Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (156)


Recommended Posts

Simi, auzi la ea ..condoame [:-)))]...eu eram deja pe jos la faza asta ...si nici nu ajunsesem la xxl ...acu-s sub masa [:-)))]..vai, numa mama sa nu fii! diana, e vorba de acele supozitoare deja renumite ( si sa stiti ca nu am actiuni la firma respectiva ) democineol le zice...sau creorectal ...parca ..e acelasi lucru...au si de babies.acuma la pui chiar asa mic nu stiu daca merge ... vlahos, trick or treat...atata stiu...e mai lunga [alcool]?... olga, cam multe simptome pe-acolo pe la voi...aveti grija [pup] Ktrinel si Ana Julia (24.11.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

La multi ani [s] [s] pentru copiii lui Dana [flo][pup] si pentru Mihnea lui Bebitzu [flo][pup]! Sa fie sanatosi,norocosi si sa va aduca numai bucurii ! Noi inca ne luptam cu masina...Azi ne-a confirmat de la asigurari ca ne da banii pentru o masina noua, numai ca atunci cind am facut calculul la concesionar, lipseau 2000 de dolari din suma oferita ca sa avem acelasi model ca cel furat. [bang] Deci luni incepe iar circul...Nimic nu este simplu din pacate [bang] Ieri Antonia a facut vaccinul pentru hepatita A si B, pe Gardasil l-am sarit, mai astept sa vad cum decurg lucrurile...A venit f.mindra acasa pentru ca nu a plins de loc, ea care este tare fricoasa [pk] Iar pe cel de gripa cred ca il sarim, nu prea imi da un sentiment de siguranta. Am mai citit si la subiectul asta http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=143122 si pe alte situri, am intrebat prieteni doctori si parca ceva este cam "fishy"...Sper sa nu regret hotarirea. EDIT: Apropo de emigrare, un articol interesant, mie ideea de "pelerini melomani" mi s-a parut super, mai ales ca piesele de teatru si concertele de la Atheneu imi lipsesc f.mult. Se vorbeste acolo si de o viitoare scoala romaneasca. Eu nu am auzit asa ceva aici, dar cine stie, poate ca este adevarat. http://www.ziua.net/display.php?data=2009-10-02&id=259473 Oana, mama lui Antonia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, la hotarirea asta am ajuns si noi aseara, mai ales dupa o discutie cu o cunostinta care lucreaza in sanatate: da pentru vaccinul contra hepatitei A si B, cind i-o veni rindul, nu Gardasilului si tot nu vaccinului contra gripei de anul acesta, cu speranta inainte, cu atit mai mult cu cit nici unul dintre noi nu a facut vreodata vaccin anti-gripal. Gardasilul ma sperie, iar gripa asta si vaccinul contra ei mi se par tare ciudatele... sper, ca si tine, sa scapam. Cu toate astea, dupa spusele cunostintei (care l-a facut si familia ei la fel, din cauza riscului ridicat lucrind in spital), spitalele sint pline de bolnavi, iar manifestarile gripei sint destul de urite. Ktrinel, Agata spune: 'Trick or Treat, open up your door and give me what I need!' - dar nu stiu daca asa este sau asa le-a prins ea. Pe mine m-a prins un pic aceasta sarbatoare, pe de o parte din cauza copiilor, pe de alta parte din cauza faptului ca mie imi plac lucrurile astea spouky.[:D] De aceea mi-au si placut petrecerile Danei si costumatiile lor, e o distractie ca oricare alta. Dar de cind au mai crescut fetele, imi place sa particip activ la felul in care isi imagineaza ce vor sa fie, la cumparatul costumelor, pe Agata o las in fiecare an sa se duca la vreo prietena care sta la casa si sa mearga cu ea si parintii pe strada respectiva dupa bomboane... E frumos, cind esti copil orice e frumos! Anul acesta, Agata vrea sa fie vampir (dar din ala adevarat, mami!), e fascinata de vampiri. Iar Tudora vrea sa fie pisica neagra, pe Lisandru il fac eu bostanel, ca e ieftin costumul... fiecare cu ce-l doare.[:D] [cu dinti de vampiri zice Agata, pentru ca si tu vei fi o pisica-vampir daca eu sint vampir... Why? Pentru ca eu te-am muscat si atunci ai devenit si tu, si vei musca toti colegii de la gradinita si le vei suge singele... Ya... adica da, ii musc, dar nu vreau singe... I don't like blood, I prefer orange juice instead.[:D] OK, spune Agata, dar nu stiu ce fac cu Lisandru, ca ba trebui sa-l musc si pe el si mie nu-mi place citrouille-ul, doar sa-l ornez si sa pun lumina in el - discutie intre fete aseara. M-am sculat cu noaptea-n cap sa-mi fac temele la engleza si eu scriu despre vampiri, pisici si bostani pe DC.[bang] Un sfirsit de saptamina frumos si mai cald![pup]
