Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu - 89


Recommended Posts

Smara, acum vroiam sa iti spun sa dai cereale seara cu lp,eu asa fac de cand refuza tatzi de seara..Dar..mi-am adus aminte ca nu ii priesc cerealele seara lui Timi[bang]

Bafta sa auziti bum bum bum puternic la eco[olala][olala][olala]

 

Alinus, adicalea se poate si mai rau de atat dupa 2 anisori???[alcool][alcool][alcool]pfoai.. Hai pup fata fara chef, btw cum ai zis la gradi de nenorocitii miscatori?banuiesc ca astia sunt frecventi in comunitatile de copilasi, e aproape imposibil sa fie cazuri rare..parerea mea..

 

[:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009id="size1">)id="Comic Sans MS">id="navy">[:D]

 

Firefly's shopid="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Tina suna bine jobul ala [pk]. Baftoc [pup]

 

Broscutz asta ma gandeam si eu, sa incerc sa-i dau lapte din sippy cup din care bea apa. Merci [pup]. Despre burta plina a Iuliei nici eu nu comentez [:D], ziceam asa, in general. Eu nu prea mananc seara pe principiul asta, apoi noaptea cand sunt turbata de nesomn, ma apuca o foame de imi vine sa rod mobila din bucatarie. Asa ca in loc de cina, am masa de noapte. Sunt varza [q] [alcool][alcool].

 

Dozz uite aici: http://www.desprecopii.com/info.asp?id=98

 

eu desi m-am mai uitat pe schema asta, tot ma asteptam sa iasa un premolar (varza, cum ziceam). Si la Iulian de 2 saptamani tot iese si tot iese din gingie si a rezultat... un molar [:D]. Ideea e ca nu exista premolari de lapte, aia sunt doar in dentitia definitiva.

Multumesc de incurajare, parca nu mai vad niciunde capatul tunelului... Pupam mama si Ana [pup]

 

Lili nu am vrut sa zic eu de [popa], dar sa stii ca asta am gandit [:-)))]. Nici Iulian nu mai adoarme la san, insa daca se trezeste noaptea si cumva imi vine ideea sa nu-i dau sa suga, urla de numa' (nu stiu cat, ca nu rezist sa-l aud, dar cred ca ar putea-o tine si o ora asa, la cum il stiu). Nu stiu daca are sens sau nu, dar oare daca rarim ziua alaptatul (eu nu stiu ce sa raresc ca suge doar de 2 ori peste zi + dimineata f f putin), nu sunt tentati sa suga mai des noaptea? [:-@]

 

Angi bine ca ati depasit boala [pk], gramele alea se pun ele la loc. Si la noi mancatul bucatele se soldeaza cu f putina papa de fapt, dar cred ca e mai natural asa, decat cirul ala blenduit din care balotau la greu acum o vreme. Adica nah... ma consolez si eu cum pot [:D].

 

Smara aici asteptam vestile despre samburel, batand din degetele [pup][pup]

 

Dana inteleg ce spui [q]. Cand era mai mic si dormea bine de tot, seara era super relaxare. Acum mi-e teama cand vad ca se intuneca.... Si la mine singurele ture de plans de cand am copilul, au fost toate noaptea, cand ajungeam la capatul rabdarii si treceam peste nervi (cel mai des ma enervez, cred ca zen-ul meu se duce naibii [q]). As vrea sa experimentez cu ceva lapte de vaca, daca tot suntem aici in tara vacilor [8D], parca de LP mi-e cam sila... Nu stiu ce sa te sfatuiesc, ca si eu sunt aprox in aceeasi cacao. Dar te pup[pup]

 

 

 


 

[pegeam] Monis si piticutzul Santiago il asteapta pe Mos Craciun id="size3">id="Script MT Bold"> [pegeam]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura inca nu am anuntat...astept rezultatele de la analize si abia apoi. Noroc ca vine oricum vacanta...Cat despre varsta asta de 2-3 ani, probabil depinde in mare parte si de copil, dar a mea duracell are o personalitate...chiar si educatoarele mi-au zis ca are o personalitate foarte puternica, este foarte energica, vorbeste f mult, mai mult decat pot eu (capul meu) sa indur ...este foarte irascibila... mai zic???[alcool]

 

Alina [mamica] de Dragos-Andrei 07.11.2009 si [zana] Riana-Antonia 25.01.2007

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

seara buna

 

noi suntem bine in linii mari

 

