Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu - 90


Recommended Posts

'neata si de la SM! Fetelor, multumesc de cuvintele frumoase la adresa printesei mele. [olala] Dana.n La multi ani fericiti!!! Monis [pup]. Am intels ce ai vrut sa spui. Kilogramele nu se vad, dar fericirea da. [flo] Incerc sa nu ma mai stresez. Important e sa fie sanatoasa si fericita. Scriu mic, mic, mic: dimineata a mancat putina branzica cu banana si kaki Ionela foarte frumos ne-ai explicat "de ce??" Nici eu nu m-as fi gandit la raspunsul pentru luna galbena (desi este evident). Sa ne mai spui. [pup] Diana promit sa nu ma mai stresez (tare) cu kg. [pup] si spor la invatat germana. (eu am facut la scoala, dar nu prea mi-a placut) Dankutza multumesc pentru raspuns. Am retinut numele siropelului. Daca nu se da pe brazda cu mancatul, poate am sa-l incerc si eu. (desigur, dupa ce o intreb si pe doctorita). Andre [pup] special pentru "smechera" de Chiara. Ce tare a fost faza cu "bal!bla!". Un [pup] si pentru buni care pare mai relaxata de tura aceasta. Adriana [mamica] de [bb] Laura (08.12.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b
Ramonik - as dori sa mi se implineasca dorinta de a face gemeni si atunci am putea fi 5 ....vise taica vise [:-@] Dana sa ai o zi minunata, multumim de cinsteala [pofta] [aho]Mosule cu zambet drag, Vino si la noi in prag[pegeam] _______________________________________________________ mami de 1 An pt. Remus Andrei[copil](8 nov '09) in asteptarea lui [gica] cu trandafirul in gura
ah, uite ca la gemeni nu m-am gandit [:I] intr-adevar mici sanse, insa nu imposibil de indeplinit. tinem pumnii! [pup]
Ramonika [mamica] Ruxandra (30.11.2009) [caru] tati [roker] si Vladutz [pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj Ma gandeam aseara la tine, de cate ori o speli pe cap pe Cretulina? Si cum?
eh, o spalam cam o data la 2 saptamani [:I] acum ca e iarna... cum? in cadita in care face baie, mai mult cu dusul, mai ales pentru partea din fatza a capului. ori o lasam mai pe spate, desi uraste treaba asta si urla, [bang] ori ii tine tac-su mana pe frunte, sa nu ii ajunga apa pe fatza, insa si asa e nabadaios... [bang] oricum se lasa cu plans, sau macar scanceala si incercam sa grabim cat putem operatiunea. parul ii sta asa valvoi doar dupa ce o uscam pe cap. a doua - a treia zi (mai ales daca ii pun caciula) se mai aseaza la locul lui... [:D] avem poze cu coama de leu pe contul comun (daca nu le-ai vazut deja). [:)]
Ramonika [mamica] Ruxandra (30.11.2009) [caru] tati [roker] si Vladutz [pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa apuc sa fac si eu o stragatura ca omu': [s][cor] LA MULTI ANI DANAAA!! Sa ne traiesti frumoasa mamica, sa iasa bune rezultatele analizelor, sa ai un sot nemaipomenit langa tine (il ai, a nu se intelege gresit[:D]) si un baietel energic si sanatos!!! [url="http://picasaweb.google.ro/102155629580077258464/MateiAndreiDeRalu_seby?locked=true#"]poponitzu' meu Matei-Andrei[/url] [aho] noi te iubim, si [cubrad] impodobim Te-asteptam la [pegeam]cuminti, ca sa ne faci fericiti!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor, alergati intr-un ritm ametitor, de-abia v-am prins[pup] La Multi Ani Ana si Robert, sa fiti sanatosi si voiosi! Dana, iti urez tot ce-ti doresti tu si inmiit pe deasupra! La Multi Ani [flo][pup] Licu, stii ca se spune ca orice critica ne ajuta (sau ar tb [:D]) sa progresam. Macar ti-a dat o idee, sa scrii si cm, ca in rest este irelevant zic eu. Fii cuminte si profita de talentul tau cum stii tu mai bine [pup][flo] Am vazut ca tot ati discutat despre lapte praf versus lapte de vaca/capra. Eu am ales deja [:)] si ma bucur pt decizie. consider in primul rand ca LP este prea satios si clar nu este natural. Adaosul ala de diverse pe mine ma lasa rece, este ca si vitaminele sintetice. Prefer sa-i dau copilului fructe si legume cat mai proaspete si de buna calitate si sa acoper toata gama de vitamine, minerale, nutrienti etc. Peste tot unde am citit eu scrie ca pt varsta asta se recomanda 500 ml /zi iar in cazul in care bea mai putin se suplimenteaza cu