Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 89


Recommended Posts

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neata si de la oi! (EDITid="red">: Neata de la noi! desi, la cum arat acum, pot spune ca am dormit in staul la oi [alcool] )

 

si la B ninge usor

Alinush, multam de [cafea]

 

Alex a avut iar pauza de som de la 4 la 5 jumate [alcool] iar pe mine ma trec iar gaduri negre de intarcare, ca simt ca nu mai rezist fizic si nici nervii mei nu mai pot fi intinsi, au deja vergeturi [bang]

 

 

[s] LA MULTI ANI ANA!id="red"> [s]

 

[s] LA MULTI ANI ROBERT!id="blue"> [s]

id="size3">

 

Lili, mami de [bonjovi] Alexandru (18nov'09)

poz(n)eid="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tina super noul post! Felicitari[flo]

 

Lumi bravo Annabelle!!! Tine-o tot asa, sa mananci tot, sa nu mai fie mami suparata[pup]. Cum a fost revederea cu tati[:D]?[pis]

 

Ancutza lucrezi in asigurari?[:D]. Eu stiam ca e obligatoriu sa faci asigurarea locuintei, indiferent daca ai facultativa sau nu. Cum e Sabi cu raceala?

 

Miany ma bucur ca David este mai bine[pup]

 

Ramonika waw ce lunguta ai tu acolo!!!. I-a bagat sub radical pe majoritatea fulgusorilor de aici[:D]

 

Ralu moamaaa cate cadouri a primit Matei!! 9 finuti??? Aia da...[:D]

 

Dankutza ce ma bucur pentru progresele lui Pinky!!! [flo][pup]

 

Laura Riana a ramas la mami, ca inca n-am cauciucuri de iarna si n-am condus niciodata pe zapada...[alcool]. Chefu vine el incet. Tie cum ti-a trecut noaptea?

 

Lyly[pup][flo] nu stiu ce sfaturi sa-ti dau cu intarcatul...

 

 

Gata a venit sotziunea acasa... revin mai tarziu.

 

V-am pupat[pup]

 

Alina [mamica] de Dragos-Andrei 07.11.2009 si [zana] Riana-Antonia 25.01.2007

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13
RamoniXX, voiam sa te intreb, cand adormi soricelul, pe intuneric, liniste totala, in pat langa el, fara leganat in brate in cat timp iti adoarme? si dupa ce adoarme tu nu mai deschizi nici un tv/comp. in camera ?adica bagi somn de voie de nevoie, sa nu il deranjezi? ca stiu ca stai la socrela..si alta camera la dispozitie nu prea e[:-@]Am probat si eu o tentativa alaltaieri seara sa o adorm fara sa o mai plimb in brate, intinsa langa ea in pat pe intuneric, fara tv, liniste in toata casa, s-a frecat pe nervii mei peste juma de ora, ca am cedat nervos, am tipat la ea, ea nika, a bagat repejor nasu in cearceaf pt doar juma de minut, si pe urma iar frecus frichineala[bang]. In final a adormit tot in brate plimbata, dar..la ta'su ca eu eram deja prea nervoasa[alcool][:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009id="size1">)id="Comic Sans MS">id="navy">[:D] Firefly's shopid="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">
align="right" id="quote2">Neatzade obicei adoarme in 15 min, max 30, dupa care deschid tv-ul si ma uit si eu la telenovele (la 8jumate- iubire si onoare pe acasa. la 9 jumate e gata fug sa spal biberoane, strang jucariile si e 10 cand ma uit la narcisa salbatica/ state si flacarica). Aseara insa m-a fraierit, parea ca doarme dus, cand am deschis tv-ul a facut un "ha"...si in fund a fost. A fost tv-ul destul de incet, da nah... e romanesc si nu pot citi pe buze inca [:D], asa ca s-a uitat cu mine la film, ca eu mama denaturata ce sunt nu m-am indurat sa renunt la telenovela (mai is 3 episoade), asa ca abia la 9 jumate a adormit. Tare greu e cand ai doar o camera, daca renunt si la orele alea 2-3 de uitat la tv seara, o iau razna ca si asa nu mai fac nimic pentru mine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neazta,

 

si la noi inca ninge. Am avut o noapte urata cu vise urate si cu baiat plangacios mai iese un incisiv.

 

Ione - si Renus zice tzitzi/sisi, interesanta poveste si tasu zice ca e curios daca suge de la alta tzatza/mama

 

Dana, Lyly, Monis [grup] ce bine va inteleg, si pe mine ma buseste plansul noaptea, se trezeste de N ori si ii zic gata nu-ti mai dau tzatza [q], om trece noi si peste asta

 

Sling - eu pe asta il am http://www.sling.ro/catalog/slinguri-reglabile-ring-sling/produs/est/

 

[aho]Mosule cu zambet drag, Vino si la noi in prag[pegeam]

_______________________________________________________

mami de 1 An pt. Remus Andrei[copil](8 nov '09)

 

in asteptarea lui [gica] cu trandafirul in gura

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, vin cu cafele si cu urari din inima pentru

 

ANA id="red"> si ROBERT id="red">, sa fiti fericiti, norocosi, foarte sanatosi, sa cresteti mari si sa savurati viata din plin!

 

Noi va mai multumim o data pentru urarile de ieri.