Miany, sper sa va faceti bine repede repede

 

Coque, multumim pentru "cercetarea "despre molari/premolari

 

Beeei, daca eu va spun ca habar n-am ce-s foitele choinezesti, ma credeti? Stiu, s-a inventat google[:D]

Iar despre CI, n-am incercat.... da mi se pare mult mai deranjant decat prezu'

 

AlinusImi pare rau de miscatori. Poate nu are si cel mic. [pup]Dragos cel mic

 

Andre, tind sa cred ca tortul a fost delicios... cat despre aspect... poate nu era la nivelul exigentelor tale, dar frumos pentru profani ( eu)

 

Dankutza felicitari pentru printesa plimbareata. Acusica te auzim ca o ia pe propriile ei piciorele[pup]

 

Ancutz, pupam Sabinuta sa treaca repede durerea si sa o lase pe mami sa se odihneasca

 

Cristina B, cu siguranta nu va tine o vesnicie perioada de dormit prost. Tin pumnii sa treaca in curand

 

Cuscri, ce v-a adus Mosul? Domnita Ruxi e mult mai inalta decat Mihnea... hm... eu spun ca e cazul sa-l orientez spre baschet de mic... sa o ajunga[pup]

 

Ralu, ce de cadouri a primit Mateeeei!!![olala]

 

Lili, sper sa nu fie gripa, sa fie doar o oboseala. Dar, oricum, sa te faci bine repede si sa nu dai nimanui! Fii egoista!

 

Saniuta e si pentru noi subiect de actualitate. Vreau ceva ieftin ca la noi nu e multa zapada ( anul trecut a fost dar nu se pune). Cea pe care tot o asezati voi pe aici e tentanta[:D]

 

Monis, zen, zen, zeeeennnnn. Mami, te cred ca ai obosit si tu... va trece... stiu, e usor de spus, dar pe cuvant ca va trece. Are si el o perioada proasta. Eu la o perioada din asta am cedat si l-am luat cu mine in pat. Acum doarme binisor in general, poate ar fi dormit oricum de la un timp si in patutul lui dar am cedat psihic. Cu toate astea, tin sa precizez ca a fost cea mai buna decizie pentru mine sa-l iau in pat cu mine. Stiu ca nici asa nu functiona la voi in ultima vreme ( da, dormea la el in camera, dar il adormeai pe patul mare de la el din camera... deci e oarecum similar)... si cred ca simti ca nu mai gasesti nicio solutie.

Ei bine, stii tu ca timpul le rezolva pe toate. Cat despre intarcat... hm... cred ca niciodata nu e momentul sau timpul potrivit. Urmaream ieri , pe net, o emisiune tv despre alaptat, pe un blog interesant. Ce m-a facut sa raman muta a fost o afirmatie facuta intr-o doara ca intarcatul ar fi natural pe la 7 ani[alcool]... ei.... chiar incep sa cred ca niciodata nu e ok intarcatul... ca 7 ani e niciodata

 

Cat despre slinguri eu am pariat pe cele de pe site-ul Dianei (sling. ro) si ma bucur ca am facut asa... sunt multumita de el. Da, pentru o bucata de material sunt scumpe, dar, sunt cele mai ieftine pe care le-am gasit si , pentru cineva cu 2 maini stangi ca mine... face fiecare leut ca facea pustiul 7 ani, si era bun de intarcat pana sa fac eu unul

 

Licurici sunt suuuper globuletele

 

Tina super felicitari de promovare! Bafta!!!

 

Miany pai pustiul tau e mare vorbitor. invidie ++++

 

Lansez si poate revin

 


Mami fericita de [copil]Mihnea (14.11.2009 )id="blue">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Incep prin a spune "LA MULTI ANI!" fulgusorilor care au facut un anisor, in ziua de 9

 

[s][s] MARIA CEZARAid="red">id="size3"> [s][s]

 

in ziua de 11

 

[s][s] MIRUNAid="red">id="size3"> [s][s]

 

in ziua de 12

 

[s][s] MARIA EMAid="red">id="size3"> [s][s]

 

si azi

 

[s][s] MARIAid="red">id="size3"> [s][s]

 

sa cresteti mari, sanatoase, si in viata sa aveti parte numai de lucruri bune.

 

Nu am mai intrat zilele astea, am fost in pregatiri ptr. ca ieri l-am sarbatorit pe Matteo. asa ca ma scuz cu fulgusorii nostri ca nu am putut sa le zic "La multi ani" in timp real.

