Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (156)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

nuuuu, sunt pe baricade! sincer, e si bine si naspa de acasa: naspa pentru ca mananc continuu...M-am ingrasat la loc tot ce am pierdut dupa ce au plecat ai mei! Mai vine si thanksgiving-ul acum...sa vezi jale! Fetelor, am fost la o ferma menonita si am luat pui proaspeti, mai, gustul puilor crescuti de mama, atat de buni! Congelatorul meu sta sa crape pe la incheieturi!
Citat:
citat din mesajul lui bebitzu
Citat:
citat din mesajul lui maru
neata... Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
mneata [:D], iar lucrezi de acasa [:)]? bebitzu
Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna si de la mine. Merci de urarile ptr copii mei [pup][pup][pup][pup]la toate fetele. Am scapat vie dupa petrecerea de simbata.Denisa a avut vreo 11 fete (una mai frumoasa ca cealalta-zice soata)si Edi doar 7 baieti. Baietii ca baietii, dar fetele daca nu mi-au urlat si chirait... stiti cum urla fetele alea la concerte, alea de lesina in primele rinduri? Uite asa urlau si astea. La inceput am zis ca le faceacu baietii ceva, da de unde, cica asa au ele fun si ca eu nu stiu sa ma distrez[bang]Asa mi-a zis fii-mea. Bine doamne ca nu am acceptat sleepoverul ca cred ca plecam de acasa pe strazi. In jur de 17.00 au plecat quebecosii si am ramas noi romanii, cu copii si parinti. O sa pun ceva poze pe site, si o sa le las la liber cit sa le puteti viziona. Edi a primit banii in general si ceva haine.Deni certificate cadou, ceva haine si farduri, creme, bijuterii.Cind au desfacut cadourile ne-am amuzat teribil. Are fii-me o rabdare si s-a bucurat de fiecare cadou. A deschis fiecare, punguta, pliculet, cutie, le-a incercat/mirosit,etc. S-au amuzat teribil baietii. tre' sa fug acum Born to shop, forced to work.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Podeanu Bine doamne ca nu am acceptat sleepoverul ca cred ca plecam de acasa pe strazi.
[:-)))] Vai Dana, la fel ma vad si eu peste cativa ani, bine ca ne povestesti ca sa stim la ce sa ne asteptam! [:D] Ana, la franceza mea de balta, la fel cum a zis cge indraznesc sa spun si eu. maru, arunca si incoa' cu un copan, ca stiu despre ce vorbesti [pofta] lorelaim, tot busy esti cu scoala?
Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am inviat[:D] Podeanu,sa-ti traiasca copii,la multi ani si numai si numai bucurii! Ce mari sunt Doamne! si ce tanara esti tu as continua...[flo] bebitzu,te-am zarit pe aici sau nu vad bine?!ce faci mai omule!si eu dispar cu saptamanile,insa tu cu anii!!! baga un bip[pup] maru,la ce ferma ai fost?gustoasa rau supita din pui de ferma.Si eu aveam candva obiceiul asta de a burdusi congelatorul cu carne.Anul asta l-am umplut cu recolta de toamna[:D] Am pus si gogonele,asta ca sa vedeti ce gospodina sunt[alcool] merg sa va citesc din urma ca nici nu stiu ce sa va scriu.[bang] pupici tuturor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ange, David Martin e propietarul, si e pe langa Conestogo. Eu am umplut congelatorul pentru ca acum ii avea proaspeti, asa ca i-am portionat si aranjat pe categorii. Altfel tipul vinde mereu, dar congelati...ceea ce poate fi un inconvenient cand te lupti cu un pui de 7 lb Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana, e asa cum spune Cge. Ica, vezi, pina ma trezesc eu sa-ti raspund, nu mai are omul nevoie... Sa stii ca, de fapt, pe cel rosu l-am pus in link, l-am vazut si m-am gindit direct la soricelul tau, ce bine i-ar sta in el, dar cind am pus linkul si l-am deschis era roz in locul celui rosu. E bun, iti place? Noi vrem acum un rucsac din ala de carat bebelusi mai mari, care se pune in spate, cu cadru metalic. Dar si ala e scump, insa tot acolo pare mai bun ca raport pret/calitate. Monicutza, da, Ana are dreptate, eu nu m-am gindit la dobinda pentru ca stiu ca e minima fata de ce se gaseste pe piata si ca se deduce din impozit. Dar nu m-am gindit si pentru ca mintea mea, in general, nu bate asa departe.