Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×
Membrii înregistrați beneficiază de funcționalități suplimentare. Participând la discuții, acumulezi puncte pentru tombole lunare cu premii atractive. Îți exprimi opinia, ajuți alți părinți și primești ajutor în schimb, totodată având șansa să câștigi. Ce te oprește? Înregistrează-te chiar acum!

Sezatoarea canadiana (156)


Recommended Posts

cu paharelu de tuica langa mine, va zic hac, ca nu-i fair ca veni iarna:0 grade la noapte! Noi avem acum o tuica mai aspirina, adica mai slabutza, dar am avut de la socru-miu una antinevralgic, tare frate, ca parafrasez pe Donia parca, se evapora pana ajungea in stomac. da eu sunt multumita cu aspirina de para a tatei (de aia de Vrancea, de poti da si la copchii sa adoarma mai repede, si sa te poti uita in voie la tv, sau juca pe laptop fara intrebari iscoditoare[:D]) si constat Bebitzu ca n-am zis la multi ani lui Mihnea! ori am zis??? hac a si maine lucrez de acasa, da nici nu vreau sa ma gandesc la cat de mult am de lucru, si nici la faptul ca din motive de cauza de accident pe 401 am ajuns la 7 si jumate si nu inainte de 6 acasa. hic (translatie: am zis!) Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ce ma bucur ca deja incepe sa se stranga lumea la intalnire, se simte ca a venit toamna/iarna...[bang]... nu-s de mirare nici discutiile despre tuica...[:D] Intalnire, intalnire!!! Locatie: [url="http://www.boccacinos.com/"]Boccacinos[/url]: 1790 Cote-Vertu, St-Laurent, Telephone: 514.336.9063 Data: 16 octombrie Ora: 18:00 Participante: AnaStroe Diana2007 Ione81 Podeanu pitilache ... Cine mai doreste? Cine mai pofteste?
"Less is more" - Mies van der Rohe
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La olteni se zice tzuica lunga ca s-ajunga, ca lasa sa curga la cazan pana se umple damigeana (nu stiu daca sunteti familiare cu procedul de 'fabricare') Aia mai buna e rachiu, mai spre Banat / Transilvania. Si cea mai tare e palinca de Ardeal, confirm si eu. Dar fac si oltenii niste tuica buna de prune, si stai langa cazan, focul mocneste, si povesti....ooo, ce mi-e dor. Donia, mersi de idee, am bagat la cutie ca solutie de rezerva. Ah, si cand imi gasesc job, platesc si eu bine pt tuica, cine are rezerve... :) Somn usor! Ione
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor muca mare renovarea asta arata curat foc au mai ramas doar lemnel si petretii vecini ... si cada ca o scoatem miine dar o bag repede pe cea noua ca nu avem baie inca la subsol... ride sotul ca acum ne spala ca la bunica...canadienii astia nu sa descurca fara dus am pierdut manichiura rupind la gibroace dar creste alta asta sa fie baiul varza de bruxel e buna dar daca n-o fierbi de doua ori baloneaza pe curind si pupici de la Sophia care a golit sticla cu lapte si cereale... insfirsit[pk]...[nani]si eu la noapte
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bebitzu, uite aici: http://www.cic.gc.ca/english/information/applications/visa.asp Magda, cu Razvan [bonjovi] (6 ani) si Olivia [copil] (1 an) _________________________________________ "Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ione, si eu tot din Mehedinti, insa Turnu Severin [:)] Ana,la cate intalniri am pierdut nici nu vreau sa ma gandesc, asa ca, zic prezent de data asta [:D] Fetelor, multumesc mult pentru urari la adresa juniorului, ce sa mai, am baiat mare de acum. Legat de tuica [:D], cea mai buna a fost odata ca nicioadata ca de n-ar fi nu s-ar mai povesti...[:D]din Bistrita Nasaud.Am avut o colega in facultate care a adus o sticla de tuica; va spun sincer am crezut ca mor in cateva secunde, a fost mai mult decat super tare. Asa cum zicea si Ione, daca este ma prima mana este ok insa pe la tara, unii prefera sa o "lungeasca" sa poata avea mai mult [:D] Intrebare - de unde pot lua eu paie pentru Haloween?Vreau fac un mic decor in fata casei dar nu am habar de unde pot lua (balot de paie).Am vazut la IGA sau METRO insa faceau parte din decor [:D] bebitzu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Magdone
bebitzu, uite aici: http://www.cic.gc.ca/english/information/applications/visa.asp Magda, cu Razvan [bonjovi] (6 ani) si Olivia [copil] (1 an) _________________________________________ "Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."
Multumesc mult mult mult, esti o draguta [pup] bebitzu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui maru
cu paharelu de tuica langa mine, va zic hac, ca nu-i fair ca veni iarna:0 grade la noapte! hai mai Maru, arunca si aici un pic [:D] Noi avem acum o tuica mai aspirina, adica mai slabutza, dar am avut de la socru-miu una antinevralgic, tare frate, ca parafrasez pe Donia parca, se evapora pana ajungea in stomac. da eu sunt multumita cu aspirina de para a tatei (de aia de Vrancea, de poti da si la copchii sa adoarma mai repede, si sa te poti uita in voie la tv, sau juca pe laptop fara intrebari iscoditoare[:D]) si constat Bebitzu ca n-am zis la multi ani lui Mihnea! ori am zis??? hac saru mana mult,[pup] a si maine lucrez de acasa, da nici nu vreau sa ma gandesc la cat de mult am de lucru, si nici la faptul ca din motive de cauza de accident pe 401 am ajuns la 7 si jumate si nu inainte de 6 acasa. hic (translatie: am zis!) Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
bebitzu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, [s] La multi ani gemenilor tai, sa va traiasca sanatosi si sa va aduca bucurii la patrat! Multumesc de link [flo] Bebitzu, la multi ani ptr Mihnea [s] , sa va traiasca si sa va bucurati de el si el de voi! Atunci cand faci un pas catre Dumnezeu, El face zece pasi catre tine! Ce spui sa si infaptuiesti!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...