iaurt/BV sau alte tipuri de lactate. Giulia bea seara 240ml proportie 75% lapte capra 3,7 grasime, restul apa, dimineata 240ml de vaca indoit cu apa iar in timpul zilei inca 120ml de capra indoit cu apa (uneori mai sare). La asta se adauga iaurtul(in fiecare zi unul de 100g) si BV cam la doua zile. Ceea ce nu-mi este mie super clar este pana cand amestec cu apa (pedi a zis tot timpul [:-@]). Ma mai documentez..... Andre, eu zic ca-i dai echilibrat, eu incerc sa-i acopar intr-o zi nevoia de lapte, fructe, legume proaspete (incet, incet as vrea sa primeasca in proportie juma-juma legume proapete-aburite), fibre din legume, carne sau ou si paste pt amidon si B-uri. Acum un pam-pam: la varsta asta nu gasesc rostul cerealelor speciale pt bebei mai ales amestecate cu lapte (ingreuneaza tare digestia) cand deja pot consuma paste si cereale normale (evident de dimensiuni mici) amestecate cu branza, sosuri de legume, ierburi si altele. Giulia aprecieaza tare mult pastele din grau, semola, orez si le mananca foarte bine desi are numai doi dinti (al treilea este doar iesit). Si ca tot tu ai intrebat Andre, eu alternez pastele cu alte cereale si nu amestec pastele cu carne cum nu amestec nici cartoful cu carne (doar cu peste si ou). [url="http://picasaweb.google.com/fulgusori2009/LauraAndreea?locked=true#"]poze[/url] Europe is the best!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit in DM Crangasi, smochine bio foarte moi. In fiecare zi ii dau o smochina sa pape. O tai bucatele, sa zicem de dimensiunea stafidutelor si le pun langa ea. Le papa cu placere, dar nu mai mult de o smochinuta. Sunt moi si parfumate. O punguta are vreo 100g si o poti resigila, dupa deschidere. In plus sunt si bio. I-am mai luat si stafidute. Cand termin smochinele, incep stafidutele. Sper sa gasesc smochinute si la DM Socului, unde ma duc eu, ca ultima oara nu erau. [:-@] Eu nu scriu meniuri pt ca nu ii gatesc eu. Ori ii gateste bona, ori mama. [:I] Acum cateva zile, i-am gatit si eu ceva: supica. Aveam o cana de supa, de la pasare de tara. Am ras morcovel, telina si albitura. Le-am lasat sa fiarba, am pasat totul cu piciorul si apoi am pus din nou supa pe foc. Am adaugat stelute de la Plasmon si la sf. patrunjel verde. Mama-mama ce i-a placut! Nu-i place deloc gutia nici simpla, nici cu branza, nici fiarta, nici coapta. [bang] Cred ca o sterg de pe lista. In schimb ii pun kaki in fructe si papa. Dar, nu-i place sa pape kaki simplu. Se pare ca la noi, totul se invarte in jurul bananei si a perei. Cat de curand se coace si mango din fructiera si il adaug si pe ala pe lista. [:-@] MA surpinde in ficare zi. [olala] Parca in fiecare zi face cate ceva nou. Practic, ea face, ce spuneati voi de ai vostri acum ceva timp. Azi, ma duc la pedi la vaccin. [soc] Sper sa am o seara si o noapte linistita.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lili, uite aici ursuletul: http://picasaweb.google.com/102155629580077258464/Ursulet#5550853326358993378 Are el ceva vechime (6 ani) dar e in stare excelenta ca doar Teo l-a bagat in seama, deci daca il vrei cu draga inima il trimit. E primit de la cumnata, luat din Germania. Poze de la serbare n-am nu stiu cate, ca e greu cu 3 pui dupa tine sa si filmezi si sa si pozezi, desi am fost cu sotul. La Vlad la serbare am uitat cardul acasa , au facut prietenii nostri ceva poze, sper sa le primesc curand. Fuga la treaba. Pupici! [9cer] Diana cu [bonjovi] Vlad (16.05.04) & [8**]Timeea (18.05.06) & [copil]Teodora (11.11.09) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=156074"]Maria_rubi, o mamica DC are nevoie de ajutor![/url] [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

meniu dimineata rondea de orez inmuiata in lapte - bun banana+para si iaurt somon, cus cus, morcov rosie usturoi - e la facut sper sa pape mai tarziu - habar nu am [bang] [aho]Mosule cu zambet drag, Vino si la noi in prag[pegeam] _______________________________________________________ mami de 1 An pt. Remus Andrei[copil](8 nov '09) in asteptarea lui [gica] cu trandafirul in gura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...