 

As avea zece mii de chestii de zis, dar ma preseaza timpul rau de tot (stiti despre ce vorbesc), asa ca spun din amintiri ca ma bucur pentru pregresele Cezarei id="red">, as vrea sa avem vesti despre Sabinuta draga id="red">, sper ca esti mai bine.

Il pup cu drag pe Bubu id="red"> pentru bilant frumos. ( Raluci id="red">, nu ai fi vrut sa vezi fatza lui tati cand i-am citit urarea ta [:-)))]).

 

Lili id="red"> Te pup cu masca pe fata sa iti treaca mai repede, multa sanatate!

 

Monisule id="red"> Mie personal mi-ai facut pofta pe care sa n-o alin ca aici nu a fost zapada de 33 de ani, cu exceptia unei zile in care toti erau afara la ora 6 dimineata si filmau zapada de mare eveniment ce era, eu vroiam sa dorm ca eram satula de zapada de acasa si lumea tragea de mine ca "hai sa vezi ce chestie". Cum a trecut noaptea?

 

Broscutza id="red"> Oare am apucat sa iti spun cat imi place Iulia? [:I]

 

Miany id="red"> Ma bucur ca sunteti mai bine. Cu uleiurile esentiale nu pricep, dar nu le-as folosi, cu exceptia eucaliptului.

 

Tina id="red"> Bravo mami!

 

Dana id="red"> Te inteleg atat de bine! Desi noi nu avem probleme noaptea, tot varza sunt pe parcursul zilei si as avea si vreme de dormit acum. Ieri m-am foit 2 ore, toata casa dormea si eu ma turam singura ca nu pot dormi cand as putea. E groaznic. De azi nici nu mai incerc, oricum ma simt lesinta continuu, de ce sa ma mai si enervez?

Sper sa vina nopti mai usoare si la voi!

 

Alinus id="red"> Daca si cand ai vreme, ai cfeh sa ne povestesti despre perioada 2-3? Mor de curiozitate.

 

Doris id="red"> Frumos bilant, felicitari! Eu tot vroiam sa te intreb, dar nu stiu daca citesti, si in nord diversificarea asta e cu paste in fiecare zi? Daca da, respecti asta? Ca eu nu reusesc sa-mi scot cuiul ca nu ii dau suficient. Vreau vreau vreau poze!

 

Am mai citit ca e manechina cretulina id="red"> (mi-e dor de poze noi si cu ea), l-am vazut pe Matei id="red"> care e un super, la Santi id="red"> am apucat sa pun cateva comment-uri, deci e de bine.

 

Va pup apasat!

 

 

 

 

Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult! id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

Alinus, Lyly, multu' de cafea, aveam mare nevoie. Am fost iar la analize, m-au golit de sange[:D], sunt aproape gata cu dosarul mai am de facut papanicolau sapt. viitoare si cu DD inainte.

 

Mai daca pe voi va bate gandul intarcarii, pe mine ma bate gandul de dat la gradi, ma omoara, a ajuns sa doarma incolacit pe mine. Dimineata abia am iesit din pat sa plec la clinica. Imi place de Laura_a cum pove de Giulia ca merge la grabi, poate incercam si noi dupa sarbatori, ma gandesc serios, acum sa vedem si despre ce bani este vorba .

 

Ma bag sa incerc un mic dejun, evident ca s-a trezit cu noaptea in cap.

 

[pup][pup]

 

mami de [copil] Vlad (29.10.2009)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

bai ca de cand ma tin sa zic, cine foloseste premium pamper care, sa nu luati varianta slim, aparuta acum, de fapt ce vreaus a zic este ca nu-s buni de noapte iese pipi prin ei [alcool] eu folosesc astia ziua si noaptea dinaia normali


align="right" id="quote2">

asa e, nici noua nu ne plac, de doua ori am gasit-o dimineata cu spatele ud de pipi... [bang]
problema e ca nu mai gasesc din aia vechi premium care, numai din astia noi au bagat... [bang] [bang] [bang]

bine ca asta vara nu erau din astia mai subtiri, i-au bagat dupa ce a trecut vara si nu mai avem nevoie...



Ramonika [mamica] Ruxandra (30.11.2009)id="size1"> [caru] tati [roker] si Vladutz [pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata! Si la noi la SM este zapada.

Sambata am avut si noi petrecerea de 1 an. Aici sunt poze. Am primit o groaza de cadouri, a fost multa lume, agitatie, dar per total a fost bine.

In alta ordine de idei, sunt destul de suparata. De o saptamana suntem iar in greva foamei. Simt ca imi pierd de tot rabdarea. Nu mai pot. [q][q][q][q]. Am cantarit-o aseara: 8.600 kg. [q][q][q] Ce sa fac???? Mie mi se pare f. putin. Dar nici nu ma mir. De unde sa puna pe ea, daca nu mananca???? Azi mergem la vaccin. Sa vad ce zice doctorita. O sa o intreb de ceva vitamine. Apropo, Dankutzaid="blue"> parca tu i-ai dat la Pinky vitamine. Nu imi spui, te rog frumos, si mie de care?

Cu somnul suntem si noi in clubul "trezirilor de 1000 de ori pe noapte". Se trezeste si daca nu o pun la san urla. Mai, daca continua asa eu ma gandesc serios sa o intarc. [q][q][q] Offff!!!!

 

 

 

Adriana [mamica] de [bb] Laura (08.12.2009)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...