. [:D]

 

Sunt cam disperata ca Timi nu accepta sub nici o forma laptele praf. [q] Prefera sa stea flamand si sa bea cate 100 ml de apa. [bang] [q]

NU stiu cat o mai ducem asa, pt ca in ultimele zile m-am cam drogat cu NoSpa din cauza contractiilor. [bang]

Va trebui sa gasim cumva o solutie...

Maine ma gandesc sa incercam cu LV UHT...dar tare mi-e teama ca va avea aceeasi soarta ca si LP. Macar ala nu va lua drumul chiuvetei daca il refuza donshorul. [:D]

 

[pup] fulgusorii bolnaviori si mamicile obosite.

 

[nani]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monis, am vazut ca intrebai cum mai este cu somnul...GROAZNIC. Adoarme pe la 19:30...dar toata noaptea o tine numai in treziri. Eu simt ca nu mai pot...am ajuns sa plang noaptea(am mai spus, am o problema mare ca eu nu dorm niciodata ziua, chiar daca incerc...nu reusesc). Sunt la capatul puterilor, ma simt obosita, ma dor mameloanele (nopatea cere tzitzi la greu...si trage, nu gluma). Stau cu LP in casa (am zis macar sa incerc, sa vad daca este vreo diferenta)...dar nu m-a lasat inima pana acum sa ii dau.

Ziua este minunat, ne jucam, ne distram...sunt topita dupa el cand vad cum progreseaza de la o zi la alta...cand vine seara...mi se face frica.

Astazi am fost la medic. Mi-au facut analize, joi merg dupa rezultat. Cu tensiunea am probleme..este cam mica.

 

Am citit ce ati scris zilele astea, dar nu ma simt in stare sa mai coc o placinta [:I] urez sanatate fulgusorilor bolnaviori. O felicit pe Dankutza ptr progresele frumoasei Pinky, pe Tina ptr noul job. Am vazut poze cu fulgusori minunati[olala]

Despre saniute...tot alpen bambino avem si noi si suntem incantati de ea.

 

Sa nu uit...sambata pleaca fratii mei spre Romania(Bucuresti)...daca este cineva care isi doreste ceva de aici...sa dea un pm.

 


Dana, mami fericita de [copil] David (2 noiembrie 2009)id="blue">id="size2">id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Dozz
Despre ce ne asteapta in acest an, cu afirmarea personalitatii copiilor nostri, eu nu cred ca va fi chiar asa rau. La cat de adorabili sunt! Mai greu va fi pe la 2-3 ani, eu asa ma astept.
align="right" id="quote2">

Categoric. MIe mi s-a parut crunt...[bang]. Probabil ca am fost si eu mai irascibila din cauza hormonilor din timpul sarcinii. Spock spune ca perioada varstei intre 2 si 3 ani este destul de dificila.
Legat de premolari uite poate intelegi ceva: Dentitia provizorie (dentitia de lapte) cuprinde 20 dinti (pe o jumatate de arcada: incisiv central, incisiv lateral, canin, 2 molari). Dentitia provizorie nu include si premolari. Primul dinte apare între 4 si 7 luni (mai repede la bebelusii cu lungime mare si la cei alaptati la sân, decât la cei mai dolofani), în medie la 6 luni, iar ultimul pâna la 3 ani. Dintii de lapte se mentin pâna la vârsta de 6 ani, când treptat încep sa fie înlocuiti de dintii permanenti. Dentitia permanenta include 32 dinti (pe o jumatate de arcada: incisiv central, incisiv lateral, canin, 2 premolari, 3 molari) si se definitiveaza pâna la vârsta de 14 ani (21 pentru maselele de minte).

RamoCsper sa nu fie cazul si la voi de miscatori. Oxiurii astia cica nu se vad la analiza de laborator, se ia proba pe o banda transparenta care se lipeste pe fundulet in timpul noptii si se duce la laborator, 3 zile consecutiv[:-@]. Cu giardia e mai nasol, ar trebui sa aibe mai multe simptome, printre care lipsa poftei de mancare, slabirea in greutate, cearcane...
O prietena imi spunea ca exista ulei din seminte de dovleac, oare as putea sa-i dau? Voi ce ziceti?

Sunt cam fara chef, poate la dimineata la cafea voi fi mai in forma...

Noapte buna dragelor[pup]

Alina [mamica] de Dragos-Andrei 07.11.2009 si [zana] Riana-Antonia 25.01.2007
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...