[:D] Si oricum, eu nu am vazut lucrurile pe timp indelungat, solutia mea era data doar pentru perioada aceasta, in care e sotul la scoala (un an sau doi), apoi, cind s-or vedea amindoi cu servici, atunci sa dea cit isi permit de mult, ca sa reduca dobinda, e logic ca asta e solutia cea mai buna. Dar cum am mai spus, nu am ajuns inca la acest capitol, asa ca nu stiu exact cum e mai bine. Dar voi ajunge si eu, of-of-of![q] Ana, pe mine nu are cum sa ma atinga ceea ce spui acolo, te cred, de fapt, stiu de la alti prieteni ca asa este. Dar la noi e alta situatie, sau cel putin noi nu am gasit alta solutie convenabila nici in ceea ce priveste timpul pentru facutul[:D], crescutul si ocupatul de copii si nici pentru a avea meserii cit de cit acceptabile. Pentru ca acestea au si fost motivele dusului nostru la scoala, la amindoi... nu aveam meserii 'serioase' nici unul, desi la amindoi ne-ar fi placut sa facem si aici ceea ce am facut in tara, dar daca nu se poate, asta e, schimbam macazul. La mine e o meserie nou-nouta, o iau de la 0 si cu scoala si cu experienta de munca (doar statul acasa cu copiii, ai mei si ai altora, un benevolat facut acum citiva ani si cele doua benevolate pe care le-am inceput acum, cam atit am pe CV la ora actuala.[q]... tot ce stiam sa fac si cei 12 ani de experienta de munca... e trecut la... alte aptitudini, si asta pentru ca e vorba de calculator.[:D]) Iar la Octav, acest master era singura sansa sa-i fie recunoscuta cu adevarat facultatea si experienta de munca in domeniul cartilor, plus ce a mai facut in domeniul webdesign-ului, ultimii 7 ani de munca... in sensul ca e un master care vine cumva in intregirea a tot ce a facut de la 25 de ani incoace, cum si la mine ceea ce vreau sa fac dupa ce termin (sa lucrez cu copii si familiile lor) are cumva la baza experienta cistigata - pe plan individual, ce-i drept![:I] - in anii de stat acasa cu copii (am vrut gradinita la inceput, dar nu m-am simtit in stare, de aceea fac mereu [asia] in fata celor care pot, ca Ange de exemplu.[:)] Mie imi ajung ai mei![:D] Cel putin, asa vedem noi lucrurile, adica mai mult eu[:D], acum, sper sa nu fac [bang] peste citiva ani, cind nici slujbe nu vom avea, si bani de dat inapoi.[bang] Maninc cu amindoua miinile, asa foame imi este... am mincat doar fructe astazi si sint plecata de la 8.30, dus copiii, apoi curs de 3 ore in care visam doar mincare, apoi curs de inot, ia copiii... pe la 2 lesinam de foame.[alcool] Am ajuns acasa si l-am dat incolo de slabit, am mincat tot ce a vrut sufletelul meu. Na![:D] Mai citesc si poate mai vin, ca inca maninc... si mai beau si o cafea.[:)]
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nelia, inca n-am inceput sa folosim costumul, [flo] , mie imi place tare mult si materialul si croiala si nu in ultimul rand culoarea insa, trebuie s-o invat sa se imbrace singura cu el si sa-si puna si cizmele, caciula si manusile dupa [alcool] ca la gradi asta cica se incurajeaza independenta [bang] Dana, si mai traiti dupa tipetele alea? [:D] Soricica mea mai are pana atunci, deci asta zici ca me asteapta [alcool] Atunci cand faci un pas catre Dumnezeu, El face zece pasi catre tine! Ce spui sa si infaptuiesti!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetelor! Weekend nasol, stat in casa si deprimat. Nu-mi vin mie din astea des, dar cand vin se dau in mana cu zicala " cand te-apuca cat te tzine? pan' te-apuca si pe tine' :) Azi am revenit la sentimente mai bune si fo' soare afara si acum cautam job... Pt Simonna: cea mai buna prietena a mea din Germania e pasionata de astrologie si horoscoape...asta e site-ul pe care il consulta ea: http://www.astro.com/horoscopes?cid= Uita-te, mie imi place mult, este cel mai precis. S-a potrivit pt toata lumea!!! Salutari din CDN, cartierul proaspatilor imigranti! Ole! Living the dream, Ione
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...