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bei, am ris de n-am avut loc, DANA, aia cu ciuperca ei e fenomenala, iar XXL pe la mame de adolescenti... hai, ma, ca trezesc copilul, rid cu sughituri! Cred ca-mi revine cheful de dat din gura, deocamdata ma dor destele si scriu greu, asa ca BEBITZU, sa ma pui la intilnire sa-ti povestesc de capra lu' fiu-meu in clasa 1-a. De unde rezulta ca vin la intilnire, daca ma lasa Catrinel. Desi nu cred ca o iau cu mine, ca mi-e frica ca de dracu de virusi, mai bine o las cu tat-su' si biberonul acasa! M-ati facut cu capul cu palinca voastra, in Ro aveam un prieten din Bihor si, la toate chefurile, sarcina lui era sa vina cu palinca. Moama, ce adevarata era. De-aia nu beau eu bere si prostii de-astea, ca-s dedata la alcool adevarat din frageda alcoolicie. Ca sa nu mai zic ca pe subiectul de bebei lumea face ciorba de fasole... Putem sa terimnam cu subiecte interzise??? Ca salivez, imi inund basementul si nu-s daca pt. acest motiv sint asigurata! Simi, Bebitzu, CataD, Pucku, Ione, Magdone, everybody - ce sa mai, stiam eu ca trebuia sa deschid doua ferestre, multumim de urari, din nou, noi sintem topiti (sa-l vedeti pe Colegu`cam cu ce ochi se uita la fie-sa!) dupa Mutzunache ala mic, iar ala mare se comporta exemplar, de i-ar tine naravul pe amindoi. Ha, ca mi-am adus aminte: ce zodie, e dom`le, Catrinel? Ca ba e fecioara, ba e balanta, depinde ce site citesti! E cineva care chiar se pricepe la chestia asta? Sa styiu si eu pe ce ma bazez. Ca eu tind sa zic fecioara, asa am gasit in multe site-uri, plus ca e nascuta o ora dupa miezul noptii, adica putea sa fie pe 21 lejer (daca eram in Vancouver, de exemplu :) Bon, i se aude gurita, e o eleganta, inca nu urla, dar ma duc sa ma pregatesc. Pupici, weekend sub palpumioare va doresc S. http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72985
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana la multi ani pentru gemeni! Simi da, acolo-i resto. De abia astept sa ne vedem! Oana succes in continuare cu masina! Bine ca se rezolva cu masina noua! Mamaana multa sanatate!!! De ce de abia in 2 luni? Si un update pentru Intalnire, intalnire!!! Locatie: [url="http://www.boccacinos.com/"]Boccacinos[/url]: 1790 Cote-Vertu, St-Laurent, Telephone: 514.336.9063 Data: 16 octombrie Ora: 18:00 Participante: AnaStroe Bebitzu Diana2007 Ione81 Podeanu pitilache Simi Simonna ... Cine mai doreste? Cine mai pofteste?
"Less is more" - Mies van der Rohe
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamaana, multa sanatate! [pup]Orice-ar fi sintem alaturi de tine si speram sa treaca repede. Cum sa nu tin minte... ehei, au trecut ceva ani de-atunci si parca ieri a fost[q][flo] Rox si eu abia astept sa ne vedem[pup] Oana, mult succes cu masina, speram sa rezolvati. Stiu cum e sa ceri ceva de la o asigurare... Cind le dai tu bani, nu-i nici o problema sint toti draguti si amabili de nu se poate. Cind e sa ceri ceva... eeei, asta-i alta poveste. La departamentul "Claims" sint angajati dupa moto-ul: asiguratul e facut sa dea bani, nu sa primeasca! Mult noroc, s-o rezolvati![pup] Smile,tomorrow could be worse!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multi Ani Traiasca, Multi Ani Traiasca, La Multi Ani!!!! Mihnea, gemeni de DanaP, Denisa!!!![flo][flo] Tot ceea ce va doriti sa se indeplineasca. Noi suntem bine, numai ca suntem cu mainile pline, caci pisoiul s-a decis pe langa mersul in 4 labute sa se si ridice pe unde apuca si isi da drumul[:D], sau mai frumos isi ia pozitia de plecat[:D] Ce conteaza ca nu poate? Asa ca suntem numai dupa el, ca bineinteles ca nu mai prezinta interes jucariile sa stea in fundulet sa se joace sau tarcul. Bizi, bizi. Eu astept saptamana finala, ca m-am cam plictisit de acu[:D] Si apoi pe 17 decolarea in vacanta. Ana, tu ma intrebai, de costat ne costa parca ceva, dar stam o saptamana, mergem si in SD (cu cazarea) vreo 3 nopti, apoi 4 nopti la Disney, dar vrem sa mergem si in LA. In masura in care ne ajuta picioarele, mai ales ale mele. Sper macar sa mai pierd vreun pound doua, macar[:D][bang] Voi tot vorbiti de aerobica, este la voi? Sau la care programe va referiti? Ca la mine e doar body sculpt, step, si alte din astea, dar nu aerobica pe care o faceam acasa, adica gen dans tematic din ala[:D] Pe mine nu prea mai m-au lasat muschii sa merg la gim[bang] Nelia, iar aveti discutii super interesante acolo[pup] Vai, m-a luat disperarea. Ma tot vaitam ca nu fac nimic la scoala, si cand ma uit mai bine in plannerul lui ar tb sa facem si noi cate ceva cu el[:D][bang]si sa apara acolo. Si eu abia dupa o luna am binevoit sa vad. Ca sa nu mai spun ca e celebra fraza, ce iti propui sa faci sapt asta. Pai eu nu am putut niciodata sa fac planuri de genul asta[:D]Vai de capul meu, caci motanul imi seamana bucatica[:D] Cu cititul si al meu citeste cursiv de cand a terminat kinder (nu e meritul nostru:)) Dar s amor de pricep cum citesc ei asa fara sa mearga pe litere. Inteleg ca inveti cateva cuvinte da pe restul cum le deduci asa repede ca sa citesti cursiv? Noi avem costum de pirat si dovlecel:)) Nu mai stiu ce altceva vroiam sa va zic. Asa ca, sanatate multa la toti bolnaviorii si sa speram ca trecem cu bine peste toate. Nici eu nu le fac vaccin de gripa. Numai bine tuturor si multe[flo]pt niste doamne deosebite
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...