 

Acum sa revin cu bilantul pe care l-am facut saptamana trecuta si pe care l-am sters din greseala:

 

- are 10,8kg

- are 81cm lungime

- are 4 dintisori

- mananca f. bine, in jur de 250-300ml la fiecare masa

-nu prea mananca bucatele, mesele blenduite, doar din cand in cand biscuitel sau fructe ii dau in manuta si mai mult pe jos decat in gurita dar vad ca-i place sa manance el singur.

- nu merge singur inca, se ridica si merge in jurul patului, mai nou vrea sa se dea jos din pat, dar nu ca Iulian a lui monis, ci invers cu fata dar il tin ca mi-e frica.

- vorbeste anumite cuvinte in italiana altele in romaneste, mai nou cand vrea sa manance spune "mamma la pappa"

-e foarte comunicativ, ieri de ziua lui se ducea la toti in brate, se juca cu o fetita cu un an mai mare decat el, o pupa, ii dadea jucariile fara sa se supere.

-nu-mi adoarme mai devreme de 12 noaptea si se trezeste pe la 9,30-10, si mai doarme de la 16 la 17,30, deci o singura data in zi.

- nopti cu "n" treziri pe noapte spre disperarea lui ma-sa.

 

Acum nu-mi amintesc alte chestii, sunt nerecuperata si nici nu stiu cand am sa pot recupera, toata ziua stau cu Matteo si nu pot sa fac nimic, e foarte energic si nu sta o clipa intr-un loc, mai nou se suie de pe canapea pe peretele care desparte bucataria de sufragerie, deci va dati seama trebuie sa stau numai cu ochii pe el. Va pup si ne mai auzim.

 

Doris mamica implinita de Matteo - 7.12.2009 ..

poze

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raluci, eu am fol alea noi de la panpers... de fapt Mihnea[:D] si culmea, pentru noi a fost ok. Acum am in casa libero si huggies. Sunt si alea ok

 

Monis, Raluci[:D] astea cu alaptatul cere o poveste:

Mihnea are vreo saptamana ( poate 1 luna dar eu nu stiu nici ce zi e nici ce ora... timpul e relativ) de cand spune "sisi" care inseamna tzitzi. Ei bine... cand "nu inteleg"ce cere trage de tricou si spune sisi... si se uita la mine incruntat[olala]. Booon... asta e interesant dar mai interesant e ca stie sa arate la toata lumea unde e sisi. si la buni si la orice vizitatoare interesata de subiect. Cu acest prilej s-a reeditat actiunea de oferire a altui san spre alaptare( pe la cateva luni, cine mai stie cate, s-a mai intamplat asta si nu a luat in seama sanul necunoscut). Ei, de data asta a inceput sa rada, s-a aproapiat si a pus degetelul pe san spunand raspicat "sisi" , dar cand i s-a spus sa pape...a spus tot atat de raspicat "cahhh". L-am pupat de l-am ametit[:D]

 

Smara, [pup] sa accepte macare lv. Eu la al meu i-am dat de 2 ori LV pasteurizat cu cereale si le-a acceptat foarte bine, dar cu lingurita din cana mea de cafea . Poate incerci si tu la ligurita fara cereale daca nu si nu la bibe( care e de cam 200 g) O fi cana, o fi laptele??? Bafta( preciszez astea pt ca eu nu i-am dat niciodata LP, iar bibe e bun pt apa)

 

Gata, NB mamici si fulgusori. Sa aveti somn odihnitor si fara treziri. Merg sa ma lipes de pitix

 


Mami fericita de [copil]Mihnea (14.11.2009 )id="blue">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doris, frumos bilantul!! Sa va traiasca voinicul bilingv[:D]

Ma asteptam eu sa apari la ceas de noapte sa urezi sarbatoritii si sa o stergi repejor repejor[:D] fara sa mai zici nimic de voi, dar de data asta ...ai intrecut asteptarile[pk]

 

Ionela[pup], hai ma ca la Iesi e ceva zapada, ca imi aduc eu aminte din cei 5 ani petrecuti la facultate! Si acum imi aduc aminte serile la sanius aka ciolofanit pe derdelus la palat sau pe partie in superCopou[:D][:D] in studentie, moama ce vremuri misto mai erau[:)]

 

[:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009id="size1">)id="Comic Sans MS">id="navy">[:D]

 

Firefly's shopid="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...